• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sadilica za krumpir SAMOGRADNJA

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Pa ja sadim krumpire ravno ili mislis na kralju brazde??? Skretanje ce biti da podignem motokultivator i okrenem se. Kao kod normalnog frezanja
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
naravno da ne mislim na kraju ..trebao si napravii mogučnost da se lomi na zglobu kako bi lakše korigirao pravac jer ovako budeš morao dignuti sijaču , usmjeriti MTK pa nstavitii .
ili
Ako si dovoljno jak zadržati ga pa kad proklizi usmjeriti po pravcu .
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Razmišljao sam ja i na to, lomi se na sredini ali jako malo cca 10 cm lijevo i 10cm desno :icon_thumright:
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Evo ga konačno gotova :cool2:

https://www.youtube.com/watch?v=BPSLOVo0u4Q

Ima par nedostataka.... Nesmije imati mogučnost pomicanja lijevo desno, već mora biti fiksna sa motokultivatorom i problem je u tome šta mora biti suha zemlja... jer ako je blato onda mi se zamaste kotači i automatski se razmak krumpira povećava i razmišljao sam da ove limove otraga koji zagrću krumpir zamjenim diskovima; vaš savjet??
 

Najnoviji postovi

Na vrh