• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Obično je na bubnjaricama 6 nosača po bubnju, a imaš na svakom po 3 noža, s tim se osiguraš da ti ne lupa nož po nožu, odnosno tam di ti je na lijevom bubnju nož, na denosm preskočiš tu rupu, i obrnuto.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Moja ima mjesta za 4 noža po bubnju i prolaze bez problema - ne dotiče se sa nožem drugog bubnja. Pitam da li treba staviti sve 4 noža ili samo 2 po bubnju.

Hvala.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Vjerojatno ni nemaš nosače za sva 4 noža, ako ti baš i ne poklapa nož jednog bubnja nož drugog, više noževa ti je i veće opterećenje, ali brže možeš kositi jer ti je više reznih jedinica.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Stavio sam po 2 noža, a može se staviti 4.
Kada sam uključio kardan na dvorištu kosa spuštena u leru gasi 539.

Kako se otvara u transportni položaj? Za čega mu služi onaj lanac sa kukom?

Hvala.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Izvuces osigurac naprijed s desne strane gdje ti je ona opruga i pogiras ju u transportni polozaj
A lanac ti je za visinu odrediti(koliko nisko ju spustis) ali ja to osobno ne koristim.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Izvukao sam osigurač ali ne silazi sa onoga štifta na koji dolazi transportna poluga.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Sišlo, malo je rupa na knap i boja nisu dozvolili da se izvuče.
Pokosio pola kj djeteline (mala 20 - 30 cm), kosa radi kao singerica.

Ali
1 - zašto je 539 na betonu ne može zavrtiti već je moram podići od poda,
2 - kako se lancem poštimava - ograničava visina?

Hvala
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Uvijek je digni u zrak kad uključuješ kardan jer se hoće zavuč noževi u bubanj i onda ti nekose,to mi se više puta desilo.
Baci taj lanac,i stavljaj obični topling i sa njim naštimaj visinu kakvu želiš.
Lanac bi trebao služit kao osigurač ako ti se otkvaći topling da on drži.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Lanac služi za određivanje visine košnje. Veže se između klina treće točke na strani traktora i donjih klinova na strani kose.
Bez njega i može, no bez treće točke nikak.
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
I kad ideš u rikverc s kosom onda ti se prekrene na traktor na nekoj uzbrdici,imaš topling naštelaj si visinu košnje i nema zajebancije
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Lanac služi za određivanje visine košnje. Veže se između klina treće točke na strani traktora i donjih klinova na strani kose.
Bez njega i može, no bez treće točke nikak.

Lanac je stavljen na štift (metalni klin - mislim da si mislio na njega kada si napisao donji klinovi) na koji se stavljaj poluga za transport ili radni položaj dok na drugoj strani ima kuku koja je deblja i ne može proći kroz kariku lanca.
Što je treća točka na strani traktora.

Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Treća točka je gornja poluga.
Lanci bi trebali ići u /\ da ne smetaju kardanu.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
kolege potrebna mi je pomoc oko kosacice sip 135 htio bih da mijenjam jedan zupcanik i kajlu ali nikako nemogu da izvadim osovinu neznam način demontiranja kako god da krenem neide,znali neko način kako to poskidati
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ma u redu je sa katalogom posjedujem vec ali neznam proceduru kako izvaditi te zupcanike sta prvo skinuti
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Koje zupcanike? Ove sto pogone bubnjeve ili na pogonu osovine koja pogoni bubnjeve?
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
M treba da skinem zupcanike na osovini a potom na jrdnom bubnju kajlu ali neznam proceduru skidanja one osovine
 

Najnoviji postovi

Na vrh