• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Roto kosa - roto malčer za Tomo Vinković

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

musko

Guest
Kosilica za Tomu sa tri noza za benzinske kosacice od 51cm,diferencijal od Mercedesa msm.190,izlaz na diferencijalu 2000 obrtaja i preko remenica jos podignut do 2500.

Jel moze ova kositi vece trave normalno, ono da ne sjecka puno, samo da pokosi. I koliko kosta ova kosilica?
 
Posljednje uređivanje:
B

bogi023

Guest
Ne moze samo da kosi,ostaje samo kasa iza nje Bas smo bili neki dan da kosimo i snimio sam je. Oko 500e nas je kostala i jos nekog materijala sto se naslo kod kuce

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ntCRaO4LBvY[/YT]

 
T

Todi

Guest
Evo da malo aktiviram i ovu temu,

naime došlo je sljedečeg problema prilikom košnje trave, koja i nije pretjerano visoka, traktor nema dovoljno snage,a problem je nastao ugradnjom hidro-volana koji je u konačnici smanjio i onako malu snagu Tomeka 818,

ovo je tip kosilice koju imam

IMAG0652_zpsc797c8cd.jpg
[/URL][/IMG]

zanima me slijedeća stvar, a to je da se malo poigram prijenosnim odnosom remenica i na taj način malo ubrzam kosu, da nije Tomek stalno u visokom broju okretaja

znaći na koji način doči do pravog odnosa remenica, čak sam razmišljao i o novim noževima tipa ovoga

roto-malcer-super-set-multiplikator-zvijezda-nozevi-kuciste-slika-21296552.jpg


a dvoumim se i za kupovinom roto-malčera, samo ono što se nudi za postojeću snagu čini mi se malo,

messis mi je ponudio roto-malčer tsm 900

malcer-kosilica-zanon-tsm-900-slika-13512751.jpg


a meni je osobno zanimljiv od INO-Brežica MMT 115 zbog rotora sa duplom spiralom

ino%20flail%20115%202%2012%204.jpg


stoga bi zamolio ako ima netko iskustva sa sličnim strojevima da to i prezentira te mi na neki način olakša što i kako odraditi,
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Hmm, velika je to kosa za taj motor, a ako ubrzaš nož, biti će još i slabiji.
 
T

Todi

Guest
kosa je širine 120 i bilo je ok dok nisam počeo s nadogradnjama, prvo su ga proširivaći malo ubili,a sad sa hidrovolanom je još dodatno oslabio,

misliš da bi sa manjim remenicama još dodatno izgubio na snazi, kaj bi onda trebao drugi reduktor?
 

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
Čisto sumnjam, da če ti tvoj TV tjerati Ino mmt 115, naime ja imam TV 730 i na njemu Ino mmt 105, pa sa njime malčiram samo po brijegu na dolje, a u kontra smjeru idem u leru... neznam za tebe, kakve terene imaš... pokušaj nači neku drugu opciju...
 
T

Todi

Guest
ne znam ni sam jer nemam iskustva sa malčerom, problem je slijedeći prednju kosu pogoni sam motor,dok stražnji dio ide preko prijenosa mjenjača i tu je problem jer nema dvostepenog kvačila,tu konkretno mislim na sam rad, a ovaj od INO Brežica sa dvo spiralnim rotorom koristi do 25% manje snage, bar ga tako deklariraju e sad jel to marketing ili nešto drugo, morat ću isprobati na vlastitoj koži,

sve jedno hvala ti na odgovoru iz iskustva,a što se terena voćnjaka tiće relativno je blag uspon,

LP
Todi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Todi, možeš usporiti kosilicu, da bude motor radil na još većem broju okretaja i daval više snage. Tak mu buš olakšal situaciju. No, najjednostavnije ti je smanjiti brzinu kretanja.
Ne kužim, zakaj bi mu volan smanjil snagu? Polako ga okreći i ne tjeraj ga do kraja (da hidraulika ne radi na iberdruku).
Tarup nije osjetljiv na jednostepeni kuplung, jer kardan ima frajlauf spojku, no rikverc bude veći problem (jer bu rotor gotovo stal, te ga bu trebalo ponovno zavrtiti). To se nebu sviđalo niti kuplungu, a bome niti mjenjaču.
 
T

Todi

Guest
problem je u tome što volan traži stalno radni tlak u cilindru volana, a samim tim pumpa je stalno opterećena što se na kraju rezultira na snagu motora, ipak je to 18 ks po papirima, što je u stvarnosti ipak manje,a k tome i godine rada, tak da osjeti se,

ne kužim kak to misliš da ju usporim?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ovo s volanom mi nikak nije jasno. Kad ne mičeš volan, nema tlaka između pumpe i volana. Ima samo tlaka između glave volana i cilind(a)ra.
Jedino ak je glava premalog protoka (malo vjerojatno), pa uzrokuje stalni tlak.

Kolega Puknuti, molim za pomoć i objašnjenje, jer ipak si hidrualički doktor.

Kak da ju usporiš? Povećaš remenice na kosištima, za 1cm, npr.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Todi pumpa hidraulike je ostala ista 4,2 cm3/o?

Koliko sam upućen glava volana je od AGT sa prioritetnim ventilom,
provjeri dali je možda zacvikao sigurnosni ventil u razvodniku hidraulike pa
da tlak ne ide u nebesa.

dali se ulje jako grije,
jer ako sve štima hidraulični volan
nebi smio uzimati toliko snage da ne može tjerati koslicu koju je prije pogonio
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo s volanom mi nikak nije jasno. Kad ne mičeš volan, nema tlaka između pumpe i volana. Ima samo tlaka između glave volana i cilind(a)ra.
Jedino ak je glava premalog protoka (malo vjerojatno), pa uzrokuje stalni tlak.

Kolega Puknuti, molim za pomoć i objašnjenje, jer ipak si hidrualički doktor.

Kak da ju usporiš? Povećaš remenice na kosištima, za 1cm, npr.
puknuti je doktor ali nije kum
I puknuti oprašta ali ne zaboravlja
 
G

GROF

Guest
kosa je širine 120 i bilo je ok dok nisam počeo s nadogradnjama, prvo su ga proširivaći malo ubili,a sad sa hidrovolanom je još dodatno oslabio,misliš da bi sa manjim remenicama još dodatno izgubio na snazi, kaj bi onda trebao drugi reduktor?


Dragi moj Todi@!, tvoj traktorić tome tv-818 sa prednjom roto-kosilicom bil je i ostal zver!!!, ALI, kad si TI probal malkice jače makine!?., e, onda nastajedu problemi, čitaj nedostaci voga i noga, nadogradnje - izboljšanja! ...
Ovako, ja predpostavljam da TI bariš ženicu - čitaj kumu!, da ona DA zeleno svetlo prodaje postojećeg i kupovanje, komplet nečeg NOVOG! :icon_super:

Forumski prijatelju vinogradnik Tomo@!, tvoje izlaganje i životno iskustvo, sa i oko dela traktora tome i priloženih alata - priključaka., potpisujem u cijelosti.-

Lip pozdrav SVIM-a, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 
Posljednje uređivanje:
T

Todi

Guest
pozz,
malo se radilo na popravku kose glede jedne male nezgode u kojoj su stradale poluge(savile se) od udarca u drvo,mala nepažnja i tres,
uglavnom dato je na uređenje uz poluge i kotači, nove pikse i uređenje vilica kotača, pa bi stoga zahvalio primarijusu GROF-u na pomoći i realizaciji navedenog problema,
slike slijede naknadno
LP
Todi
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh