• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same 28 KS

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pozdrav forumašima.Evo imam par pitanja u vezi odabira pluga.Traktor je Same 28 KS,2 cilindra.Nemam puno zemlje,a zanima me s kojim plugom bi taj traktor mogao orati.Gledao sam 2×8 cola ili 2×10 maksimalno.Ili da odaberem jednobrazdni 12 ili 14 cola.Mislim da bi mu sve više od toga bilo previše.Zanimaju me vaša iskustva oranja s takvim slabijim traktorima.Kod nas je zemlja dosta teška,masna ilovača,pa i to uvjetuje dosta.Svi prijedlozi su dobrodošli.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
1X14
pogledaj sa čime oru ovi sa janmarima slične snage , imaš tu na forumu
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Da savo,ali yanmar ima 4×4 pogon ak se ne varam ili ima koji bez prednje vuče?a ovo je tipa Ursusa ili Vladimirca.Sve mi se nekak čini da bi Samea prodal pa da kupim Vladimira,al mojem starom se ne dopada kaj ima visok volan.Veli da mu je pod vratom.Kakav ti plug imaš za Vladimira?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
imam IMT 1X16 i ide samo tako , probao sam i sa OLT 2X12 i to nije oranje nego patnja
gje je sa tim oltom išao prvom jedva isti dan sam sa nekim komšijinim čini mi se ''bratstvo'' 1X16 išao trecom tako lako
i namjerno niasm htjeo da završim parcelu jer sam bio pazario ovoga IMTa i čekao da ga dovezem da probam i njega u istoj parceli , nakon par dana sam ušao sa njime da završim i čak sam išao i četvrtom ali previše mu je , trećom samo pjeva
uččinak je daleko veći meni bio jednobrazcom jer ide brže i nema nikako proklizavanja , zemlja u toj parceli je bila preteška

inače sve orem rusom ali ove manje parcele za povrća idem vlatkom jer mi rus preveliki za manevrisanje
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Točno sam i ja mislil tak.Dvobrazdnog nemožeš duboko spustit,a ako samo guliš zemlju to nije oranje.Hm,čitam baš o IMT 610.10.To je 16 colni plug,al možda bi na ovo moje čudo išel taj plug.Ipak je to samo 28 konja.Al treba prvo generalku napravit na njemu.Jel imaš kakvu ideju o kolkim cijenama su dijelovi kod vas?Jer je motor isto 2 cilindra,zračno hlađenje.Kolko bi me došlo otprilike,ono bukvalno i kaj bi sve trebalo mijenjati na njemu točno?Da ne otvaram drugu temu,zato postavljam pitanje tu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pozdrav forumašima.Evo imam par pitanja u vezi odabira pluga.Traktor je Same 28 KS,2 cilindra.Nemam puno zemlje,a zanima me s kojim plugom bi taj traktor mogao orati.Gledao sam 2×8 cola ili 2×10 maksimalno.Ili da odaberem jednobrazdni 12 ili 14 cola.Mislim da bi mu sve više od toga bilo previše.Zanimaju me vaša iskustva oranja s takvim slabijim traktorima.Kod nas je zemlja dosta teška,masna ilovača,pa i to uvjetuje dosta.Svi prijedlozi su dobrodošli.

Ja s Pasquqllijem 33 KS 4x4 tešku zemlju orem s 2*8" ak ne treba duboko. Za zimsku brazdu orem s prerađenim tomekovim prekretačem 10". Mogu uzeti širinu 30 cm i dubinu 25 cm. Ak je uže na toj dubini ne okrene dobro brazdu jer je brzina spora. :x
Tvoj Same (pretpostavljam Delfino) sigurno ima veći moment i ima veće kotače, ali mu opet fale prvi pogonski. Mislim da ne bi trebal ići na više od 1 x 12". Najbolje posudi od nekoga plug, probaj, i ak ide dobro, kupi takvog. :finga:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
ma najbolje da proba naravno , mada plug od 16 može lako da pomjeri da hvata 14 ako mu je preteško , a onaj od 14 nemože pomjeriti na 16 ako ide lako

što se tiče dijelova ja stvarno nemam podataka za te traktore , više preferiram istočne traktore
a kako sam čuo da kod nas dijelovi za same mogu da se nabave u zlatnom polju iz Gračanice
http://www.zlatno-polje.com/rezervni_dijelovi.aspx
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Hvala na informacijama.probat ću da vidim s cijenama pa ću javit kolko otprilike košta to sve i da nekome drugom pomognem akobude imal sličnu situaciju.Inaće,nije Delfino.Sirenetta je.Delfino je 35 KS,a Sirenetta je 28 KS.Najbolje bi bilo da nije razlika u motoru nego kod bosch pumpe pa da se proba sredit s ubrizgavanjem tih par konja,jer gledal sam i delfina,dosta toga je isto,skoro sve.Al nije to tema.Svejedno hvala pa se čujemo!
 
A

AGRIPLUS65

Guest
ja sam prosle godine platil oko 1000 eura samo zamjenske djelove za carrara,same ti je podjednak u cjeni djelova,a razlika ti je u orginal i zamjenski ta kaj neznas koji su koji moguce je da samo prominiju cjenu,imam ti adresu od jedne trgovine u italiji ak te zanima.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Daj me nemoj!?Pa ja sam mislil da to nije tak skupo za njega.Nikaj,bum se ja raspital kod nas za dijelove,možda paše kaj od kolbenschmidta ili nekaj bolje da je,a ako nikaj ond au potragu za motorom od tome vinkovića.1000 eura vredi traktor kaj je u ovakvom stanju,a kam tek onda kompletna generalka.Ludnica!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
pa to ti je problem sa zapadnim traktorima , u niskobudžetne traktore se jednostavno ne isplati ulagati jer je cijena dijelova paprena

a daj sliku tog traktora , ja nemam pojma kako izgleda taj model :scratch
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hvala na informacijama.probat ću da vidim s cijenama pa ću javit kolko otprilike košta to sve i da nekome drugom pomognem akobude imal sličnu situaciju.Inaće,nije Delfino.Sirenetta je.Delfino je 35 KS,a Sirenetta je 28 KS.Najbolje bi bilo da nije razlika u motoru nego kod bosch pumpe pa da se proba sredit s ubrizgavanjem tih par konja,jer gledal sam i delfina,dosta toga je isto,skoro sve.Al nije to tema.Svejedno hvala pa se čujemo!

oj,kolega! videl sam slike na njuškalu i lepo se vidi da je traktor kupljen u terpinu u gorizzi. to je u italiji, ali su slovenci pa slobodno pošalji upit mailom. tak sam ja za svoju frezu slal...ništ te ne košta...kaj nema delfino veči provrt cilindra:scratch, jedino ak buš stavljal veče klipove
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Savo,slike su na njuškalu,upiši Same Sirenetta.A mislil sam delati veči bohrung cilindra,samo neznam kolko je to isplativo s obzirom da se onda povečavaju opterečenja,kak je neko navel da postoje "neke čudne sile".Hehe.A mi nismo prvi vlasnici,zato mi je i bilo čudno to TERPIN gore kaj piše,al ga imamo 10 godina,nije nikaj puno delal,a hteli bi ga obnoviti.A potrošač je,ma nije vredno ni govoriti.I ja si mislim da bi dijelovi bili skuplji,makar moj stari veli da bi pasali od tomeka.Sad,budu il nebudu.Ja bi najrađe od 730 tomeka del motor gore,al neznam dal se bu dal pripasati.Ima ko slični traktor?
Pitanje moderatorima:Dal smo previše skrenuli s teme pluga za Same,pa se prebaci u podforum Ostali traktori ili ostaje tu?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
moderatori nek odluče...nisam siguran da je ugradnja lombardinija lda 672 od tomaša dobra stvar pa čak i da paše na rupe(kaj sumnjam). to je ipak prenježan motor(ima pola litre manji obujam) pa iako je slične snage, LDA je izvlači pri 3000 o/min dok tvoj kod 2200 otprilike. zbog toga svega traktor bi ti imal mali moment, a sa druge strane bil bi prebrz
...ma kak nebi prepoznal tu naljepnicu...pak je skoro veča od traktora:rolfer:
eh, još nekaj...pa zakaj bi bil problem povečati stubline( dobro, pitanje je dal se daju brusiti ili sve mjenjati), ako je ostatak motora isti delfinovom. za to ti je najbolje da skineš listu dijelova za jedan i za drugi i lijepo prek usporedbe kataloškoga broja vidiš koja je razlika
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Imas de kakvi katalog za jednog i drugog?Nemoj ti o naljepnicama!To nisam uračunal za broj okretaja i snagu,providio ja to,mada sam tak nekaj uspoređival s Hatzom i Lombardinijem.To je zračno hlađenje,pa me zato brine kak bi to zdržalo.Ak je vanjski promjer glava isti ko i delfina i ak pašev blok,onda kupim sklopove za delfina i trebalo bi šljakati.Ak ne,brušenje glava na veći bohrung i veći klipovi.Al prvo cijena da čujem dal mi se isplati to il ne.A jel bi možda od Vladimira pasal motor?hehe,to bi bil posel.Ajd Savo,Vladimir je u pitanju,reci nekaj!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
nažalost nisam stručnjak za te traktore, možda da pitaš ZJ-a. on ti je u samee jako dobro upučen....mislim da je on u stanju ispušne ventile naštelati bez skidanja poklopca i to kroz auspuh:rolfer::rolfer:...
možda bi se dalo pripasati deutzov ili još prikladnije MWM akd 12
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Hvala na informacijama.probat ću da vidim s cijenama pa ću javit kolko otprilike košta to sve i da nekome drugom pomognem akobude imal sličnu situaciju.Inaće,nije Delfino.Sirenetta je.Delfino je 35 KS,a Sirenetta je 28 KS.Najbolje bi bilo da nije razlika u motoru nego kod bosch pumpe pa da se proba sredit s ubrizgavanjem tih par konja,jer gledal sam i delfina,dosta toga je isto,skoro sve.Al nije to tema.Svejedno hvala pa se čujemo!
A kaj piše na haubi i pločici? To bi trebala biti Sirenetta 32.
Motor ti je isti kao na starijem tipu Delfina 35.
Vjerojatno bi se podešavanjem pumpe malo dala dići snaga.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
ZJ,nisam gledal na motor,masni je i teško da bum kaj našel,al bum probal najti neke podatke pa denem na forum.po knjižici vozila ima 28 konja,sad dal je tu kaj menjano,neznam.Traktor je inaće 1974 godina proizvodnje,ako ti to ikaj znači.Budem išel uskoro pogledati pa javim ako imaju kakve brojke.Inaće mislim da nije klasična bosch pumpa gore,nego više ko pumpa-dizna sistem.Kod deutza bi to zvali injektori mislim.

Evo,jedino kaj sam našel piše 110 T 7.To je na haubi,moral bum uzeti šrafciger ili nekaj i postrugati na motoru možda najdem kakav broj,mada sumnjam da bi bilo od neke koristi,al ko zna.
 
Posljednje uređivanje:
A

AGRIPLUS65

Guest
moguce da je upisano u knjizicu manje kilovati radi placanja carine i poreza drzavi.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Majka ih ubila,tako dakle.Moguće.Ja sam mislil zbaviti generalku za par soma kuna,al izgleda da budu i šarani morali biti.1000 eura je puno nekak za dva cilindra.Nikaj,moram videti s lokalnim meštrima kolko bi to bilo.Hvala ljudi!
 
Na vrh