• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
jesu dovoljno ostri nozevi? inace onda kosi losije. pogotovo travu
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,446
Kako ispadnu,, u radu,,,????
Onda si ti u njivi prava opasnost,,ja imam Fahr K22, devet sezona kosim još nijedan nož mi nije spao,,
Pogledaj kakvi su ti nosači noževa,, dok nekosi, onda nož ostane unutra, nešto ima što zapne pa neda mu da duža strana izađe van.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Obicno kada naidje na krticnjak ili zakaci u nesto onda ispadne.
Na prolece je moram izvuci iz supe i pregledati te nosace da vidim sta tu nije u redu.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Sa kojim traktorom je vrtis i na koliko obrtaja.
Meni se to desava ako seno kosim na malom gasu.
I ovo sto kolege kazu provjeri,noz se mora okretat slobodno na nosacu.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Daj ti njemu još gasa.
Torpedo je malo sporiji na kardanu.
Ja sam sa svojim uvijek kosio na 2100-2200 okretaja.
Kad sam kosuo na manje od 2000 okretaja isto mi je fulala.

Koliko noževa po bubnju imaš?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Svaki prikljucak se maximalno vrti 540 obrtaja po minuti a kosacica gotov 540, sto veci gas sve bolje odsijeca a obavezno pregledaj nosace jer ne smije nos ni na krticnjak da spadne, mora nesto bit doat jace ( kamen panj) da ili slomi noz ili otkine nosac :)
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
U detelini ona ide dobro ali u travi nekada nejde bas najbolje.
Uvek teram na malo vise od pola gasa.
Na jednom bubnju ima 3noza.
 
Posljednje uređivanje:

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Moja isto preskoći na malom gasu.
Daj ti njemu još gasa, Torpedo ima malo sporiji kardan.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Znam da je torpedo malo sporiji na kardanu.Ali mislim da to nije problem,nego ti nosaci nozeva a mozda i zato sto se izmedju ta dva tanjira nakupi zemlje i trave pa onda noz nece da se okrece.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
847
Ma, i meni se čini, da imaš premali gas. Sa ovim okretajima kosijo ljudi sa okretaji 540E opcijo. Onda bi išlo da.
Gledaj, ja sam sa tanjurasto kosačico kosijo na 540 opcijo vratila sa 2000 okretajima, i imao sam mogučnost se kretati sa 5,6 i 10km/sat(zbog mijenjača). Al sa 10km/sat nisam mogao voziti, jer polegnulo travo, kao tebi!. Znači, brže se kreta kardan, brže možeš kositi.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Torpedov motor se najbolje ponasa na punom gasu nemoj ga sparati jer mu time nanosis stetu,
Meni je nozni gas nastelan da vrti do 2300 okretaja i tako uvijek i teram a kad trebam vise gasa dizem ga na rucnom do 2600 i kroz sve ove godine torture nista mu nije, oni sto misle da ga sparaju rade i generalnu.
 
Posljednje uređivanje:

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Ja ga u kosenju nikad nisam terao pod punim gasom,ali cu sada probati pa cu videti dali ce ici bolje.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,446
Volvać, nemoj sad, zima je,, negoli tam u junu ilitiga u lipnju, svaki put kosačica kad je dignuta neku alatku pa donji tanjir očisti,, i uskladiš brzinu kretanja i broj obrtaja, dobri noži,, ama mora da siječe,
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Moj td4806 najbolje kosi u 1 brzoj i na 2300 okretaja, moze i u 2 ali onda je brz i padaju mu okretaji tako da u konacnici isto ide kao i u 1.zato najbolje 1 i samo gas, kosa je Sip 165g
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Zato ti i zvace travu, velika brzina a mali gas i on nestigne odrezati livadnu travu, kod lucerne je druga prica. Kolike su ti zadne gume jel su mozda 12 moje su 14.9 i malo je brzi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh