• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Ne, ona brije do zemlje kak je vec sve strošeno, a na ovoj se naštela visina košnje i teraj.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Trebav sam ga vec prije pokositi ali kaj je tuje. Dobar je.
U bale. Na prikolici su mi noževi u banani.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Dali bi se dalo na roto kosu 165 ugradit hidraulični cilindar kao na 185 pa da ima takvo podizanje?
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Lijeni sam ici dole s traktora i sklapati ili rasklapati ju. Po cesti se držim ruba i nema brige. Široka je malo preko 3 metra,ali kosi 270cm, po papirima treba 60ks za nju
Da, mehanički
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Pozz ekipa.
Koje ulje stavljate dolje gdje su zupčanici na diskastim kosama.
Hvala
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
847
Luka kupi ti kardan, ovisno koliko vrijedi ti kosa. Možeš kositi sa bilokakvim kosama, jer tako smo kosili i mi ponekad, kad nije drugoga bilo, uzeo si ovog ,kojeg imaš hehe. Al nije to dobro za koso al ponekad i ne za traktor.

Ja u primer novi sam koristnik roto kose, od početka ove sezone. Uz koso diskasto izporučujejo original kardan,koj jako je smiješan. Radi kao dvostrana zubava sklopka prema preobterečenju, samo da u vučnu stran, potrebna je jaka sila da proklizne, al u kontra vrlo mala. Al još uvijek ovakva, da kosa se prebrzo zaustavlja i ova sklopka 3 il 4 puta jako pukne kao da bi ko pucao šaracem. Pa sam dodatno na suprotnoj strani namijestijo još prosto tečno sklopko, i vidjet čem, kad drugi put što kosim ,ak je što bolje.
Problem je, jer moj traktor ima samo jedno kvačilo i treba mi ova prostotečna obavezno.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Jeli moguče da se kosa pregrijava zbog previše ulja u njoj? Možda sam previše ulja nalijal..
Ili je koji drugi razlog?

Tata je došao s polja i spustio je kosu kod kuče na travu i trava je izgorjela kako je kosa bila vruča.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
847
DA. Ulja treba biti do mijere. A ak se tako zagrijala, možno, da su odkazali i lageri! SUči rukom koso, dal bilo što osijetiš. Imaš kontrolni vijk, do gdje max treba biti.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Imam roto kosu sip135 i desavalo mi se da nece da kosi sta moze biti,gledao sam da nije noz zaglavljen ali nije.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,446
Oko noža ti se nakupi prljavštine, i ostane unutra nemože sila inercije da ga izbaci,
prije koševine očisti sve noževe,,
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Kada je rasklopim i upalim dok je dignuta ,nijedan noz nije zaglavljen a kada spustim i krenem kositi ono nece, samo smulja.Ali to mi se desavalo samo u senu u detelini ne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh