• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodajem Roto kosa i sakupljac sjena

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja sam tjerao kosu SIPOVU 170 cm roto kosu s IMT 542 i išlo je, bili su rijetki slučajevi kad je bila toliko gusta trava pa nije mogao tjerati - znači moči če i 539 buduči da je samo 3 ks slabiji.

Ovaj stroj na drugoj slici ti je samo okretač i služi samo za okretanje sijena.
Stroj na zadnjoj slici je isto okretač ali se neki sa dva rotora mogu koristiti kao i sakupljač- za ovog neznam dali može.


To je sve za odprilike 2600 kn (neznam dali sam točno izračunao) pa to mi se čini ok cijena, samo treba pogledat najviše roto kosu da li su diskovi jako potrošeni, da li se klimaju itd.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
539 NEĆE moći raditi sa tom kosom,jer ju neće moći podignuti...dizat će mu prednji kraj kao od šale...542 ima jači prednji kraj i masivniji je,pa mu ide...inače,moj stric je probao na 539 145-icu pa ga je dizala...
 
B

Bobo

Guest
Eh mario, mario...

542 i 539 imaju jedan te isti motor, sto ce reci da su jednako snazni, samo sto je 542 dosta tezi, te je veci potrosac.

Sto se okretaca sijena tice, to je jedan te isti, samo sto je na drugoj slici sklopljen, a 539 ga nece moci koristiti, jer, koliko vidim, tu su prikljucci kategorije II.

Roto kosilica ima i neki pomocni tocak, a kad se rasiri 539 bi ju mogao dici i MOZDA cak i raditi s njom u nekoj manjoj travi, no da se sklopi, pravila bi preveliku polugu na prednji kraj i dizala bi ga. Ona ima prikljucke I i II kategorije, sto znaci da ju 539 moze zakopcati.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Uopće nisam skužio da je sklopljen, to je sada druga priča što se težine tiče jer je onda dosta tereta otraga, ja imam koji digne rotore sa strane u zrak te ima 330 kg i nosim ga bez problema.

jadranko, najbolje da onda kupiš 542.
 
J

Jadranko

Guest
e hebi ga a ja se ponadao da ce to ici bez problema. :?
a koju mi onda velicinu roto kose i sakupljaca sjena preporucujete???
mario@
eh sad da uzimam 542.ma nije mi kao 539 on je nakako postao cult traktor na nasem podrucju !! :D
radije cu naci manje strojeve nego malo veceg traktora,koji kao sto bobo kaze vise trosi..
uh dobro da sam vas pitao za ovo ja ih skoro kupio.
isao sam ih cak i gledat tu su kod mene u susjedstvu al nisam skonto da su preveliki ( preteski )
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e pa zato je forum tu,da se posavjetujemo..
najbolje si uzmi rotacionu imt-ovu kosilicu sa 4 diska,nije skupa...oko 10 000 kn nova..a imaš i polovnih,ali uzmi si diskastu,sa onim malim diskovima..ferac može raditi sa 4 diska,kod mene ide sa tri bez problema,jedino je brdo,pa smo uzeli lakšu kosilicu...

a što se tiče sakupljača sijena,uzmi si kod nas negdje polovni,može se nać i za 2500 kn onaj tračni,on ti i sakuplja i okreće otkose,a za ferca je ko stvoren...
 
R

Ratarko

Guest
Jadranko ja bih to kupio bez obzira na obzir . Nije skupa a možda posluži .
 
P

paor

Guest
@jadranko

to je tebi veliko, dovezi to vamo i ja ću kupiti

ima ovdje malo i šale i istine

nisam nikad vidio u radu, niti poznam tu kosilicu, ali nisam nikad ni vidio 539 da radi sa 185 cm, najbolje ti je rješenje uzeti novu (9500kn kod blaževca u županji), prilično lagana i zahvata aman za 539, polovne kosilice su uglavnom promašena investicija

meni se čini da ono nije skupljač sijena, nego razbacivač (to ti u amaterskoj poljoprivredi neće trebati jer će ti bacati sijeno po šljivama)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da to je samo okretač.
Ali neki koji imaju samo dva rotra mogu i sakupljati sijeno.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@ratarko,
ta kosilica nije za taj traktor,jer ju ne može nositi zbog velike težine u transportu..ona sama ima preko 400 kg,a još kad je 185 cm duga,aiiiii...

kažem da bi za njega bila najbolja diskasta kosa sa 4 diska...ona je u vrh glave teška neki 300 kg,a još ima i hidraulični cilindar kojim može podizati rezni aparat...tako da je puno praktičnija.

