• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 70

  • Temu pokrenuo explorer70
  • Datum prvog posta

Sladja

Novi član
Tu od
12 Tra 2017
Poruka
1
Pozdrav, imam same corosaro 70 i kada je hladan hidraulika dize a kada se zavrije nece da podigne poluge nikako? Sta da radim, molim vas pomozite. Zamjenjeno danas ulje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ja ne volim davati dijagnozu na daljinu jer nemam visak ni rašlje , ali nabrojeni simptomi govore da je pumpa otkazala .

a to se vrlo jednostavno detektira manometrom da se ne bi kupovala nova bez testiranja

da li je kad ne diže pumpa toplija od ostatka motora , pod rukom?
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Zanima me koje je razlika u motoru explorera 70 i 80 ,traktor je 89 godina
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
U motoru nema fizičke razlike, već samo u podešenju pumpe.
Na Exploreru 70 motor postiže nazivnu snagu pri 2350, a na 80-tki pri 2500 o/min.

Veća ti je razlika u mjenjaču: 80 i 90 imaju veće kotače i drugačije prijenosne omjere, masivniju getribu, deblje poluosovine i dulji međuosovinski razmak.
 
Posljednje uređivanje:

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Jucer sam kapario 70 bez prednje vuce, vrti se po satu do 2400 ,znaci da se moze na pumpi podesiti na 80.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Izvana možeš samo raspustiti gas do 2600 (da bude brži na cesti), no ono kaj te najviše zanima, najveći moment motira, nemreš promijeniti bez regulatora na probnom stolu.
Osim toga, mislim da 80-tka ima i veću redukciju na kardanu, da bi mogla predati više snage, odnosno veći moment na kardanu.
Ima li prednje kočnice ili nema?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Kad bi razmel o čemu govorimo, nebi postavljal takva pitanja...
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Nema prednje kocnice ,ide po radaru uz cestu 36,zadnje gume su 34 cola.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Aha, onda su veće od originalnih za model 70.
Koliko ima brzina na glavnom mjenjaču: 4 ili 5?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Znači vjerojatno ima 24+12 mjenjač. Ili samo12+12?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ako su gume veče od orginalnih znači da je pretrpio dosta veče opterečenje na poluosovine
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Imam problem sa ruckom reverzera.Jako tesko ide u rikverc a nekad uopce ne mogu ubaciti.Prema naprijed ide lagano kao i u kornjacu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Neda se ručka pomicati ili nejde u brzinu?
Ide li kad motor ne radi? Krči li pri prebacivanju iz lera u rikverc?
Imaš ispod desnog poda polužje, pa pogledaj da se nije kaj otpustilo. Oni šarafi na polugi birača znaju biti problem.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Nejde u brzinu ni kad je ugasen moram 100 puta gadati.Ne krci nista ,prosle godine je slagana getriba i sinhron reverzera vidim na racunu da je cijena popravka bila 13000 kn pa valjda nije opet nesto s getribom
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Na koliko okretaja bi trebao biti ler i sto se toci tamo izmedu uljnog filtera i regulatora gasa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh