• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 70

  • Temu pokrenuo explorer70
  • Datum prvog posta

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Volan na samtu mora se moć polomljnim malim prstom moć micat, ako neide negdje je greška...
 
S

same 70

Guest
Mozda se sistem negdje zacepio, pa ima slab protok.
Je li volan stalno tesko ide ili trza, ono kao na preskok radi?



riješili smo problem dizanja preko hidraulike. bio je neki ventil u pitanju. malo se pročistilo i ok je sad. :icon_e_biggrin: ali volan je još uvijek problem. stalno teško ide na ler gasu..sad smo malo pojačali ler gas, pa je bolje..ali nije to to. tu je negdje drugdje problem. btw. pošto smo kupili nove pumpe, a nije u njima bio problem, znači stare su skroz ispravne..ako je netko možda zainteresiran .

koja bi bila cijena za pumpe
 

same-zagorje

Novi član
Tu od
24 Kol 2013
Poruka
4
sad je sve u redu. bio je problem u glavi volana. kupili smo novu jer je majstor rekao da se ne isplati popravljati, tj. da će popravak doći skoro isto ko i nova, a možda neće riješiti problem. tak da smo kupili novu i sad je ok. a što se tiče cijene za pumpe..pošto smo nove platili 600 E, ove dam za 350 E.
 

ema1234

Novi član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
3
Same Esxplorer II70

Pozdrav novi sam na forumu i prijavio sam se zbog jednog problema na sametu exploreru II70. Same je 1994 godiste hidraulika ekstra radi nema nikakvi zastoja volan ide lagano poluge dize spusta sve ide glatko al bio on opterec ili ne unjem se cuje neko sistanje kroz cijevi od ulja i za kratko vrijeme pocne da grije ulje u sistemu pumpe se zagriju dase nemoze naljima drzat ruka vise se grije pumpa od volana a na volanu se nista ne primijeti da nije nesto uredu ako ga opteretim jos vise se cuje to sistaje i jos vise grije ulje. Filtere sam zamijeno stavio nove mislio sam da nisu oni prljavi al opet isto se desava, ulje je cisto neznam koe je nasuto ulje tako sam ga uzeo u Švicarskoj.Imam Hurliman H468 Prestige 1995 godina i nanjem se cuje to sistanje al on negrije ulje dali je to sistanje i grijanje ulja povezano ili ne neznam imal neko kobi znao o cemu se radi dami dadne neki savjet kako ovo da rijesim.

UNAPRIJED HVALA...
 

ema1234

Novi član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
3
Stavim ga na ravno mjesto na onom staklenom krugu puno ulja znaci da ima dovoljno.

Imal neko kome moze uputit na nekog majstora dami ovo rijesi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: Same Esxplorer II70

Pozdrav novi sam na forumu i prijavio sam se zbog jednog problema na sametu exploreru II70. Same je 1994 godiste hidraulika ekstra radi nema nikakvi zastoja volan ide lagano poluge dize spusta sve ide glatko al bio on opterec ili ne unjem se cuje neko sistanje kroz cijevi od ulja i za kratko vrijeme pocne da grije ulje u sistemu pumpe se zagriju dase nemoze naljima drzat ruka vise se grije pumpa od volana a na volanu se nista ne primijeti da nije nesto uredu ako ga opteretim jos vise se cuje to sistaje i jos vise grije ulje. Filtere sam zamijeno stavio nove mislio sam da nisu oni prljavi al opet isto se desava, ulje je cisto neznam koe je nasuto ulje tako sam ga uzeo u Švicarskoj.Imam Hurliman H468 Prestige 1995 godina i nanjem se cuje to sistanje al on negrije ulje dali je to sistanje i grijanje ulja povezano ili ne neznam imal neko kobi znao o cemu se radi dami dadne neki savjet kako ovo da rijesim.

UNAPRIJED HVALA...

neznam je li kasno

Da li ste provjerili pritiske ulja dok se ne radi s hidraulikom? Nekako mi se čini da nabija tlak bespotrebno...
 

karlo1994

Član
Tu od
10 Lis 2014
Poruka
73
Ovako.... Presel mi e semering na poluosovini na exploreru 70.... Skinuo sam kotac i sad me zanima jel treba cjelu trubu skidati ili postoji neki drugi nacin za skinuti glavcinu??
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Karlo, ako ti bude koristilo, ovdje imaš radioničke za Explorer.http://www.traktor.mojforum.si/traktor-about9861-0-asc-10.html. Ideš samo na SDF traktore, i tamo imaš temu navodila (upute), gledaj 2. stranu.
 
Posljednje uređivanje:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
e moj karlo pa ti stalno nekaj sarafis po tom sameu da nisi mozda ti dal previse mozda malo za njega
 

karlo1994

Član
Tu od
10 Lis 2014
Poruka
73
Hah a kolko radi to nepitas?? Pa od srafljenja do sad sam imalsamo filtere i sva ulja za zmenit.. A struja i sve ostalo je bilo ok al sam ja picajzla i ocu da se bude kak spada.... A semering je propiso sad kd sam stavio novo ulje... A semering je kakih stotinjak kuna
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,933
www.trattore.it

Tu buš našel skoro sve kaj te zanima.
Čak i cijene. Samo nemoj pasti na rit kad ih vidiš.
 
Posljednje uređivanje:

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Snašao sam se,dobra stranica...al ipak nisam našao šeme mjenjača.
 
Posljednje uređivanje:

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Nije moj traktor al radim nekad sa njim ima tri mjenjača a nema nikakve šeme napamet biram brzine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,933
Pa bar je to jednostavno.
Glavni mjenjač ima 5 brzina (prva je lijevo pa natrag), druga ručica je inverter (promjena smjera, svaka brzina ima rikverc), a najmanja ručica je izbor grupe brzina (reduktor). Ona ima 3 ili 4 grupe u obliku slova h ili H. Nju smiješ šaltati samo kad traktor stoji na mjestu. Eto.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,204
Mozda ti ovo pomogne?

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=HCNwrUL4lys[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=5jbyVweNUNA[/YT]
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Mislio sam ako neko ima originalnu šemu da vidim,nije mi jasno da nema nigdje.
Prvi i drugi mjenjač u ovog traktora ja sam zaključio usmjereni napred su spore brzine obratno brze.Treći mjenjač od vozača ima opciju samo napred nazad..
Primjetio sam da neke brzine isto idu ali ne i uzbrdo kao imaju radne i transportne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh