• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same ANTARES 110

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ovak zanima koliko trosi same antares 110konja onak otprilike ako neko zna i kakav je to traktor znam samo da je 6-cilindara zracno hladjeni motor i da je mjenjac 24-24
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ko i svaki drugi traktor te konjaže, možda nešto manje od vodenjaka te snage al to je to,,,....
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ko i svaki drugi traktor te konjaže, možda nešto manje od vodenjaka te snage al to je to,,,....

Pa dobro daj mi kolko je to u litrama 10,15,20 kolko
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
trosi 15l po gradu, a 10ak litara na otvorenoj cesti. zavisi koliko ti je noga teska..

pitanje ti je malo neodredjeno i tesko da ce ti netko dati pravi podatak.
ovisi sta radis, dali velicina prikljucka odgovara traktoru, tezina tla, ravnica ili brdo..
ako ga upregnes za prikljucak odgovarajuce velicine, mislim da se nemas potrebe bojati velike potrosnje.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, moj "drndavi" IMT iz 1987.g. ima po knjizici 110ks i u oranju s 3x14" na 30cm dubine trosi 11.5l/kj ili 20l/ha

Tako da ovaj SAME moze trositi samo manje od toga...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Cuj, moj "drndavi" IMT iz 1987.g. ima po knjizici 110ks i u oranju s 3x14" na 30cm dubine trosi 11.5l/kj ili 20l/ha

Tako da ovaj SAME moze trositi samo manje od toga...
Ha ha ha Bobo možda taj troši i više od tvog ,, drdavog ,, IMT-a
Ovo pitanje je toliko besmisleno da je i nemoguče odgovoriti,ako se i član bavi bilo kakvim vidom poljoprivredne proizvodnje.Odnosno radi barem nešto i nekada sa bilo kakvim traktorom može da zaključi da potrošnja nikada nije definrana u nekim količinama na istim poslovima i na istom tlu u različitim uvjetima.Isto tlo ista površina i različita potrošnja goriva.
Ti si kao jedan moj ,, bivši ,, seljanin koji kada je kupio novog IMT 539 došao ( kako i na koji izračun ne znam ) do zaključka i računa da je njegov stari IMT 539 trošio 1,75dcl više nafte od novoga. Najmanje troše oni koji stoje pod šupom,za Fendt-a tvrde nije potrošač,ali i on srkne ponekad goriva da se začudiš.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ha ha ha Bobo možda taj troši i više od tvog ,, drdavog ,, IMT-a
Ovo pitanje je toliko besmisleno da je i nemoguče odgovoriti,ako se i član bavi bilo kakvim vidom poljoprivredne proizvodnje.Odnosno radi barem nešto i nekada sa bilo kakvim traktorom može da zaključi da potrošnja nikada nije definrana u nekim količinama na istim poslovima i na istom tlu u različitim uvjetima.Isto tlo ista površina i različita potrošnja goriva.
Ti si kao jedan moj ,, bivši ,, seljanin koji kada je kupio novog IMT 539 došao ( kako i na koji izračun ne znam ) do zaključka i računa da je njegov stari IMT 539 trošio 1,75dcl više nafte od novoga. Najmanje troše oni koji stoje pod šupom,za Fendt-a tvrde nije potrošač,ali i on srkne ponekad goriva da se začudiš.

ma znam decki da je neodredjeno pitanjje i da je malo glupo al am mislio neki prosjek on ce vuc 3 brazde zemlja je dobra jel sam sad sa 533 vucem 1 brzom naravno dvije brazde ja bi snjim vecinom malcirao i to al ono bit ce nesto i zemlje za obradjivat nemam puno zato me zanima neka okvirna potrosnja
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Je li ti to prvi veći traktor i koji trakto misliš tim sametom nadomjestit?

Recimo mogu ti opisat kakva je razlika bila kad se kod mog djeda prešlo s univerzala 445 na same laser 90. Istina da ti traktori nisu ni blizu za uspoređivat al to je jedini primjer kojeg znam....
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Je li ti to prvi veći traktor i koji trakto misliš tim sametom nadomjestit?

