• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
danas sam bio vidjet samu explorer3 100 kod jednog lika u susjednom selu,razmisljmo dali da kupimo takvoga samo 85-icu. pa me zanima vase misljenje o takvom traktoru i dali neko ima iskustvo sa njima i kak se ponasa i sve ostalo o njemu

dsc00926og.jpg

dsc00927p.jpg

dsc00928fk.jpg

dsc00929xl.jpg

dsc00930s.jpg

dsc00931qm.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
E buraz,vidim bio si kod našeg rođaka i prezimenjaka!
Daj mi reci,šta traktor ima od opreme i koliko ga je on platio?
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
sve super samo zakaj su mu skinuli ove plastike na zadnjim blatobranima..... :/
a mozda i bolje uzeti jaci model od 100 KS.. sigurno nije velika razlika...
pravi kompaktni traktor :)

p.s. a vidi ovih cca 800 litrov plavca...... :) :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
od opreme ti ima samo klimu,posebno mjenjac za napred nazad i kompresor.
sami traktor je platio 31 000€ sa pedeveom a utovarivac 11 000€ sa korpom,hvataljkama za bale,za palete i za gnoj.
kaze da je prezadovoljan sa traktorom i da malo trosi
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ej dečki kolko bi ja mogel dobiti za svoj same
88 godina
potpuno ispravni
sam0157v.jpg

sam0156z.jpg

inače pitam opčenito kolko bi dobili
razmišljamo o kupnji malo jačeg traktora iz sdf grupacije kao deutz fahr agrotron 106 oko 2000 godine da bude
ili da uzmemo same antares 130
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A ovisi koliko je očuvan. Max po meni 10 000€ i to ak ti ko da... Da je 70 i sam bi razmislil o kupnji :) Bolje ti onda Antares nego DF 106, traktori su sličnih gabarita ali je Antares jeftinijiu startu i jači motor za iste novce
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
ovo je laser 90?

4 cil turbo?

nekih 10k kak kolega veli.

Dobar je to traktor, jako okretan za svoje gabarite jedina mana mu je što je užasno spor u transportu i malo je rastrošniji od ostale braće s motorima bez turba...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nije spor,samo ne spada u traktore koji idu 40km/h...
Ide nekih 32-35km/h..
Nije velik potrošač,jako je tih u kabini što me iznenadilo,nema nikakvih vibracija,malo je naprijed nepregledan zbog auspuha i filtera ali s vremenom se i na to privikne svatko,sve u svemu jako solidan traktor...

Početna cijena nekih 10 000e...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e zeznul si se
ide 40
mjereno z bmw 320d
nego ima neki mjenjač na kojem je rikverc napred i kak da prema napred brzinu prepolovim
jel je to kaj power
ali ručni
inače ja se v toj brzini stalno vozim jer ne cuka tak jako i ljepše ide i onda na kraju ga prešaltam u skroz brzu
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
e zeznul si se
ide 40
mjereno z bmw 320d
nego ima neki mjenjač na kojem je rikverc napred i kak da prema napred brzinu prepolovim
jel je to kaj power
ali ručni
inače ja se v toj brzini stalno vozim jer ne cuka tak jako i ljepše ide i onda na kraju ga prešaltam u skroz brzu

Auto kaže u prosjeku 5-8km/h više,kad to oduzmeš dođeš do moje računice8)
Ovaj traktor nema getribu 40km/h.znam jer sam vozio isti takav,s autom kad bi mjerio onda bi moralo kazat 48-50km/h...

Power je samo mehanički..
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
aha kužim
a baš pitam jer nam je neki čovjek nudio 13000E za njega ali više nije došao po njega
inače meni uopče ne smeta auspuh naprijed
malo se nagnem na stranu i vidim cijelu cestu
a inače traktor ima orginal turbo i ima 4 izvoda hidraulike
nažalost nema kompresor
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
aha kužim
a baš pitam jer nam je neki čovjek nudio 13000E za njega ali više nije došao po njega
inače meni uopče ne smeta auspuh naprijed
malo se nagnem na stranu i vidim cijelu cestu
a inače traktor ima orginal turbo i ima 4 izvoda hidraulike
nažalost nema kompresor

Dobra je ova cijena što je nudio..

Moja dva traktora nemaju ništa na sredini,pa mi je onda bilo jako čudno kad sam sjeo u Laser...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
inače traktor vuče plug 3 brazde po 14 cola
ali sam ga sad smanjio na 12 jer je mokra zemlja
ali on ne staje
on prošlajdra gdje je mokro i vuče se dok ne dođe do suhog
on ne staje
i dobra stvar kod njega je što je dosta težak
mislim oko 5 i pol tona da
ili 5 tona
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
a zanima me ja bi sameju stavil auspuha gore drugoga samo šuplju cijev
kak ima na massey fergusonu 30xx
a sad je gore orginal same s prigušivačem
jel bi to štetilo turbini ili motoru da stavim auspuh bez prigušivača
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ovaj auspuh ti je OK, bar meni tak izgleda stavi ga sa strane uz rub kabine kak je na novijim traktorima i stvar riješena to je i meni bilo u igri na hurliju koji ima jos deblji lonac

treba ti dva koljena ,komad cijevi (inox,prokrom....ili cijev s debljim mesom) sve zavisi i dobra volja za preinakom
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
http://konedata.net/Traktorit/SameLaser.htm

29kmh, ali vjerojatno ide do vecih okretaja nego po papirima pa bi to bilo to sto marko kaze 32-35kmh.
tezina je 4370kg

;)

neznam kolko je ta konedata relevantna al kad gledam specifikacije za provrt*hod 99% sam siguran da nisu točni podaci. Skoro sam 100% siguran da same ima ravno 1000ccm po cilindru. Pomagal sam majstoru radit generalku na sametu iz obitelji pa mi je dosta toga u sječanju.
Ovaj u mojoj obitelji sigurno neide 30 jer ga ja sa štoretom 404 super u transportu perem ko od šale...

I da motor na sametu nevoli okretaje, najsretniji je u nekom srednjem režimu rada...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ovaj auspuh ti je OK, bar meni tak izgleda stavi ga sa strane uz rub kabine kak je na novijim traktorima i stvar riješena to je i meni bilo u igri na hurliju koji ima jos deblji lonac

treba ti dva koljena ,komad cijevi (inox,prokrom....ili cijev s debljim mesom) sve zavisi i dobra volja za preinakom

e da tak nekaj sam mislil
ali ne mislim nutra u aspuh staviti prigušivača
a mene zanima dal to nebi štetilo turbini
 

Najnoviji postovi

Na vrh