• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sadilica za krumpir SAMOGRADNJA

B

BAGERISTA

Guest
Evo imam i ja ručno napravljenu sadilicu za zelje i repu,itd,,koju smo nekad sadili,ali bi je preradio za sadnju kumpira....
Najače je jer ima špinu,,,tako da odmah i zalije,,,kad pusti zelje u zemlju

tj...šasija je rađena homemade,,,a ostalo je bilo kupljeno,,,,nači imam rezervar za vodu i dvije sijačice na kojima se sijedi,,,,,,,i poluautomatski sadi,,,hehehehe uzmi u (ruku i baci)......

moram smislit neku preinaku,,,da mogu sadit kronpir s njom,,,ja mislim da bi bilo dosta stavit cijev iza pluga koji radi brazdu,,jer i tako su iza kotači koji nagračaju brazdu...

Slike ovih dana.....
 
B

BAGERISTA

Guest
nešto mi govori da če ovo bit uskoro obojano i upicanito

Dobro si to zaključija,,,niti me sram da stavljam takve slike,,,,ali eto ima i kod mene nekih stvari koje nisam vidio ni sam neznam od kad.......

Ali mala prerada i gas da se uredi,,,,i pofarba kako si reko..
 
B

BAGERISTA

Guest
Ja ti kažem da oče,,,,samo pomalo,,,ima vremena sad....
 
B

BAGERISTA

Guest
Ne spamajte mi temu sunce vam spamersko .

Ništa puknuti,,,,,,,imaš pravo,,,sram nas može bit....
Dali morem dalje slagat slike,,,od renoviranja itd ove sadilice,,,ili me trajno bacaš van iz tvog hotela..:(:(;(
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ništa puknuti,,,,,,,imaš pravo,,,sram nas može bit....
Dali morem dalje slagat slike,,,od renoviranja itd ove sadilice,,,ili me trajno bacaš van iz tvog hotela..:(:(;(

Ako ugradiš cijev za ubacivanje krumpira onda si dobrodošel :partyman:a ako mi misliš tu prašiti s hrđom i smrditi s nitrom onda baybay:rolfer:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ako ugradiš cijev za ubacivanje krumpira onda si dobrodošel :partyman:a ako mi misliš tu prašiti s hrđom i smrditi s nitrom onda baybay:rolfer:


A ništa onda,,,,moram stavit tu cijev i gore dat dodatnu opremu,,,lijak,,,da se ne fula pri bacanju...............;):)
 
D

dalmatino

Guest
Neka takva ti treba?
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ImngfBNm7ro&feature=related[/YT]

Cijenjeni forumaši. Planiram izradu slične sadilice za krumpir. Interesira me vaše mišljenje gdje najpovoljnije mogu kupiti dva diska zagrtača i kolika bi cijena otprilike mogla biti?
Hvala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Cijenjeni forumaši. Planiram izradu slične sadilice za krumpir. Interesira me vaše mišljenje gdje najpovoljnije mogu kupiti dva diska zagrtača i kolika bi cijena otprilike mogla biti?
Hvala.
disk , imaš diskova za tanjurače , cijena nepoznata:(
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Re: ferrari

Naumio sam si napraviti sadilicu krumpira za motokultivator nešto ovog tipa:
https://www.youtube.com/watch?v=ANwPDDawU2c

E sad me intresira od čega da nabavim ovaj dozator umjetnog gnojiva??
Koliki mora biti promjer kotača a koliki promjer lančanika i na kojoj daljini moraju biti zavareni podizači krumpira na lancu da bi dobio razmak sadnje 30-35 cm?
Ako netko ima traktorsku sadilicu krumpira bio bi mu zahvalan na mjerama...:drink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: ferrari

promjer kotača je recimo 30 cm ,dakle opseg je oko metra .
zupčanik ima promjer 10 cm ..to je nevažno , bitno je koliko ima zuba
recimo da ima 30 zuba , ako želiš tri krumpira na metar tada zavareni podizač staviš svakih 10 zubiju lanca

sve mjere su okvirne , ako je kontaš budemo napravili forumulu
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ok... skontano, a ovaj dozator gnojiva od čega da nabavim tj. gdje kupiti... da li ima netko da proda od kakve stare sadilice a da je ispravan i da mi posluži.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Evo danas sam malo mjerio, pilio i vario te sam zamislio kako će to izgledati...
I dalje sam u problemu sa dozatorom umjetnog gnojiva... nasao sam u jednom dućanu od neke sadilice i košta cca 500kn (malo mi je puno). Tip će mi poslati slike u ponedeljak da vidim o čemu se radi.
 

Prilozi

  • 20150214_144329.jpg
    20150214_144329.jpg
    73.2 KB · Pregleda: 1,455

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde ljepo , baš bi volio vidjeti kako to izgleda kad bude gotovo , moj projekt je zamreo a i od njaga sam odustao ..(paluautomacka ) ..ovo mi se sviđa d
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Polako je počelo da sliči na nešto:
 

Prilozi

  • 20150228_132051.jpg
    20150228_132051.jpg
    80.3 KB · Pregleda: 3,317
  • 20150228_132038.jpg
    20150228_132038.jpg
    78.3 KB · Pregleda: 1,749

Najnoviji postovi

Na vrh