• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacione kosilice za male traktore

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
sa kojim traktorom si je vukao ? na kraju si je ipak prodao ? ja imam imt 539 pa si nešto razmišljam ,cijena nije velika, ako je kosa solidna . inače kosim 3 livade koje zajedno imaju oko 2 hektara (malo manje) . kakva je
za tvrde trave, korove , trnje i sl ? koliko se često dešava to da preskoči ?

usput, znali netko nešto o ovoj kosi, ima zahvat 120 cm, čovjek kaže da je za tomo vinković, ali da je može koristiti i imt(manji).




kosio sam sa same solaris 35 KS,on se igrao sa njom jer je lagana,možeš kositi u trećoj brzoj,ali zavisi od visine trave.

ovo sa slike ti nije kosilica nego roto malčer.tu nema otkosa,ona sam drobi travu i može je 539 vući bez problema
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
kosio sam sa same solaris 35 KS,on se igrao sa njom jer je lagana,možeš kositi u trećoj brzoj,ali zavisi od visine trave.

ovo sa slike ti nije kosilica nego roto malčer.tu nema otkosa,ona sam drobi travu i može je 539 vući bez problema

ima još nekoliko pitanja u vezi rotkos 100, kakva je za tvrde trave, korove , trnje i sl ? koliko se često dešava to da preskoči ? isplati li se to uzeti za košenje manjih površina (oranica koje se trenutno ne obrađuju)
ova iz prospekta se kvači na kultivator, a vidim da si ti svoju kvačio na traktor, jesu priključci za poteznice, toplink i kardan dodatna oprema ili imaju dvije varijante kose ?
hvala na pomoći :prayer:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ima još nekoliko pitanja u vezi rotkos 100, kakva je za tvrde trave, korove , trnje i sl ? koliko se često dešava to da preskoči ? isplati li se to uzeti za košenje manjih površina (oranica koje se trenutno ne obrađuju)
ova iz prospekta se kvači na kultivator, a vidim da si ti svoju kvačio na traktor, jesu priključci za poteznice, toplink i kardan dodatna oprema ili imaju dvije varijante kose ?
hvala na pomoći :prayer:

imaš dvije varijante kačenja koje naručiš kako ti treba,kosa se nesiplati za traktor jer je prelagana,a za mtk vjerujem da je dobro riješenje,ali opet bubnjevi se vrte prema unutra i ti ideš preko otkosa,znači mota se trava oko točkova,najbolja varijanta je jedan bubanj koji baca lijevo ili desno od mtk tako da gaziš po pokošenom.
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
imaš dvije varijante kačenja koje naručiš kako ti treba,kosa se nesiplati za traktor jer je prelagana,a za mtk vjerujem da je dobro riješenje,ali opet bubnjevi se vrte prema unutra i ti ideš preko otkosa,znači mota se trava oko točkova,najbolja varijanta je jedan bubanj koji baca lijevo ili desno od mtk tako da gaziš po pokošenom.

hvala na informacijama. pošto nisam stručnjak za roto kose , zanima me koja
bi bila maksimalna veličina kose za traktor imt 539 , a da ne stvara
probleme zbog prevelike težine ? mislim da bi 135 bila ok, a veća od recimo
165 cm malo preteška ?
imaš PP
 
Posljednje uređivanje:
M

musko

Guest
nema na čemu i drugi put ;)

ček meni samo nije jasno :scratch ti kosiš unazad ili naprijed :scratch

Ako mogu da zamolim za savjet. Dali bi mi mogli preporucit koju bi rotacionu kosilicu mogao uzeti za Tomu V., kazete da je ova roto 100 lahka... pa koja bi mogla bi biti "zamjena" bolja od nje. Iskreno istrazivao sam ali stalno mi izbacuje malchere itd.. Hvala.
 
M

musko

Guest
naprijed naprijed kosim. to je i mene brinulo ali ne dugo. kosi iza traktora i ništa nema ugaženo,ni travka.

