• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne odlazi zadnja,a jako je bitna,jer kontrolira rad cijelog traktora...
Kad usred sezone stojiš dva dana jer traktor neće,na primjer,zavrtiti kardan,to je problem. Ili dođeš na polje pa neće spustiti hidraulik,ili ga spusti pa neće dignuti,ili reverzer ne reagira... Znam za traktore koji su mehanički u izvrsnom stanju,ali ih struja toliko hebe da više stoje nego rade. To se događa i na novijim traktorima,od prvih vlasnika,a kamoli ne na uvoznom drlogu. Dobro je dok malo zmrdaš žice pa sve proradi,ali neće to svaki put...
Sve ovisi kakve tko živce ima,i koliko ima traktora koji mogu uskočiti,kad jedan zataji... :)
Dobar je RX,što se tiče voznih svojstava,samo treba biti spreman na kojekakve "muhe"...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ne odlazi zadnja,a jako je bitna,jer kontrolira rad cijelog traktora...
Kad usred sezone stojiš dva dana jer traktor neće,na primjer,zavrtiti kardan,to je problem. Ili dođeš na polje pa neće spustiti hidraulik,ili ga spusti pa neće dignuti,ili reverzer ne reagira... Znam za traktore koji su mehanički u izvrsnom stanju,ali ih struja toliko hebe da više stoje nego rade. To se događa i na novijim traktorima,od prvih vlasnika,a kamoli ne na uvoznom drlogu. Dobro je dok malo zmrdaš žice pa sve proradi,ali neće to svaki put...
Sve ovisi kakve tko živce ima,i koliko ima traktora koji mogu uskočiti,kad jedan zataji... :)
Dobar je RX,što se tiče voznih svojstava,samo treba biti spreman na kojekakve "muhe"...

Točno to kaj si spomenuo kolega ima probleme na Zetoru 10540 koji je čista mehanika,nikaj elektronike..Nekad podigne poluge hidraulika,nekad mu zablokira neče spustit,nekad ni dignut ni spustit...
Nebitno kaj je Zetor,nego je bitno da nije struja toliki problem kak se večina boji,..
Bitno je dobro poznat traktor,i imat broj telefona čovjeka koji ti može pomoć u svkaom trenutku kad nekaj zaškripi..
 

karlo1994

Član
Tu od
10 Lis 2014
Poruka
73
Bok imam problem..same explorer 1989 znaci gazio sam silazu i najednom je koda ce ugasit i stisnem kuplung stanem i kad ocu opet krenut nemogu presaltam onaj mjenjac za brze radne i spore i imam samo spore brzine ...a mjenjac taj je skroz cudan postao...jel ima ko iskustva sa necim slicnim? Hitno je
 

Mmatija93

Novi član
Tu od
17 Ruj 2016
Poruka
6
Pozdrav forumasi, imam mali problem, na sameu explorer 65 86' god cuje se neko lupkanje u getribi kada se ukljuci kardan, ostalih smetnji nema u radu , jel to neki lager otisal ili su lamele pri kraju?
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Pozdrav zanima me same dorado 70 99 godina 2wd.Trenutno imam zetora 7011 pa me zanima kakav je taj same.Vecinom mi treba za transport.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Pozdrva drustvo
Isao sam gleadati Same Expolre II 60 turbo
zanima me kada se power ukljucuje dali se to osjeti nekim malim tzajem vozio sam samo prazna traktor.
I kada ukljucujme pogonsko vratio traktor promjeni zvuk na kratko panu malo obrtaji motoru?
Dali je to normalno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Je, normalno je (u nekim granicama). Teško je to definirati po opisu, a puno lakše kad to sam osjetiš.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Kupio sam Same Explorer II 60 turbo
Pa me zanima koje ulje ide u mjenjača i motor ?
Ako neko zna i koji filteri ?
Lp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Mjenjač: Akros Multi F 10W-30, oko 50-tak litri
Motor: Akros Universal 15W-40, INA SuperTurbo 15W-40...oko 7 litri.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Isto kao i u mjenjač/hidrauliku. Oko 1 litre u svakoga.
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Jedno pitanje u vezi pregrijavanja. Radi se o Dorado F100. vočarski. Traktor nije moj radim povremeno sa njim i neznam mu cijelu povjest, ali je navodno zbog pregrijjavanja već otišla brtva jer je prokuhao, i sve je popravljeno. Do ovi vručina nisam primjetio porast temperature a ni radovi nisu previše teški, Međutim sada mi se u prskanju temperatura počela dizati. stanem pada ali jako sporo. manji gas veči gas nema razlike. Napominjem da je sve čisto, hladnjaci vode i ulja, tekučine dovoljno.

Prilažem par slika
597246af571dc6c1d99e3807c347e519.jpg
d86282e54f97cb21725b976be66acef9.jpg
c3583dabdd2ed41e9bfa92b6b8109e48.jpg


Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
izgleda da remen nije labav ..hladnjak može biti zaštopan iznutra ili izvana ..
iznenadil bi se koliko smeča može izbaciti kopresor iz hladnjaka(izvana )
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Gledao sam kod pranja voda prolazi na svim mjestima hladnjaka.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Jel ispravna rastezna posuda i čep na njoj?
Ako sustav nije pod ispravnim nadtlakom motor se može pregrijavati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Gledao sam kod pranja voda prolazi na svim mjestima hladnjaka.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
meni se to pokazalo kao loša dijagnoza , tek je koprimirani zrak napravio posel .
prije svakako osiguraj pristup hladnjaku , tako da možeš pištoljem djelovati okomito između svih lamelica
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Pozdrav svima
imam mali problem kada sam kupovao traktor vidio sam da se temperatura ne pomjera
poslije sam ustanovio da kablo sa indikatora ne ide nigdje dolazi do jednog dzeka i tu se zavrsava
Rijece je o same Explorer II 60T
Imali neko semu instalacije ili da proprati malo gdje ide taj kabal da mozda ne treba biti neki relej (mislim na indikator sto se nalazi ispod filtere ulja )
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Jedno pitanje u vezi pregrijavanja. Radi se o Dorado F100. vočarski. Traktor nije moj radim povremeno sa njim i neznam mu cijelu povjest, ali je navodno zbog pregrijjavanja već otišla brtva jer je prokuhao, i sve je popravljeno. Do ovi vručina nisam primjetio porast temperature a ni radovi nisu previše teški, Međutim sada mi se u prskanju temperatura počela dizati. stanem pada ali jako sporo. manji gas veči gas nema razlike. Napominjem da je sve čisto, hladnjaci vode i ulja, tekučine dovoljno.

Posto mu je filter zraka unutar rezervara, na sastavu je puknio pa je pustao gorivo u filter. Tako je vozen pa je zato rastavljan motor. Posljedica je mozda bila pregrijavanje ali to je uzrok.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
tiger 100 , na sto bi trebalo obratiti paznju pri kupovini , mislim sta mu je slaba tacka, trebao bi otici pogledati jedan
 

Najnoviji postovi

Na vrh