• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Bilo bi bolje napaliti vatru na krovu kabine , ako je ima :prayer:

pa mogao bi ako ima kobasica da stavi na vatru, pa bi se tu skupilo drustvo i onda ga ne moraju ni paliti, mogu ga gurati gdje treba
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
Ljudi, a jel je moguče da nafta iscuri iz sistema nekud na dizne ili i motor preko monocilindričnih pumpi ak su ti elementi unutar njih otišli???
Jer nemrem dokučit kud nafta nestane iz sistema preko noči???

nemoguće jer da se savlada diza potreban je tlak (ako su sve dize ispravne), kažeš da kad ga pošlepaš da upali nakon jednog metra to znači da je gorivo u sistemu nije nikuda otišlo inače ne bi upalio
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A je ko kada pomislio na akumulator :) Logički da kad je hladnije da teže pali :)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
kolega vidim da si v problemima ,neznaš jel je gorivo ili kaj drugo...

...za odzračivanje imam jedno super rješenje...deni jednog karnistera punog z gorivom na haubu i spoji ga direkt na filter(zemi si ona prozirna creva da vidiš protok goriva) i povrate isto tak z drugim crevom, jer slobodnim padom mu ac pumpa netreba,pa odzrači i probaj palit,a ak negde vleče zrak sad bi tu trebala sama nafta curiti van, i onda po redu priključivaj ostatak instalacije, dok god ne dojdeš do mjesta gdje zaj..... ,a ak to ne pomogne onda ti izgleda nebu ništ drugo preostalo nego "remont":scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kolega vidim da si v problemima ,neznaš jel je gorivo ili kaj drugo...

...za odzračivanje imam jedno super rješenje...deni jednog karnistera punog z gorivom na haubu i spoji ga direkt na filter(zemi si ona prozirna creva da vidiš protok goriva) i povrate isto tak z drugim crevom, jer slobodnim padom mu ac pumpa netreba,pa odzrači i probaj palit,a ak negde vleče zrak sad bi tu trebala sama nafta curiti van, i onda po redu priključivaj ostatak instalacije, dok god ne dojdeš do mjesta gdje zaj..... ,a ak to ne pomogne onda ti izgleda nebu ništ drugo preostalo nego "remont":scratch

Kolega Mike, nije uopče stvar do goriva, čim on kadi bjelo dok vergla znači da je gorivo u sistemu, problem je do monocilindročnih pumpi, to treba raskopati.
Na hladno neče palit, al na toplo je sve ok, pali bez grške.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
fkopmpresiji :lol:
A kak zapali ako navečer ugasiš ..ujutro nadrukaš , odzračiš pa onda krešeš?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
fkopmpresiji :lol:
A kak zapali ako navečer ugasiš ..ujutro nadrukaš , odzračiš pa onda krešeš?

Neče niti onda, li eventualno nakon 6-7 pokušaja upali.
 
B

Bobo

Guest
Hehe, mjenjao sam i ja na 549 na 250rh pa su mi se sprdali... Nije vrag da IMT i SAME spadaju u istu grupu proizvoda po kvaliteti...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hehe, mjenjao sam i ja na 549 na 250rh pa su mi se sprdali... Nije vrag da IMT i SAME spadaju u istu grupu proizvoda po kvaliteti...
Upravo to . oni znaju da večina ovdje traktore kupuje za šminku i radi susjeda nego za pravu poloprivredu .
Istočno tržište :lol: roba s greškom .

Kad je moj tata kupoval to željezovije u it pitali ga koliko ima zemlje da to more kupit ? ..kad im je rekel skoro su popadali na rit ...tretirali su ga ko šejka ..još je godinama terenski trgovac nosil prospekte novijih modela , kalendare ..kape ...itd.


Novoj astri krepa ecu nakon 120-30 hiljada ..taman kad ode garancija i kad ga švabo ispljune na istok ....novi je cca 13 hiljada kuna:shock:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Kompresija nemora biti do karika ;)

Neznam, ali možda ta pumpa zahtjeva nekakav predpritisak da bi upalil :scratch
Kaj se događa ako ga na temperaturi ispod 0 ujutro upališ, ostaviš da se zagrije, ugasiš i onda probaš nakon par sati (recimo oko ili poslijepodne)?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
nemojte čovjeka zajebavat s tim. njemu baš nije do zajebancije.:blackeye
slažem se s muhaničarom nije kompresija smao karike.
šanana nemoj se ništa čuditi, ako on nema kompresije na 2700rh s današnjom kvalitetom (pogotovo za naša tržišta). tu je sve jasno. radim u toj struci i dolaze auti po 150 000km a kompresija je takva kaj jedva zapali na +10 a kamo li sad.
samo nisi mi odgovorio da li postoji još kakva dobavana pumpa između ac pumpe i dizna(injektora) ili ide s ac pumpe kroz sistem direkt na dizne.


nije da te plašim, ali radio sam jednog mf-a isto dimio bijelo nije htio upaliti a na pol metra kresnuo i dalje palio bez greške, ja dizne dolje i kompresija bila jako slaba.

uostalom ne vrijedi ti se više zajebavat nego odvezi dobrom majstrou koji zna od čeg krenut i riješit će to i ti bez brige dalje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
nemojte čovjeka zajebavat s tim. njemu baš nije do zajebancije.:blackeye
slažem se s muhaničarom nije kompresija smao karike.
šanana nemoj se ništa čuditi, ako on nema kompresije na 2700rh s današnjom kvalitetom (pogotovo za naša tržišta). tu je sve jasno. radim u toj struci i dolaze auti po 150 000km a kompresija je takva kaj jedva zapali na +10 a kamo li sad.
samo nisi mi odgovorio da li postoji još kakva dobavana pumpa između ac pumpe i dizna(injektora) ili ide s ac pumpe kroz sistem direkt na dizne.


nije da te plašim, ali radio sam jednog mf-a isto dimio bijelo nije htio upaliti a na pol metra kresnuo i dalje palio bez greške, ja dizne dolje i kompresija bila jako slaba.

uostalom ne vrijedi ti se više zajebavat nego odvezi dobrom majstrou koji zna od čeg krenut i riješit će to i ti bez brige dalje.

Tu ste u pravu...baš mi i nije do zajebancije...al dobro...budemo i kompresiju mjerili, ma sve se bude prekontroliralo.

Po ovome kak izgleda izvana ja nebih rekao da ima još kakva pumpa između, s AC ide na injektore (monopumpe) i s njih na dizne i to je to, a ovaj regulator je valjda spojen u bloku motora s monopumpama da ih regulira.

Netko je pitao da kad ga pošljepamo dali poslije pali??

Da, poslije pali bez greške, i nakon 6-7 sati upali, ne baš na zub, malo okrene par puta i zapali, ali nakon 12-15 sati više neče.

Pitanje za majstore s iskustvom:
Dal bi traktor bio slab, slabo primao gas i dimio da je kompresija loša???

Pitam zato jer traktor ide ko lud, sve funkcionira, puca od snage, ne troši ulje, samo neče hladan upalit na ključ.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Tu ste u pravu...baš mi i nije do zajebancije...al dobro...budemo i kompresiju mjerili, ma sve se bude prekontroliralo.

Po ovome kak izgleda izvana ja nebih rekao da ima još kakva pumpa između, s AC ide na injektore (monopumpe) i s njih na dizne i to je to, a ovaj regulator je valjda spojen u bloku motora s monopumpama da ih regulira.

Netko je pitao da kad ga pošljepamo dali poslije pali??

Da, poslije pali bez greške, i nakon 6-7 sati upali, ne baš na zub, malo okrene par puta i zapali, ali nakon 12-15 sati više neče.

Pitanje za majstore s iskustvom:
Dal bi traktor bio slab, slabo primao gas i dimio da je kompresija loša???

Pitam zato jer traktor ide ko lud, sve funkcionira, puca od snage, ne troši ulje, samo neče hladan upalit na ključ.
Tu sam te čekal.
probaj ga navečer prije ponoči ugasiti i onda ranom zorom upaliti. Nakon tih 6-7 sati i usporedi razliku.

Kompresija mu je bitna i u radu ali njen manjak se obično očituje pri jutarnjim hladnim startovima.
Jel ste uopče kontrolirali ventile?
 

Najnoviji postovi

Na vrh