Kako si ti zadovoljan s radom kosilice roto 100., i imas li mi kakvu preporuku za tomu v. ? hvala
 
B

Beshla

Guest
Roto kosa

Sta mislite, da li je Kuhn roto kosa sa 5 diskova i 2m zahvata preteska za IMT 539?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Čovječe pa jesi ti normalan,ti baš hočeš brzo radit generalku na traktoru,takva kosa je za traktor 70ks a ne 40
Za IMT 539 je idealna 135,no bori se solidno i sa 165 ali u večoj travi mora se iči polako. Ima jedan lik u selu 165 za 539 i u jakom sijenu kaže da mora iči nekad i u 3 sporoj
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Dado, to je izgleda diskaska,ako ima 5 diskova i 2 metra,
on se bori sa 165 bubnjarom, a i ona ga ljepo važe dok vozi, za tu kosu treba barem 60ks traktor i on će imat puno posla s njom.
može to imt gonit u 1 sporoj, ako misliš s njim dogodine u prodaju na kg.

zanima me je li možda u pitanju Kuhn gmd 55, jer ona ima 5 diskova i 2 metra, ako je zaboravi jer jedan čovjek radi kod mene s njom sa zetorom 5340 koji ima 63ks i ako je jaka trava, ide u 1 brzoj, možda u 2, 3-u može zaboravit.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dado, to je izgleda diskaska,ako ima 5 diskova i 2 metra,
on se bori sa 165 bubnjarom, a i ona ga ljepo važe dok vozi, za tu kosu treba barem 60ks traktor i on će imat puno posla s njom.
može to imt gonit u 1 sporoj, ako misliš s njim dogodine u prodaju na kg.

zanima me je li možda u pitanju Kuhn gmd 55, jer ona ima 5 diskova i 2 metra, ako je zaboravi jer jedan čovjek radi kod mene s njom sa zetorom 5340 koji ima 63ks i ako je jaka trava, ide u 1 brzoj, možda u 2, 3-u može zaboravit.

Ma neljulja ga jer je stavio 2 utega od rakovice a jedan uteg je 40kg.
Mi imamo Universala 530 (53ks) i teramo sa njim Sip 185G i jedino mu ju je problem nosit,a u radu je ok svugdje 2brza i sam gas
Prijatelj sa MF 75ks i kosom distom 240cm u jačem sijenu mora u 1brzoj ali mu baš nije svejedno
 
B

Beshla

Guest
...on se bori sa 165 bubnjarom, a i ona ga ljepo važe dok vozi...

Nasao sam i roto kosu Sip 165. Mislite da je i ona preteska za IMT539? Kosio bih u ravnom.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ide ide i bez utega

jedino ako imaš vode u prednjim gumama.Znam kak se ponaša moj Universal 530 koji ima 2400kg i još napred 100kg utega sa Sip 185.
a onda si razmisli kako če se ponašat mali IMT 539 koji ima 1600kg sa kabinom
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jedino ako imaš vode u prednjim gumama.Znam kak se ponaša moj Universal 530 koji ima 2400kg i još napred 100kg utega sa Sip 185.
a onda si razmisli kako če se ponašat mali IMT 539 koji ima 1600kg sa kabinom

neki su dan kosili kod mene sa ovom kombinacijom,nisam mogao vjerovati da ide,ali ide,bez problema
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nekažem da nemože kosit,samo mu je problem malo za nosit,pogotovo ako ima parcele u brdovitom terenu. Gle najbolje je da se proba zakopčat ta kombinacija i otič na livadu i pokosit par komada tako smo mi naprije isprobali i onda kupili rotacionu.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ako baš hočeš rotokosu za IMT 539,preporučio bih ti diskastu,4 diska,to je negdje 160-170 cm. I to bi mu bilo taman.
više od 4 diska ne,zato jer je to njemu previše,a bubnjastu 165 također ne,jer je pre teška za njega i teže se tjera,pošto si na knap sa snagom i kilama.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Nekažem da nemože kosit,samo mu je problem malo za nosit,pogotovo ako ima parcele u brdovitom terenu. Gle najbolje je da se proba zakopčat ta kombinacija i otič na livadu i pokosit par komada tako smo mi naprije isprobali i onda kupili rotacionu.

dječak je pokosio 3 ha za kratko vrijeme,2 u ravnici a 1 u brdu i ide.a vozio se 6 km do livade.nosi je ali mislim da je to limit,veću nebi tako nosio.teška je oko 300 kg
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ja se slažem u mišljen sa kolegom, jer 165 mu je velika i za pogonit i za nosit, susjed ima sip 165 i torpedo 45 ima posla s njom, a veći je od imt puno, a i jači.
 

Najnoviji postovi

Na vrh