• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same Explorer 60, 65 Special

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Mislio sam na silver 100,6 ili 100,4 1995-2004g. Zanima me neki traktor 100KS iz SDF grupacije koji bi koristio za ratarstvo,pa da s uskim kotačima mogu i u međurednu obradu,a i u povrtlarstvu pašu uži kotači.
LP i hvala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
Poštovani, za taj model nemam kombinaciju guma. Zašto SILVER što je sa EXPLORERom? Za EXPLORERA se mogu naručiti i specijelne felge i gume po Vašoj želji za razmak kotača.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Explorer od 100Ks je explorer 3 tek od 2007g,a to mi je malo preskupo.Eventualno explorer2 top od 90 ks.Volio bi da traktor može raditi sa kombinacijom RD+sijačica 2,5m,a ne znam da li taj model to može,dok više vjerujem silveru zbog 800 kg više i 6 cil.
Možda griješim,ne znam.Kakva je situacija s modelima DF ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
A kaj te muči??? SILVEr 100.6 može imati iste kotače ko i Explorer 95! Znači kombinacija 24" i 34", a ima uglavnom 28" i 38", ali su uži!

Inače, Explorer 95 4 cil. ti bez frke radi sa kombinacijom od 2,5m, još ako imaš i prednji hidraulik, stavi se napre veči uteg i pogotov nema nikakvih problema, snage ima dosta!
Ako nemaš baš pretešku zemlju, explorer komotno može orati sa 3x14", pa čak i okretačem!
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
Explorer od 100Ks je explorer 3 tek od 2007g,a to mi je malo preskupo.Eventualno explorer2 top od 90 ks.Volio bi da traktor može raditi sa kombinacijom RD+sijačica 2,5m,a ne znam da li taj model to može,dok više vjerujem silveru zbog 800 kg više i 6 cil.
Možda griješim,ne znam.Kakva je situacija s modelima DF ?

Ne griješite, za tu kombinaciju je bolje uzeti jači traktor naročito ako Vam je zemlja tvrda.
 

musto

Član
Tu od
10 Lis 2008
Poruka
38
Pozdrav kolege, na mom sametu nesto zvoni u auspuhu, skinuo ga, nema nista. Jel imo neko slicnih problema ?
 

marky

Novi član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
1
imam same exp 65 spec 4x4, i imam problem sa kardanom, jer mi se ne uključuje iz kabine nego moram otraga dikektno na diferencijalu uključit, bivši gazda kaže da je stvar u lamelama, da su se sljepile, jel netko zna nešto više o tome, kako to razradit, ili traktor mora ić po pola...?
 
Posljednje uređivanje:

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
Traktor ne mora po pola već se rastavlja zadnji kraj.
Poklopac na mjenjaču ispred hidraulika se demontira i ispod njega je kardanska spojka.
 

musto

Član
Tu od
10 Lis 2008
Poruka
38
12167636_10206296369106885_775585715_n.jpg
[/url]
photo hosting sites

adult photo hosting

image upload with preview

adult image

img host

adult image

gif image hosting

upload a picture

screen capture software
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Svaka čast. Lijepo si to napravil.
Koliko vidim, nema tragova trošenja na "zupčanicima" poluosovine na koje se nasadi kočna lamela.
 

musto

Član
Tu od
10 Lis 2008
Poruka
38
Hvala, nema tragova trosenja, iznenadio sam se da sve jos izgleda ko novo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Da, i ja.

Izgleda da je ta serija manjih Explorera bila jako dobar izbor (šteta kaj to nisam znal dok sam kupoval Argona).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Mislim da ima on više radni hsati...al nema veze.
Bitno da je sve unutra zdravo, i sam sam iznennađen kak sve unutra izgleda, još uvjek sam mišljenja da se nađe takav EX 60 ili 65 u dobrom stanju da bi ga se isplatilo kupiti.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja jucer prolazil uz njega da si prije javil bio bi pogledo ga malo!!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Taj je sa Stativa,mislim da ih uvaža izvana. Vidio sam ih nekoliko puta kad sam prolazio.Mogu ti se malo raspitati kakvu lik ima robu,nekolicina rade samnom iz tog kraja. Taj Same je dosta dugo kod njega,od ljeta kada sam ga prvi puta vidio.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Iz tog kraja su dobri strojevi :). Ja sam tamo u okolici kupio Fahra, a jedan kolega sad Z4911 :).
 
Na vrh