@bobo,
pa ne možeš samo tako preporučit čovjeku plug,kako znaš kakva je zemlja kod njega??pitaj ratarka jel bi na njegovoj zemlji 539 mogao orat sa 2*10'',ne bi baš rekao...kod tebe i kod mene može,jer nam je lagana zemlja..
po meni bi bilo najbolje uzet neki lakši plug od možda 14'' jednobrazni za početak..a ako bude išlo,onda uzet i nešto veće..
 
J

Jadranko

Guest
ma jeste da je kod nas zemlja dosta teska za obradjivat,ali
ja mislim da mora ici sa tim 2x10" zasto da ne pa nije to toliko velik plug..
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
@ratarko,
ta kosilica nije za taj traktor,jer ju ne može nositi zbog velike težine u transportu..ona sama ima preko 400 kg,a još kad je 185 cm duga,aiiiii...

Sada će zjockoo projektirati neke pomoćne točkiće za nju i stvar riješena :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
539 sa 2x10" plugom mora orati nebeske njive i asfalt. Kod njega je sve ravno i nema nikakvih uzbrdica, a i ratarko je rekao da kod njega u selu jos uvijek ima ljudi koji rade zemlju sa 539 i 2x10" plugom. IMT plug nema jako napadan kut daske na zemlju (daske su jako dugacke) te ga je dosta lako vuci kroz zemlju, u usporedbi sa Lemind 2x10" plugom koji ima daske jako kratke, koje su pod jako malim kutom te treba veca sila da se takav plug vuce.

539 sa 2x10" ore do 30 duboko kod mene i uzbrdo i nizbrdo. da mu napunim gume vodom isao bi on i 35 jer motor za takav plug ima snage. Problem je sto ej 539 jako lagan traktor.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Bobo kaže:
Problem je sto ej 539 jako lagan traktor.

e da.. tu i je problem..ima on snage ali ga pati kilaža...

sad kad smo već kod plugova,dobio sam neki leopardov plug 2*10'',treba mu pokovat samo lemeše i on je onda u redu..
zanima me kakve su karakteristike tih leopard plugova?vidim da je po izvedbi dosta čvrst što se konstrukcije tiče...inače taj je plug niski klirens...
 
B

Bobo

Guest
oliko znam da je leopard u mom kraju dosta cijenjen, no rijetki su jako... Nemam pojma kako taj plug izgleda, ali po usmenoj predaji cujem da su ljudi s njim zadovoljni.
 
R

Ratarko

Guest
Težak za rad , jako težak , kao da radiš sa betonskim blokom a ne plugom . Ore dobro samo ako ide duboko a to je umjetnost jer ti treba 20 % jači traktor da radiš jednako brzo kao sa nekim drugim plugom . Pričam o 3x16 Leopardu . Možda su ovi sa dvije brazde bolji ;)
 
P

paor

Guest
ja ga imam, 2x10", sad rijetko s njim orem, ali nekad je bio taman za zetora 5211,
plug jest teži za vuć i ne voli plitko, ali što uradi boli glava, klirens mu je nekakav poluvisoki i zaoravao sam svakakvi kukuružnjak s njim,
obavezno dobro naoštri lemeše jer imalo tup kod mene nije htio u zemlju
treba i dobar majstor da ga naoštri (ili napravi) jer ima trapezast oblik

pošto imaš laganu zemlju, ne vidim razloga zašto ga ne bi mogao i 539 vući
 
B

branko

Guest
Bobo kaže:
oliko znam da je leopard u mom kraju dosta cijenjen, no rijetki su jako... Nemam pojma kako taj plug izgleda, ali po usmenoj predaji cujem da su ljudi s njim zadovoljni.


poslikat cu ga ja sutra, jer smo ga mi kupili za onog mf-a (jos ga i danas buraz ima doma) mislim da je 2x14, ako se ne varam leoparda je radila i jos uvijek ga radi "mehanika" samo sto se nekad zvalo bosanska dubica, a sad kozarska, imaju i stranicu Obrisan neispravan link. ali im nije bog zna sto. plug je odlican ali kao sto su decki napomenuli tezak je i nije za manje traktore. BTW leopard se ne rade niti su se radili manji od 2x14 samo sto su ljudi krivo sve njihove plugove zvali leopard pa tako i paor pise da ga ima 2x10, jedino sto se moglo skidanjem umetka smanjiti 14 na 12 i 16 na 14 cola po brazdi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh