• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ručno košenje,iskustva i alati

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kosim sa najobičnijom i najjeftinijom kosom sa metalnom drškom kupljenom prije desetak godina u Pevecu. Za mene i nije bolja kosa jer kad me vide stručnjaci kako kosim vele da im je mene žao jer kosim na žgance. Stvar je u tome da s njom kosim najgore terene , zapuštene šikare i gradilišta gdi je puno kupina , korova, mladih voćki debljih od prsta , krtičnjaka isl. Brus ne upotrebljavam jer nema dugog efekta nego brusim sa onim brusačem za noževe koji ima plastičnu dršku. Potegnem jedno deset puta po dužini i jedno vrijeme dobro kosi. Ak bi netko tak probal brusit nek dobro pazi da se ne poreže.
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
heh, pa i to mene hebe sad.
Došao neki dan u trsje, na odmor kakti. I?
Oko mene svi se 'bore' s tom travom, naravno s flaksericama, i to brunda li ga brunda!

Nemam pojma koji nas je 'idiot' uspio nagovoriti na ovo sranje zvano flakserica!

Em smrdi, em brunda, em te zasere da se poslije 3 dana češeš od te trave. Da ne govorim da nema šanse da se kosi u kratkim hlačama majci, mislim ima, ali svaka čast onome kojem to, kaj flakserica 'baca' ne smeta na koži.
Pazi da li imaš goriva, pazi jel imaš ulja, pa 'skok' sim, pa tam, pa nedaj Bože da ne upali, pa kad ga 'izmoliš' huh....

Da se svi ti koji 'brundaju' nađu sa ručnim kosama, najprije kod jednog, pa kod drugog, pa trećeg..., svi bi bili gotovi a da o 'atmosferi' koja bi nastala, ne pričam!

Priznajem, s kosom sam na vi, makar to kaj sam probao, išlo mi je dobro.
Vele stariji koji su me vidjeli da 'obećavam' :icon_rofl:

Nemam pojma, jel sam za Vrapče, ali onaj zvuk koji proizvede naklepana, oštra kosa o travu, pa to je milina za slušati! Milina.

A ovo brundanje od flakserice, huh, ljudi dragi, užaaaaaaaaas.

Puknuti, kaj se tiče okretanja u grobu, hebat ga, prije se je za pravu kosu davalo tele, krava.
A danas, kad je to 'sranje' od lima u Pevecu, pa to i niti nije za drugo, nego kak 'kolega' koristi.

Tata i ja imamo svaki svoju kosu, ja naravno lim :icon_e_wink: a on pravu.
I zbilja, ja se sa svojom usudim povući po malo debljem, dok on, ne, jer je čuva, pazi.

Gledam malo oglasnik, jer bi htio kupiti pravu kosu, ali mi ne polazi baš za rukom :(
Jel ima netko da zna, gdje nabaviti još pravu 'babicu' i pravu kosu i kosište?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Pokojni deda mi je bio vrsni i traženi kosac . Ljudi su ga najmili za dnevnicu i čekali na red da im dođe kosit. Počelo se je rano ujutro prije neg se je svanulo. Popila se je rakijica i stali su si kosci jedan do drugog i udri. Znam da su mi pričali da je do fruštuka otišel daleko ispred drugih terajući svoj red. I tak sve dok nije došla vručina. Pravi kosac je uz hranu i vino dobil i za cigarete , Drava bez filtra, jer bez toga ni išlo. Sjećam se njegve kose koja je uvjek stajala na istom mjestu , onda roga i dugačkog brusa Rog je bil na nekakvoj špagi koja se svezala oko struka.. Znam da je s brusom oko nabave navek bilo problema jer mu nije valjal kamen. Oko toga svega se nije smjelo ići blizu. Prije su stari ljudi držali do alata , sekire , pile , kose , i to se nije posuđivalo i davalo drugome u ruke ni da vatra gori. Kaj se tiće flaksanja i košnje to je kak i sex sa prezervativom . Trava smrdi , em je spaljena da ju ni kokoši nećeju , jedino kaj netreba grabljati.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Teško se nekad do alata dolazilo. A ono kaj teško stekneš, paziš i čuvaš ko oko u glavi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kao što sad ne posudiš lako auto, traktor i slicne motorne strojeve koje teško kupiš.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda ženu posuđuješ, samo što to još ne znaš?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

brajda

Novi član
Tu od
23 Stu 2020
Poruka
12
IMG_20230404_203214.jpg dobio danas kakva je ovo kosa?
 

Prilozi

  • IMG_20230404_194816.jpg
    IMG_20230404_194816.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 16
Posljednje uređivanje od moderatora:

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Ljudi pitanje,
Prosle jeseni sam bio "prejak" i puno nepazljiv u kosnji po krumpiru i polomio kosu...moze li se taj materijal variti i kako s čim?
Hvala na odgovorima.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ja sam zavario sa rel aparatom ali treba dodati i ojačanje, npr. komadić armaturnog željeza.
Ali kažu da je sa Co2 bolje.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Pozdrav!
Već neko vrijeme tražim gdje kupiti kvalitetnu kovanu kosu, dužina 60-70cm. U Karlovcu i okolici koliko vidim nema ništa. Ako netko ima kakav info gdje kupiti....
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Ja bum klepal, samo da imam kaj klepat. Kosu koju imam sam naslijedio od pokojnog ujaka koji ju je koristio godinama i uskoro nebum imao kaj klepati. Jednostavno sve kose u prodaji su od drekštala...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam svoju kupil u Mađarskoj, još u vrijeme kad se tam išlo masovno. Bil sam u dućanu, videl izložene kose i od 10-ak kosa odabral onu koja je na udarac imala najčišći zvuk. Rekel bi kolega @plus, muzički instrument. Služim se njome još i danas. Mana joj je kaj nije bila jednako tvrda po cijeloj površini (uočil kod klepanja), ali taj mekši dio se s vremenom potrošil. Sad je već dosta uska i dobro bi došla nova.
60 cm mi se vidi mala, 75 cm bi bilo ok, 70 donja, a 80 gornja granica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh