• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

A

alfa same

Guest
ja planiram da kupim same ariette sa perkins motor 105ks naso sam ga kod jednog covjeka nego dal ima neko ovakav traktor
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo da i odgovorim Tomi....na pitanje kak ma služi Same nakon 4 godine rada....mada sad u 5 mj bude več punih 5. godina kak je kod nas....

Što se tiće svega skupa, u globalu PREZADOVOLJNI SMO, nisam siguran al čini mi se da sad još malo fali i bude prešel 2000 rh, što nije puno....pazimo ga i mazimo, al dosta i radi...

od kvarova mi je puko lajtung od orbitrola na upravljaču, cjeli dan rastavljanja, pa opet cjeli dan sastavljanja...hehe
no to nije sve....
negdje početkom 5. mj 2010. mi se desilo sranje....puno je radio u pripremi i izgleda da se malo pregrijao (treba kiler oprat minivašom, OBAVEZNO) i otišo mi je dihtung glave na prvom klipu do kilera, probil je na jednom mjestu i jebat ga....ajd sve rastavljat...no to smo kum i ja za 2 dana uspješno rješili i napravili mu"veliki" servis odmah...bila je skidana komplet ispišna grana s turbinom i sve ovo skupa iznad glave motora da bi skinuli tu jednu glavu dolje...znači, novi dihtung glave (1. klip samo, 350 kn), novi dihtung poklopca ventila, novi dihtunzi na komplet ispuhu, te na onoj grani od grijanja kabine, novi zračni filter, novo ulje i filter u mašinu i još možda koje sitnice...tu smo iskeširali 1500 kuna za djelove...i to je sad ok....imam i slike čini m ise, al neznma sad gde su točno...:)
sljedeće...
semering na prvom desnom kotaču je propustil pa smo ga zamjenili, cjeli dan šerafljenja, uspješno složeno....opet kum i ja :) , evo i koja slika...
310820101988.jpg

310820101989.jpg

310820101991.jpg

310820101992.jpg

310820101993.jpg

310820101996.jpg

310820101997.jpg


to bi bilo sve....samo redovno održavanje i toči, podmazuj i vozi....traktor za 10

što se tiče djelova....tu kod nas u bližoj okolici NIŠTA!!!a, pohvaljujem TRAKTOR SERVIS iz Križevaca....imaju sve kaj ti srce poželi i to odmah dok ti treba!!!! :)

i to je to....u 5 godina rada ništa preozbiljno....zadovoljni smo
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pa i moj je tu negdje sa satima, ali kod punog kilera prašinom, ne ga miniwashom, motaš saće,ja ga u sezoni ispuhujem kompresorom i to skoro svaki dan, ovisi koliko radi. Meni isto puštao lajtung od volana u 7mj 2010, skrpali ga i sad sve ok. U garanenom roku mi slinilo ispod pokloca gore, to zamjenjeno i sad opet malo slini. Treba opet promjenit plutenu brtvu i to je to kod mene :) Sve u svemu nemam nekih većih popravaka... Bitni su redoviti servisi ulja i filtera...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
što se tiće lomljenja saća...nesmije biti iglićasti mlaz na minivashu, nego mora biti raspršeni mlaz i sve čisti....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Tek sad shvaćam koliki je blagoslov zračno hlađeni...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ja imam zračno hlađeni
i presretan sam kaj ga imam kaj nemoram kilera prati
inače šanana ja isto imam takav problem meni isto semering curi al ne jako dok je pod prvom vučom onda al sad ne
e a kakvo ulje si del v prvu vuču
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ja imam zračno hlađeni
i presretan sam kaj ga imam kaj nemoram kilera prati
inače šanana ja isto imam takav problem meni isto semering curi al ne jako dok je pod prvom vučom onda al sad ne
e a kakvo ulje si del v prvu vuču

Ubočne reduktore i prednji most ide HIPENOL, misli mda je oznaka GL 90, uglavnom ide Hipenol 90...1, 7 l u svaki reduktor, a jedno 6 l u most
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ubočne reduktore i prednji most ide HIPENOL, misli mda je oznaka GL 90, uglavnom ide Hipenol 90...1, 7 l u svaki reduktor, a jedno 6 l u most
U knjizi piše da u sve prijenosnike ide isto ulje Akros Multi... (dakle, Transhidrol). Neznam kaj kočnice vele na obični Hipenol :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam ZJ, kad nam je bio serviser iz ORO-intenacional-a na glavnom servisu, u mjenjač i hidrauliku smo kupili transhidrol, a hipenol samo u prednji most i reduktore, ak je tak njihov čovjek rekel da se kupi i stavil unutra, onda je valjda dobro....samo toliko!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Neznam ZJ, kad nam je bio serviser iz ORO-intenacional-a na glavnom servisu, u mjenjač i hidrauliku smo kupili transhidrol, a hipenol samo u prednji most i reduktore, ak je tak njihov čovjek rekel da se kupi i stavil unutra, onda je valjda dobro....samo toliko!
Znam, rekel si to već prije. Samo, čudo mi je da je majstor pametniji od tvornice.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eto vidiš, tak da neznam ni sam...bliži mi se izmjena ulja u prednjoj vuči i moramo razmisliti kaj budemo ulili, dal to isto il nešto drugo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
a ima kakva mjerica do kud se toči
Ima: šarag je sa zadnje strane glavčine, negdje oko polovice visine. Kroz njega se i toči.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
i onda natočim dotud dok mi nebu van išlo

Da, točiš do tog šerafa, odnosno do mjesta kroz koje ulijevš i to je to! (samo nemoj zaboraviti ispod prišerafiti čep za ispust :) )
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
sem ne takof bedak.....xD
e a da te pitam taj same kakvog ti imaš nema baš neki anšlang volana takvog kakav je tvoj ima moj teteci nekaj baš ne skreče jako ima možda nekakva ručica kre kuplunga da bolje skrene jel to to
tak ja imam v svojemu a nrznam zakaj služi i on ima i nkj mi je govoril da onda bolje skrene ak tu ručicu povlečem
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
...
tak ja imam v svojemu a nrznam zakaj služi i on ima i nkj mi je govoril da onda bolje skrene ak tu ručicu povlečem

Ta ručica ispod volana se ne povleče, nego se okrene za četvrtinu kruga.
Služi za isključivanje kočenja prednjeg kotač pri okretanju s kočnicama.
Inače, ovak se prije okrene (kad koči i prednji i zadnji kotač), no to ti ne savjetujem koristiti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ZJ, mislim da fićona ne misli na to :D

Čini m ise da on misli na ovu ručicu pored kvačila s kojom se štela nagib volana u kabini....a to nema opet veze s skretanjem :)
Oni jednostavno imaju malen anjšlag i točka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh