• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
a kakve su to biljke pored salate Petulla?

To je mladi luk. Posadimo ga u 10.mj čisto za osobnu upotrebu - beremo ga već mjesec dana. Razmišljao sam da ga posadim jedan cijeli plastenik jer do jučer je imao cijenu 15,00kn/kg. Prodali bi ga po cijeni od 18kn u prosjeku do danas(jutros na zelenoj 12kn na veliko)
 
R

rule

Guest
To je mladi luk. Posadimo ga u 10.mj čisto za osobnu upotrebu - beremo ga već mjesec dana. Razmišljao sam da ga posadim jedan cijeli plastenik jer do jučer je imao cijenu 15,00kn/kg. Prodali bi ga po cijeni od 18kn u prosjeku do danas(jutros na zelenoj 12kn na veliko)

Daj molim te reci mi dal je to luk iz presadnice tj. samac il si posadio glavicu pa si ih dobio 4-5 iz jedne Pitam te zato jer ja luk sadim u plastenik vec 2 god al nisam jos zadovoljan krajnjim proizvodom bude on lijep zdrav al i tanak govorim o luku iz presadnice. Dok ovaj iz glavice bude deblji al vidi se da je cjepan i nije to to.Samo su kod tebe odlicne cjene ja sam svoj iz plastenika skinuo po 12 kn a vec 10 dana vadim vanjski po 6 kn
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Daj molim te reci mi dal je to luk iz presadnice tj. samac il si posadio glavicu pa si ih dobio 4-5 iz jedne Pitam te zato jer ja luk sadim u plastenik vec 2 god al nisam jos zadovoljan krajnjim proizvodom bude on lijep zdrav al i tanak govorim o luku iz presadnice. Dok ovaj iz glavice bude deblji al vidi se da je cjepan i nije to to.Samo su kod tebe odlicne cjene ja sam svoj iz plastenika skinuo po 12 kn a vec 10 dana vadim vanjski po 6 kn



Pozdrav jedno pitanjce da li netko ima viška crno-bijele folije za 800 kom salate oko 80 m dužine ili zna gdje se može kupiti na metre.
Pozdrav!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Daj molim te reci mi dal je to luk iz presadnice tj. samac il si posadio glavicu pa si ih dobio 4-5 iz jedne Pitam te zato jer ja luk sadim u plastenik vec 2 god al nisam jos zadovoljan krajnjim proizvodom bude on lijep zdrav al i tanak govorim o luku iz presadnice. Dok ovaj iz glavice bude deblji al vidi se da je cjepan i nije to to.Samo su kod tebe odlicne cjene ja sam svoj iz plastenika skinuo po 12 kn a vec 10 dana vadim vanjski po 6 kn

koliko ih uopće ide u kilu otprilike,vidim ovi prodaju u buntovima,ne izgleda mi baš da ima kila?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
koliko ih uopće ide u kilu otprilike,vidim ovi prodaju u buntovima,ne izgleda mi baš da ima kila?

Ja pakujem 5-6 komada u vezicu važu od 250-300 gr 5 kn vezica na tržnici.
Pozdrav!
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Daj molim te reci mi dal je to luk iz presadnice tj. samac il si posadio glavicu pa si ih dobio 4-5 iz jedne Pitam te zato jer ja luk sadim u plastenik vec 2 god al nisam jos zadovoljan krajnjim proizvodom bude on lijep zdrav al i tanak govorim o luku iz presadnice. Dok ovaj iz glavice bude deblji al vidi se da je cjepan i nije to to.Samo su kod tebe odlicne cjene ja sam svoj iz plastenika skinuo po 12 kn a vec 10 dana vadim vanjski po 6 kn

Posadim sadnice koje dobijem od kolega za svoje potrebe, a kada bi išao u veću proizvodnju radio bih sadnice od aprilca i majca srebrenjaka. nebi sadio lukovice jer nisu zdravstveno sigurne. Ovo su bile cijene na gradskoj tržnici ove zime i ranog proljeća, a moglo se dnevno prodati i stotinjak kila, dok je cijena u zadruzi otkup trenutno 7,00kn.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Puno ja sadim 15 cm red od reda i 5-8 cmu u redu pa računaj.
Pozdrav!

znači oko 100 komada na metar kvadratni,što je na moju površinu oko 30 000komada,dobra brojka,i još malo razmaka za prolaz i opet dobro. salatari oprostite na smetnji.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Baš sam danas pogledao malo salatu i iznenadio se. Ima lagano da se krene u berbu, po komadu važe od 200 do 300 grama. Šanana je slikao čini mi se, pa ak dođe nek stavi sliku.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Kakva je trenutna odkupna cijena salate na veliko? (kontinent i Istra) Imam nešto viška kristalke pa me zanima. Hvala vam
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Kakva je trenutna odkupna cijena salate na veliko? (kontinent i Istra) Imam nešto viška kristalke pa me zanima. Hvala vam

Pala cijena i to gotovo preko noći. Kod nas u zadruzi 4,00kn otkup a imam informaciju da je dalmatinci(Kaštele) daju za 2,50kn. Na gradskoj tržnici 6,00kn na veliko,a na malo 10,00kn.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja sam danas brao prvu turu, dvije palete, sutra još dvije dogovorene. Cijena zadovoljavajuća.
Evo par slika, mislim da je dobra s obzirom da je prva za mene.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja sam danas brao prvu turu, dvije palete, sutra još dvije dogovorene. Cijena zadovoljavajuća.
Evo par slika, mislim da je dobra s obzirom da je prva za mene.



Uploaded with ImageShack.us

salata ti dobra koja je to sorta. Jel to reglice.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma salata je extra...potražnja stalno raste.....prava roba ima svog kupca!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ma salata je extra...potražnja stalno raste.....prava roba ima svog kupca!

Ovo mi liči na samohvalu :mrgreen:ali i to je u redu općepoznata stvar da prava roba ima svog kupca:lol:
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
To je Calorice. Danas je 40 dana od sadnje.
Koliko je cca. masa 1 glavice (ovako sa slike je teško procjeniti, ali čini mi se da su 400-500 gr/glavica)?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Koliko je cca. masa 1 glavice (ovako sa slike je teško procjeniti, ali čini mi se da su 400-500 gr/glavica)?

Moje mišljenje je da nikako ne prelazi 350 gr a vidjet ćemo šta kaže vlasnik.
 

Najnoviji postovi

Na vrh