• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
238
Kod mene je 2011 godiste i nema nikakvog ulja unutra, samo mast.
Zvao sam Jakopic, danas, 390 eura je veliki zupcanik a 170 je cini mi se mali.
 
Posljednje uređivanje:

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
Koji model? Daj sliku. Super da si našao i da mogu nabaviti. Uzimaj odmah dok ima.
Meni na Felli otisla elipsa i svi mi u HR govore nepoznat datum isporuke.

Pa sam jedva nasao u nizozemskoj. I cijena sa dostavom 400€..

Mislim da ides raditi zupcenike po uzorku da bi ista cijena bila.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
238
Ovako sad izgleda.:)
Da radim po uzorku bilo bi jos i skuplje i moram cekat bar 7 dana.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja bi se pitao zašto je otišao zupčanik , tek onda razmišljao da li i kako popravljati
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
Dobro si ga raskupusao. Koliko vidim to je kuhn ga 300.
Malo sam potrzio na internetu i veli par dokumenata da ima zatvorenu posudu za ulje. Provjeri ak nemas mazalice za podmazivanje onda je u ulju. I ostao si bez ulja i zato ti otislo.

Evo naso sam i ga 300 gm i cini mi se da u mazalice za ruke a getriba je u ulju. Treba vidjeti zbog cega su otisli zupceniki ali najcesce odlaze zbog nepodmazivanja
 

Prilozi

  • 43790812_1687313052_587.jpg
    43790812_1687313052_587.jpg
    50.6 KB · Pregleda: 15
Posljednje uređivanje:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,532
Dobro si ga raskupusao. Koliko vidim to je kuhn ga 300.
Malo sam potrzio na internetu i veli par dokumenata da ima zatvorenu posudu za ulje. Provjeri ak nemas mazalice za podmazivanje onda je u ulju. I ostao si bez ulja i zato ti otislo.

Evo naso sam i ga 300 gm i cini mi se da u mazalice za ruke a getriba je u ulju. Treba vidjeti zbog cega su otisli zupceniki ali najcesce odlaze zbog nepodmazivanja
A da nije samo mehanizam za ruke u ulju a zupčanici su sa gornje strane u kučištu i podmazuju se preko mazalice
Pitam jer su otišli zupčanici na sličnom i zupčanici nisu u ulju več se mažu sa mazalicom a mehanizam za ruke je u ulju
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
A ne znam ocito ima vise izvedbi i kombinacija.

Iskreno cudno bi mi bilo da su zupcenici na suhom, a vodilica i ruke u ulju.

Obicno je da je kontra.
Ima dva sakupljaca Fella i oba su na mazalice i zupcenici i ruke.
Ima u selu par kuhna i svi zupcenici su u ulju. Jedan je uvezao kuhna iza rata i u ulju je, i napravio preko dva milijona kocki i radi ko vurica. Nikad pod krovom.
Ja Fellu mazim i pazim, nikad na kisi pa samo neke pizdarije...
Jucer sam gledao na kuhnovoj stranici i model ga 300 ima u ulju.
Ovaj je model ga 300 g ili c, ne vidim dobro, pa je mozda takva kombinacija.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
238
Ovo je GA 300G i nema ulja samo mazalice. Uzrok loma zupcanika je taj sto se rade svakakve njive, neravne ko oranje a nestrucni ljudi rukuju sa tim. Treba imati "sluha" pa podesit da zice ne zapinju puno po zemlji al da opet dobro kupe a ne da deru zemlju kao da je rotodrljaca. To je razlog kvara i nista drugo.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
Tu ti bi pomogao treci kotač, naprijed na trotocju. I umjesto toplink poluge da stavis lanac, da osilira i naravno kardan s lamelom....
 

Najnoviji postovi

Na vrh