• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same LASER

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Otkrio kvar.spucao pogonski vretenasti ili stozasti zubcanik kak se sve vec zove.dal netko ima taj dio rabljeni?mozda..u ponedeljak zovem sve redom da vidim koliko je novi..fala belorusu...
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
483
nema problema , tu smo da si pomognemo.

uz ove gore možeš nazvat i ostale koje drže dijelove za sdf grupaciju, npr.
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...lICAAQ&usg=AFQjCNHYBqCoWkuZsx4MdV_W7bK_f6YAng

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...4oGYBQ&usg=AFQjCNHkdnRzYcNPO2TpQtsna71BSgd-Bw

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...64CAAQ&usg=AFQjCNGlKBoBSIZNtBJ8MS_DO28nCX9p9Q

a pošto smo sad u EU , možda ti je najbolje otići u Austriju, kod Rudi-ja, nedaleko murske subote . ljudi govore hrvatski, u biti možeš se sporazumjeti.

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...1YCgAQ&usg=AFQjCNH2VBQk0rNwZh3tUlQbnDBXMs6gfw
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
Otkrio kvar.spucao pogonski vretenasti ili stozasti zubcanik kak se sve vec zove.dal netko ima taj dio rabljeni?mozda..u ponedeljak zovem sve redom da vidim koliko je novi..fala belorusu...
Poštovani, kada naručujete rezervni dio obavezno broj šasije i godina proizvodnje.
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
zvao sam danas TS Hadrovic veli covjek da kosta od sest pa do deset hiljada kuna zajedno sa tanjurastim zubcanikom..tak da slaljem sve u hittner da mi napravi.prije su mi radili dijelove za neke traktore i dosta su povoljniji nego orginal..zakljucak pucanja svega jesu nejednake gume,stari vozio pijesak izasao na cestu asvalt i spucalo nakon 500 metri jer nije iskopcao prednju vucu..skinuo sam manual sa neta pa sam uvidio da su problem gume..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
zvao sam danas TS Hadrovic veli covjek da kosta od sest pa do deset hiljada kuna zajedno sa tanjurastim zubcanikom..tak da slaljem sve u hittner da mi napravi.prije su mi radili dijelove za neke traktore i dosta su povoljniji nego orginal..zakljucak pucanja svega jesu nejednake gume,stari vozio pijesak izasao na cestu asvalt i spucalo nakon 500 metri jer nije iskopcao prednju vucu..skinuo sam manual sa neta pa sam uvidio da su problem gume..
Jao.Jao.
Bolje da ovo nisam čuo da su problem gume..:(wait):
Pa kako se tako nešta može radit na traktoru s prednjim pogonom da se ne stave iste gume?

Propust koji če koštat po žepu !!
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Da,traktor je dobiven pod racun..prijasnji gazda je valjda menjal gume..ja nisam u to gledao dok nije nastao lom..
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
483
zvao sam danas TS Hadrovic veli covjek da kosta od sest pa do deset hiljada kuna zajedno sa tanjurastim zubcanikom..tak da slaljem sve u hittner da mi napravi.prije su mi radili dijelove za neke traktore i dosta su povoljniji nego orginal..zakljucak pucanja svega jesu nejednake gume,stari vozio pijesak izasao na cestu asvalt i spucalo nakon 500 metri jer nije iskopcao prednju vucu..skinuo sam manual sa neta pa sam uvidio da su problem gume..

kako si zadovoljan s kvalitetom njihovog posla?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Da,traktor je dobiven pod racun..prijasnji gazda je valjda menjal gume..ja nisam u to gledao dok nije nastao lom..

Pazi, dobro se uvjeri da je kriva dimenzija guma. Taj traktor kao i ostali same traktori iz tog doba su imali stvarno svakakvih kombinacija guma s kojima su tvornički dolazili...
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Da.skinuo sam manual za njega u kojem ima tri kombinacije guma,a kod mene su prednje iz jedne a zadnje iz druge kombinacije.tak da je to problem..sad moram i gume sabirat..nebi bilo lose da tko ima takav traktor da napise koje dimenzije prednjih i zadnjih guma ima.mislim..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
zdrobio mi se prednji pogon na laseru 130,to jest neznam jos sta je otislo.skinuo sam lijevu polusovinu da se mogu dovuci kuci.pitanje glasi,jeli netko to radio,dali zna gde ima dijelova rabljenih,cijene itd..tocno neznam sta je spucalo za par dana ga raskapam pa cu znati vise.

Po traktor dati bi ti trebale biti gume ovih dimenzija:
Same laser 130-125ks
Prednje-14.9-30
Zadnje-18.4-38

Same laser100-110
Prednje-16.9-24
Zadnje-18.4-34

Ako imas tu colazu felge to bi trebale biti sirine guma.
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Moje su prednje 16.9R30 a zadnje 18.4R38..mislim da je problem u prednjima
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da stavi 14.9 i to je to,al ak su ti zadnje jako potrosene i kad stavis prednje nove opet nebu dobro,al nikad nikad nemoj palit prednju vucu osim na mekoj zemlji i sljunku!!
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Gume su na 5% prednje i zadnje i opcenito ae nije ukljucivala vuca na asvaltu,ali kad stari moj uzme vozit sjeba sve tak mi je sajbe bocne polupal..ja ne stignem jer radimu smjenama..opcenito taj traktor mi sluzi ta prevoz kiperice cisterne za vodu znaci samo transport..hm dali neko ima te gume za prodat mogu biti potrosene!?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To bi ti bilo i najbolje uzet potrosene jer ti nije prednji pogon toliko bitan.
 

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22
pozz decki naisao sam na same lasera 100 87. god ukratko nemam veze o tom traktoru, a sad ovak zanima me kakav je na kardanu jel bi vecinu sati malcirao i to a i imao bi nekih 3 hektara za obradjivat pa ono neko vase misljenje

Ja imam Same Lasera 110ks 85god. za sada sam zadovoljan. malčiram 15ha kukuruzovine sa njime i malčerom Agrimaster 3 metra zatvoreni. Malčer ima getribu koju možeš vrtjeti na 1000 obrtaja pa mu ovaj gas ne moram navijat do daske. još sam zamijenil svih 6 remena na malčeru sad je još bolje koda sam zamijenio noževe na malčeru a ne remene. za sad sam zadovoljan sa traktorom i malčerom. jedino što mi se čini da nije traktor za transporte malo je spor nema brzu getribu bar moj.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Niti jedan laser nema brzu getribu. To je isključivo serija traktora namijenjena za ratare. Utjeraš ga u polje i deri 24h u komadu.
Nema transportnih brzina al zato ima dobar izbor radnih brzina.
Inače neide niti 30kmh, 23-24kmh po gps-u mu je max...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
moj ide 40 km/h al moj ima zadnje gume 16.9-38 a prve 14.9-28 :)

moj je s manjim gumama i spor je, frend ima s većim setupom guma al opet sam ja sa štorcem brži od njega. Nekako sumnjam da šotrac ide 45...
 
Na vrh