Recimo mogu ti opisat kakva je razlika bila kad se kod mog djeda prešlo s univerzala 445 na same laser 90. Istina da ti traktori nisu ni blizu za uspoređivat al to je jedini primjer kojeg znam....

Osobno moj je ja ga zbog poljoprivrede ni netrebam 110 konja,al većinom bude na malceru,-ali sam redovito vozio zetora 4340 i torpeda 55
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
gle u svakom slučaju to je space shuttle za ta 2 traktora i svaki posao koji si njima radio ovaj može radit u leru.....

a sad potrošnja, računaj nekih 30-40% veću kod zetora a ako ga misliš držat stalno u full gasu, barem duplu... ( moja procjena ), ipak je to 6000ccm motor...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
gle u svakom slučaju to je space shuttle za ta 2 traktora i svaki posao koji si njima radio ovaj može radit u leru.....

a sad potrošnja, računaj nekih 30-40% veću kod zetora a ako ga misliš držat stalno u full gasu, barem duplu... ( moja procjena ), ipak je to 6000ccm motor...
E pa to sam htio cut nekakve podatke,moje mišljenje je da u optimalnom radu nebi smio ići preko 11l/h a naravno ako ce bit na full gasu naravno ce ići i do 18l/h
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
e hvala ti makar ne kuzim njemacki budem probao preko google prevoditelja,al mise cini da je ovo antares II tam na linku
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
zetor po njihovom ima 7,9 l/h same antares 110 14,8.....
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Kao sto mnogi rekose, mnogo parametara utice na potrosnju, ali recimo racunaj da moze srknuti i 20L, ali i nemora.
Evo kod nas je malte ne isti, samo ima turbo pa je 20ks jaci.
U kombinaciji sa teskom zemljom, brdom, slabijim prednjim gumama i bez tegova po nekoj procijeni, onako odokativno potrosi tih 20L, u ravnici mislim da potrosi manje, nikada nismo tacno racunali, ali tu je to negdje. Plug je 3x16
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Kao sto mnogi rekose, mnogo parametara utice na potrosnju, ali recimo racunaj da moze srknuti i 20L, ali i nemora.
Evo kod nas je malte ne isti, samo ima turbo pa je 20ks jaci.
U kombinaciji sa teskom zemljom, brdom, slabijim prednjim gumama i bez tegova po nekoj procijeni, onako odokativno potrosi tih 20L, u ravnici mislim da potrosi manje, nikada nismo tacno racunali, ali tu je to negdje. Plug je 3x16

na kraju to se i svodi na ono kaj zwer rekao 14,8 jer ovj nije turbo i kod mene je cista ravnica mislim moja zemlja nema brijega nigde
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
gledaj to ovako.. ovaj ce ti za sat vremena popiti vise nego sto su trosili taj zetor i td koje si vozio. ali ce isto tako za to vrijeme napraviti daleko vise posla.
ako mu stavis iza adekvatan prikljucak, potrosnja po jedinici povrsine vjerojatno nece biti nista veca, ili ce biti barem priblizna..
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
točno to, s adekvatnim priključkom potrošnja će ti bit tu negdje jedino češ posao napravit 3x lakše i bit ćeš odmoren..
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
ovak zanima koliko trosi same antares 110konja onak otprilike ako neko zna i kakav je to traktor znam samo da je 6-cilindara zracno hladjeni motor i da je mjenjac 24-24

jučer sam u 7.45 natocio puni rezervoar. radio je sa roto drljačom 2,5 metara u prvoj ( nešto malo u drugoj ) radnoj brzini do 20.00 sati . Dotočio sam 90 litara nafte , zemlja je bila izuzetno teška, tvrda ko beton, traktor je radio cijeli dan sa pauzom od sat i pol, dvojica smo se izmjenjivali na njemu. znaci potrošnja mu je bila oko 9 litara na sat.
S obzirom da roto drljača od 2,5 m i nije neki adekvatan priključak za njega pa nije bilo ni nekog posebnog opterecenja.
 
Na vrh