• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E ovako, prvo me interesira kako opčenito isprobati grijač dali radi kad se skine van???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
To ima jedan grijač na usisnoj grani?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Spoji na punjač akumulatora i mora crvenit :) Tak ih makar ja gledam od golfa :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To ima jedan grijač na usisnoj grani?

Da, samo jedan grijač na usisnoj grani, na koji ide dovod nafte s nekog motorića (pumpice) koji mu daje naftu s filtera putem jednog lajtunga.

sad bi ja to sve moral rastavit i provjerit kaj ne radi, jer jednostavno neče da zagrije naftu, jel je otišel grijač il il ta pumpica il kak se več zove.
zato pitam kak da ispitam grijač, hitno!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Toma ti je odgovorio..

Spojiš plus žicu s traktora na grijač i ako se počne grijat znači da je ispravan..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ok probat ću, moram sve rastaviti van i vidjeti dal uopče brizga naftu na grijač, sumnjam da je tu greška, a vrlo lako moguče da je i nakon 5 godina rada i grijač otišel.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Oslabi ti pa ne grije dovoljhno jako. Mora se brzo zacrvenit inače ne šljaka
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kupi novog pa usporedi , ako se dovoljno brzo zacrveni onda je dobar pa imaš rezervni .
A ako ne onda več imaš novog pri ruci pa ne moraš po njega u trgovino ..kužiš prištediš jedan odlazak do trgovine.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupi novog pa usporedi , ako se dovoljno brzo zacrveni onda je dobar pa imaš rezervni .
A ako ne onda več imaš novog pri ruci pa ne moraš po njega u trgovino ..kužiš prištediš jedan odlazak do trgovine.

.............:)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Da, samo jedan grijač na usisnoj grani, na koji ide dovod nafte s nekog motorića (pumpice) koji mu daje naftu s filtera putem jednog lajtunga.

sad bi ja to sve moral rastavit i provjerit kaj ne radi, jer jednostavno neče da zagrije naftu, jel je otišel grijač il il ta pumpica il kak se več zove.
zato pitam kak da ispitam grijač, hitno!
Najsigurnije je da ga izvadiš van i onda ga probaš, ali možeš ga malo i prigrijati dok je gore i probati oprezno rukom dali se zagrijal, jedino na taj način nemožeš znati dali propušta naftu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
raspravljamo ga čim nebude prvi dan jako zima pa budemo vidjeli.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
kolko vremenski treba ispravnom grijaču da zagrije naftu ?
Kod ujaka na traktoru ako je deblji minus treba cca 2 min, jel to previše?
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
kod mene je grijač kao na slici i princip rada je vrlo jednostavan kada okreneš ključ u položaj za grijanje grijač se zagrijava (provjeriti dali dolazi struja na žicu koja je spojena na grijač) zatim kada okreneš ključ u položaj za paljenje elektromagnetni ventil otvara dovod goriva prema grijaču (prilikom otvaranja elektomagnetnog ventila čuje se klik provjeriti dali dobiva struju) nema nikakve pumpice jer gorivo dolazi sa filtera gdje je pod pritiskom

ovo je shema grijača za same explorer II nažalost stranici trattore.it više nije moguće pristupiti bez registracije tako da ne mogu provjeriti kako je to riješeno na tvom modelu ali mislim da nema neke velike razlike

 

Tole

Novi član
Tu od
3 Sij 2012
Poruka
13
Evo ŠANANA ja imam isti traktor i imam isti problem...ja sam svoj skinuo jučer i spojio na akumulator i ne radi...sad sam u fazi nabave novog.čuo sam da je u servisu cijena oko 1000 kuna pa sam odustao ali našao sam na ebay-u za nekih 17 dolara,al još ću vidit što ću...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da princip je isti, to je uglavnom tal elektromagnetni ventil za koji sam ja mislio da je pumpica, al ubiti to je to...

Djelove za SDF ima 100% Traktorservis Križevci pa sigurno imaju i grijač.

Evo ŠANANA ja imam isti traktor i imam isti problem...ja sam svoj skinuo jučer i spojio na akumulator i ne radi...sad sam u fazi nabave novog.čuo sam da je u servisu cijena oko 1000 kuna pa sam odustao ali našao sam na ebay-u za nekih 17 dolara,al još ću vidit što ću...

Tole, jel tebi otišo grijač il em.ventil ???
 

Tole

Novi član
Tu od
3 Sij 2012
Poruka
13
Pa ja se nadam da je grijač otišao jer kad sam ga skinuo probao sam ga žicama spojiti direkt na aukumulator i on se nije zagrijao,znači da nevalja...Daj molim te ako budeš išao tražiti grijač u Traktorsevis Križevci javi cijenu!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Budem sve vidio ovih dana pa javim tu.

Nego, daj ae predstavi u temu o nama i daj nešto slika od Samčine :)
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Spoji na punjač akumulatora i mora crvenit :) Tak ih makar ja gledam od golfa :)

nemas potrebe to,ja to radim samo skinem zicu(most)sa grijaca al u ovom slucaju je jedan grijac znaci samo skinit zicu i uzmem malo deblje kablo i sa + kleme dodirujem navoj na grijacu gdje je zavrnjeno kablo i ako dobro varnici znaci da je dobar grijac :) tako barem u auta ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh