• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sadilica za krumpir

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Pozdrav svima, trazim, trazim ali nigdje ne vidim temu za sadilicu krumpira. Planiram prije proljeca napraviti traktorsku sadilicu krumpira pa ako ima itko kakve slike tog stroja bio bih zahvalan kad bi ih ovdje objavio...prvenstveno me interesiraju jednostavne sadilice kucne izrade i Vasi komentari kak se ponasaju u polju kod sadnje...unaprijed hvala svima
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
Pozdrav svima, trazim, trazim ali nigdje ne vidim temu za sadilicu krumpira. Planiram prije proljeca napraviti traktorsku sadilicu krumpira pa ako ima itko kakve slike tog stroja bio bih zahvalan kad bi ih ovdje objavio...prvenstveno me interesiraju jednostavne sadilice kucne izrade i Vasi komentari kak se ponasaju u polju kod sadnje...unaprijed hvala svima

takoder imam u planu kucnu izradu sijacice za krumpir ako neko ima kakvu shemu ili sliku
 

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
Pozdrav svima. Evo slika jedne sadilice. Meni se jako sviđa:eek::

f300l.th.jpg
[/URL][/IMG]
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
sadilica napravljena, isprobana i sad samo cekam da krumpir nikne pa da vidim kak je posadjen...
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Ova košta 1400 kuna jednoredna automatska. Da priupitam ima li rko kakvo uputstvo za nju jer bi ju trebalo malo poštelati da ne gubim vrijeme na metodu pokušaja i pogreške i ima jedan dio odrezan nekakva cijev pa nagađam da bi to moglo biti od podizača tanjura za zatrpavanje
 

Prilozi

  • 20170322_175258.jpg
    20170322_175258.jpg
    72.4 KB · Pregleda: 485
  • 20170322_175321.jpg
    20170322_175321.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 459
  • 20170322_175309.jpg
    20170322_175309.jpg
    68 KB · Pregleda: 420

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Ne, polovnu u Svetom Martinu pod Okićem, jedva našao to mjesto cijena je bila 1600 kn čovjek spustio na 1400 za gorivo. Na njuškalu je bila to dopodne dok ju ja nisam kupio i bila je velika žurba navodno su kupci zvali iz Zadra, Virovitice a gazda kaže tko prvi njegova djevojka. Za homemade traže na njuškalu 2500 do 3000 kn i tu priliku nisam smio propustiti. Suzim kotače na mojoj ljutoj mašini, zafrezam umjetno, nasipam krumpire u spremnik i prst u uho, nema pluženja, sadnje pa zatrpavanja odnosno zajebancije od pola dana ovako sad sve napravim sam, naravno pod nadzorom supruge. Prošle godine sam to kupio i čak sam kod susjeda i ožujsku zaradio, a ove godine već ima mušterija za ograđene vrtove i manje parcele. Treba stalno pratiti oglasnike jer mi je pobjegla jedna oltova za motokultivator tražio čovjek 650 kn i bila prodana za pola sata. Vrijedi svake kune!!!!!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Krumpiraši
Htio bi za svoje potrebe imat sadilicu za krumpir kao i ogrtač (riđer)za krumpir!
Pa ako ima kakva preporuka , kaj kupiti od ovih poljskih i kod koga.
Isto tako zainteresiran sam i za rabljeno ako tko prodaje!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zakasnio si, ja sam svoju prodala prije nekog tjedna. :)

Pitati ću brata, on ima, ima i nastavke za sadnju presadnica koje se mogu montirati na isti rušt od sadilice za krumpir ako trebaš, i to je na prodaju.

Kada dođe s posla ga budem pitala cijenu pa ti se javim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo sam ti poslala PP da ne zamaramo forumaše prepiskom ovdje. :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo, sada možeš saditi cijelom selu. :)

Daj me pozovi da je ofarbam, bude izgledala ko cura za udaju. :)

Zaboravila sam ti reći kako se regulira gustoća sadnje, ako ti nije palo na pamet samome i ako ti u budućnosti zatreba - ove zube na kotaču, otpustiš vijke i smanjiš im ili produžiš dužinu - ako se dobro sjećam, čim su kraći, to se gušće sadi, ali treba paziti ako se baš do kraja skrate da kotač ne zapinje, da se dobro lovi za zemlju, bolje je ostaviti ih bar par centimetara dužine.

I kada se na kraju redova okrečeš, paziti da se kotač ne vuče po zemlji jer se moža svinuti, a onda budu problemi. Zato lanac, kada se sadi, uvijek mora biti zakopčan na zadnjoj kariki da ne padne skroz na zemlju, a kade je sadilica u transportu do njive, zakopčano je na najvišoj mogućoj.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Moja ista takva sadilica za krompir.
Može li slika i cijena sadilice za ptesadnice.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A to ti nije cijela sadilica, to su baterije koje se montiraju na rušt sadilice - otpustiš jedan šaraf na sadilici za krumpir, baterija za sadnju krumpira ispadne van, unutra u utor turiš flah baterije za presadnice, zašarafiš šaraf opet i to je to, spremno za sadnju.
To je Čalopekov proizvod, ovoga iz Pušćina, možda ti je poznat, sjećam se da su ga forumaši spominjali tu na forumu.
Cijenu moram pitati brata pa ću ti reći.

Bude muž sutra poslikao, tu su kod mene iako su bratove, pa ćeš vidjeti - to je kao zadnji kraj sadilice za krumpir sa sicevima, samo je drugačiji dio gdje se sadnice umeću.
Maločas smo bili vani, htjela sam neke borovnice i hortenzije posaditi što sam danas kupila, ali je ledeni vjetar za u kuću odmah pobjeći. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh