• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
zjockoo da skratimo :icon_pray::icon_pray::icon_pray:

Upravljanje iz kabine ili vanjsko sjeldalo iza?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
zjockoo da skratimo :icon_pray::icon_pray::icon_pray:

Upravljanje iz kabine ili vanjsko sjeldalo iza?

Vanjsko sjedalo odmah iza kabine. Kad bi bilo upravljanje u kabini bilo bi jako puno posla kod kopčanja. Trebali bi ili fasterovi priključci za hidrauliku ili bi ga rijetko montiral gore. Ovak mi je jednostavnije, kod kopčanja treba ubaciti 2 klina i spojiti kardan na pumpe i to je to...5 min posla
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
he, he... istina, evo sad kad prodze sulejman odma idem na zenu! :(rofl):

ali ako se ja obogatim prije ostalih, otvoriti cu firmu i imas odmah posao, ali radimo specijalne prikljucke u ogranicenim kolicinama, kao ferrari!
ja sam ponosan na sebe sto sam napravio podrivac, sjedalo u taktoru i recimo prednji uteg, a jos sam ponosniji sto te poznajem preko foruma! :cool2:

svidza mi se kod tebe sto ono sto zamislis, stavis na papir i realiziras! kad zavrsis ovaj projekt, bices mi idol! :eek::
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Uf , ne usuđujem se ni komentarisati :x::(y):
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
Ne radim ja to da bi postao tako nešto...

vjerujem, ali to ti je negativna strana slave! samo nam budi vrijedan i nahrani nas sa slikama i to je to! vjerujem da puno ljudi pokupi nesto od tebe i pomogne si pri realizaciji ideja!
a ovi varovi, svaka cast, steta sto nisi usliko ili snimio nacin varenja, kako si imao nastelan aparat, elektrode i slicno! :eek::
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
vjerujem, ali to ti je negativna strana slave! samo nam budi vrijedan i nahrani nas sa slikama i to je to! vjerujem da puno ljudi pokupi nesto od tebe i pomogne si pri realizaciji ideja!
a ovi varovi, svaka cast, steta sto nisi usliko ili snimio nacin varenja, kako si imao nastelan aparat, elektrode i slicno! :eek::

Pa to i jest svrha postova, da potaknem ljude na razmišljanje, da pokažem da ne morate sve kupovati od raznih kvazi majstora koji vam najobičnije strojeve prodaju po nerealno visokim cijenama, da pokažem što se može napraviti vlastitim rukama u običnoj garaži. U ovo vrijeme dok je CNC tenologija nadohvat ruke mislim da uz malo mozganja nema nikakvih granica
Ovaj aparat vari sa žicom i plinom, elektrode se kod tu ne koriste, a što se tiče štelanja, na svakom ozbiljnijem aparatu trebala bi biti tablica prema kojoj se za određenu debljinu materijala poštelaju sve ostale vrijednosti.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Bude nekaj s tebe :(hi): :(rofl):

Ljepo ovo izgleda na slikama,ali uživo je još bolje..Pohvale za rad..:(y):

Nego,dal mislis do kraja ostat na Belarusu pošto ovo sve slažeš na njega?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Bude nekaj s tebe :(hi): :(rofl):

Ljepo ovo izgleda na slikama,ali uživo je još bolje..Pohvale za rad..:(y):

Nego,dal mislis do kraja ostat na Belarusu pošto ovo sve slažeš na njega?

Hvala svima. Naravno, pa Belarus je pilaa :)
Nemam potrebe za drugim traktorom, ovaj sasvim ok zadovoljava domaće potrebe. Volio bih da je gore ravni most i sve 4 veće gume kao na 820.2, ali to isključivo radi nosivosti. Tko zna, možda jednog dana i stavim sve to...ako bude vremena $$$$
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemam riječi....zapravo imam....SVAKA ČAST!!!

Ništa bez Belarusa, ovi ostali su prefini traktori da bi podnjeli sve ove inovacije! Zna zjocko kaj je pravi stroj! :)

Nikak da se nađe "vremena" pa da i ja imam doma jednu zjockovu extra ralicu koja bi mi svakako trebala, no bit će jednom!!:)
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
bravo covik, nivo na kojem je ovo, je ekstra.
Vec te vidim za neko vrijeme kako skidas "strelu" i izradjujes teleskop :)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
bravo covik, nivo na kojem je ovo, je ekstra.
Vec te vidim za neko vrijeme kako skidas "strelu" i izradjujes teleskop :)

Zasto? Mislim da sa planiranim dosegom od 5.5 metara mogu dohvatiti sve sto mi treba...
Snupy, sve s AutoCad-om.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Zasto? Mislim da sa planiranim dosegom od 5.5 metara mogu dohvatiti sve sto mi treba...
Snupy, sve s AutoCad-om.

nesto malo sta sam ja radio sa kobinirkom znam da mi je uvik najmze to premjestanje zbog jos 1m sta ne mogu dohvatit a tu je taj teleskop sveta stvar!
Jasno mi je da ti neces radit gradjevinu;)
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Svaka čast i samo nastavi tako...
Ja nebi bio bolje niti zamislio a Ti si to napravio, jednostavno fenomenalno!!! :cool2:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
a i dobra je stvar sto se crtanje u AutoCad-u isplati, ja crtam pomalo u mechanicalu 2013... da objasnim, isplati se nauciti crtati u ovom programu jer je on kompatibilan sa vecim brojem cnc uredzaja i crtez se direkt moze ubaciti u cnc i samo stroj izradi dio iz crteza! :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zasto? Mislim da sa planiranim dosegom od 5.5 metara mogu dohvatiti sve sto mi treba...
Snupy, sve s AutoCad-om.

Super si sve odradil svaka cast,i sve je masivno i dosta jako.:icon_biggrin:
Kaj bus radil s tim strojem kad bu gotovo,kaj imas u planu,dal je gnoj ili kopanje kanala ili......?
 
Na vrh