• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacione (ROTO) kosilice

MrG3ba

Novi član
Tu od
1 Ruj 2022
Poruka
13
Dado, nadam se da sam dobro poslao.
Spustim ju dolje. Jer ako ju drzim na hidraulici i ako traktor naskoci, naskoci i kosa pa nikaj ne pokosi..
Tak da ju vecinom spustim dovoljno da mi kardan nigdje ne zapinje.
Budem sutra snimio, pa posaljem. Imam staru livadu di sam vec isprobavao.
 

Lil puppy

Novi član
Tu od
6 Ruj 2020
Poruka
23
Ako na njoj piše max 1000 ona je napravljena za 1000o/min. Je li uvezena iz neke druge države, jel je u nekima to standard? U uputstvima piše 540 okretaja zato što se vjerovatno proizvodi s drugacijim reduktorima pa se pri kupnji nove bira 540 ili 1000.
Ja sam slićni problem imao s jednim uvezenim strojem i isto je pisalo u uputstvima da je za 540, ali je moj model bio za 1000.
Pretpostavljam da je isti problem.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Dobro si poslao. Poslao sam ti kako bi to trebalo raditi pa vidiš od prilike brzinu diskova kose ali ako je kako dečki kažu za 1000 okretaja kardana onda bolje ne uzimati tu kosu ako već nisi kupio
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
Za 60 rali uzmi novu kosu... ako kosis x2 godisnje ako ne i x3 pa to je 120 rali.


Ja imam ovu 2 god i dobra se pokazala. Prije smo imali gaspardo i meni je strizna bila bolja i bio sam brzi ali jbg puca kosa ili protukosa.
S roto nema nikakvih problema jedino je problem krticnjaci, uh tu sve leti na sve strane.....
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
Meni je dobra, ja sam uzeo 210, sused 280. On ju ima 3 g, ja 2g. Radim 25 rali. Od toga 5 rali kosim 4x, ostalo 20x.

Za sad nema nikakvih problema, jedino kad mi je prerastao ljulj, tu sam imao zajebancije, kisa ga povaljala i tu se stopala, i nikak to nije bilo pokoseno.
Bilo bi bolje da sam zmacirao.
2 rali sam kosio skoro 6 sati.

Ostalo je sve super pokosila, i okrenem ju okomito i pokosio sam zivicu pored putova debljine prsta, i to je super odradila. Ne moram ručno.

Jbg kak imam uni 640 za bolju iskoristenost fali mu brzina izmedju 1 i 2. Ponekad mi 1 prespora a druga di su ravne livde ide ali na ostalima jako skace....
 

MrG3ba

Novi član
Tu od
1 Ruj 2022
Poruka
13
U redu momci, hvala vam na pomoci.

Posto je naznaceno na njoj 1000 okretaja onda je ocito za 1000 okretaja kojih ja nemam. Vratiti cu ju i pogledati malo nove. Iako su dosta skupe. Hvala jos jednom.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
Turska kosa? Nije dobila lufta na diskovima?
Iskreno, nemam pojima cija je proizvodnja. Nema luftova nista, ni moja ni od susjeda. A on pak kosi preko 100 rali... i zato sam ju i ja kupio, ak je njemu dobra za 100 rali i meni bude. Za sada smo prezadovoljni. Koliko vidim i on.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Disk kosilica inače više kosi nego bubnjasta.
Mogu biti dvije stvari: probajte skratiti polugu treće točke, tak da cijeli greben bude nagnut malo prema naprijed.
Drugi je problem ako je kosilica predviđena za 1000 o/min kardana. Onda nema dovoljne brzine. To treba riješiti remenicama.
Ta kosa nema nike remenice ni remena vec ima 3 getribe na njoj..2 su za kosnju.
 
  • Like
Reactions: ZJ

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Možda bi bilo najjednostavnije ako ima tko traktor s 1000 okretaja da ju proba zavrtiti i odmah bude se vidjelo kako radi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ta kosa nema nike remenice ni remena vec ima 3 getribe na njoj..2 su za kosnju.
Možda ima neku getribu u kojoj se zamijeni par zupčanika za 540/1000?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Moja vrti na 540 okretaja, sporija brzina, veci gas i guta, mora kosit.
Gdje je drac bio bas onda i 1 ide.
U tim getribama su sve kutni zupcanici, neznam bas sta bi tu mogao promjeniti unutra.
 
Posljednje uređivanje:

MrG3ba

Novi član
Tu od
1 Ruj 2022
Poruka
13
Ma nista, vratio sam rotokosu nazad. Snimio sam kako radi na 540 obrtaja bez gasa, ali ne mogu tu staviti. Jako, jako sporo se vrte diskovi. To je definitivno za 1000 obrtaja. Imaju gazde 1000 obrtaja ali nisu ni oni probavali vrtiti na 1000 nego na 750. Rekli su da ce probati, pa cu i ja znati dali radi ili ne.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
A šta bi znali pogotovo ako švercaju. Pitanje kako i kupuju te strojeve. Bio sam predlani kod jednog pa mi pričao da on i nevidi strojeve koje kupuje nego ima tamo nekog tko mu skupi koje kakvih strojeva natrpa nekom drugom u kamion i dovezu kući. Sve ide, kao, na povjerenje.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Stoga se nekad može dobit prilično povoljno pokoja eksotika, koju 'paketno' utrpaju na kamion.
I dovezu mu recimo u Đakovo neku specialnu gorsku mašinu, koja bi išla za med nekud u Primorju ili Lici.
 

MrG3ba

Novi član
Tu od
1 Ruj 2022
Poruka
13
Rekli su mi 12000 i da, dolazi sa gnjecilicom. Ali ja ju nisam kapcio, zanimalo me samo zasto ne kosi.
Ma imaju oni nju vec par godina, al nisu kosili kad nije htjela kositi. A nisu ni probavali na 1000 okretaja. Zato ju i prodaju. Reko sam da ce probati na 1000 pa ako ce raditi vjerojatno ju nece ni prodavati. A i nesto manji nozevi su trenutno gore. Pitao sam u SIP da mi posalju original dimenzije nozeva, danas sam ih tek dobio. 94 ili 96 su gore, a po ovoj sliki 98 je original. Vidjet cemo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh