• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Gume su 12.4.28.Nesto mi je sporo to sto ti kazes da teras u 1,kod mene sa fergusonom 539 idu u 3 brzohodnoj.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ajmo ovako, ja kosim 1 brza puni gas i gume su 14.9 /28 ti kosis 2 brza i 1600 okretaja i gume su 12.4/28 sa brzinom kretanja smo tu negde s tim da je na vecem gasu bolje pokoseno, jedino kad kosis u 3oj si brzi ali zbog malog gasa posao opet trpi.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
1. ili 2. i veći gas pa ti neće ostajati ništa.

Ja ako kosim sa Case-om na 540E onda kosim na 1600, tako da je kod tebe najveći problem mali gas tj. malo okretaja na kardanu.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Sa 539 kosilo se uvijek u prvoj brzoj osim u brdu, a rakovica uvijek 1 u gotov pun gas, kad naleti na kakav kanalic hoce tegovi da spadnu kolko hucne al dovoljna brzina da dobro pokosi. Sve preko ostavja nepokoseno ( cupavo) pocitavom otkosu pogotovo izmedju bubnjeva
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Meni nikada neostaje cupavo,ali kao sto sam vec rekao jednom mi se desilo da uopste nije htela kositi samo je muljala.
Probacu da teram preko 2000obrtaja pa se onda valjda nece desiti da mulja travu.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
To sto ti je muljala ti je vec kolega napiso da su tanjiri bili puni blata ili kad si je gasio da si je spustenu vozio kroz vec pokosen dok se nije zaustavila pa je nakupila zemlje sitne trave i kasnije inercija nije mogla to da izbaci. U tom slucaju stanes povadis nozeve rucno i samo gas :(wasntme):
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Također je problem i velika brzina kretanja, a mala brzina okretanja bubnjeva.
Probaj brzinu manje i veliki gas i ići će bez brige.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Ma kosi ona dobro,ali izgleda da mi je tada bas nakupilo zemlje pa nije htela da kosi.
Hvala na savetima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
E da mi je videti baju kako tera fergusona u 3. brzohodnoj kad kosi, e to da mi ej videti, ta livada mora da bude ravna k ostaklo.

Ja teram u lucerni 565 i DF KM 22 kosu 2. brzohodnom pa to je brate mnogo brzo, letim po livadi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Izgleda da taj kosi pistu ja imt i km22 1 ili 2 brza ovisno o parceli i travi a sad s zetorom i ista kosa 2 ili 3 brza ovisno kakva je parcela jer sve su vecinom manje brdovite i neravne!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Imao nekad kombinaciju 4506 i SIP 135, najbolje mi je radilo u 2 brzini na 2000 okr. Ako je bilo previše neravno onda u 1 brzini se kosilo. Gume su bile 12.4-28.
Znalo mi se dogodit da neki put neće pokosit dobro pogotovo ako je trava gusta i polegnuta, obično sam tada usporio i dodao još gasa da proguta masu.
Moraš imat i dobre i napete remene na kosi da ne proklizuju.
Ja ih svaki par godina mijenjam jer se potroše i istegnu i onda kad treba gustu i visoku travu pokosit proklizavaju.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Ja imam samo 3 remena cetvrti mi je pukao i nemogu da nadjem gde ima da kupim,jer niko nece da proda jedan nego sva cetiri zajedno.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pa i mijenjaju se u kompletu jer nisu vise iste duzine polovni i novi i onda ti novi ima veliko opterecenje na sebe!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To ti je najbolja solucija i ja sam na tri remena malo jace su napeti i nemam problema ne klize nista kad bi ju mogo zamijenit za vecu to bi mi bio pun pogodak!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Pa sva 4 remena su cca 150 kn, nije neka cifra da bi gubio živce svake godine kod košnje.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mane ako ide mene remeni su mi dobri ne klize cim pocnu zezat idu novi gore osim ako ne dobijem volju pa ju stavim na prodaju ili mijenjam za vecu!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni bi odgovarala veca kad bi mogo ovu od 165cm zahvata zamijenit za neku od 185 na vise zahvata da iskoristim zeku i bio bi brzi jer sirim svake godine sve povrsine!!
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Ja sam ovu 135 kupio pre 2 godine,i jos nerazmisljam o vecoj jer cu ove godine kositi nesto oko 20jutara pa ce posluziti i ova.
 

Najnoviji postovi

Na vrh