• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Dobar traktor, 4 cilindra, jak na hidraulici, dobre kočnice, prednja špera...

Ne znam da li namjensko kupuješ s uskim kotačima ili ?

Inače mišljenja sam da ako je samo radio međurednu pošto ima uske kotače da je možda očuvaniji...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Da li netko zna koji plin i koliko kila ide u klimu. Traktor SAME IRON 130.
 

Josip s Brda

Novi član
Tu od
18 Tra 2020
Poruka
6
Pozdrav svima.
Nedavno sam kupio Same Argon 65 2017 god. Nisam dobio s njim priručnik, a dosta me toga zanima. Da li možda netko ima za prodati? 20200303_130129.jpg
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pitanje za znalce. Pali mi se povremeno EMC lampica na Ironu, Da li neko zna za kakvog majstora da otkloni kvar.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,
Naišao sam na jednog zanimljivog Same rubin 135, sa prednjom hidraulikom i kardanom.. ima full poweshift mjenjač, traktor ima 4800 radnih sati, izgledom super izgleda..kao novi.

Zanimaju me iskustva sa tim mjenjačima pošto sve ima preko elektronike ima 18 brzih i 18 sporih... meni bi trebao za šumski malčer pa ne znam kolko je i najsporija spora..
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Taj traktor je jako dobar ako je dobar,problem šta se nemre znat jel mijenjač dobar ili ne dok ga pošteno ne zagriješ u poslu,a pod tim mislim bar 4 sata u komadu dobrog posla, ja sam imao rubina 150 i sve super al kad se zagrijao nije bilo kuplunga tj.kad si ga stisnuo nije odvojio jer su propuštale neke gumice za koje treba traktor na pola a ponekad nije htio ubacit opće u brzinu. Bolje se isplati uzet agrotrona jel ima klasični mijenjač a sve drugo je isto. Šta se brzina tiče sigurno će ti biti dosta spore. Al moj savjet dalje od toga ako misliš s njim ozbiljno radit,meni je u ljetu temp.u oranju za repicu uvijek bila skoro u crvenom a nije se nešto pretjerano mučio tak da mislim ak će ti taj vrtit malčer da se nećeš usrečit.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Zahvaljujem na odgovoru, onako traktor mi izgleda simpatičan i tak nešto mi treba al čim sam čuo da ima sve preko "gumbica" već sam nekako odstupio od njega. Inače baš ne preferiram SDF, imam doma tri masseya pa bi najrađe i ostao na masseyu, većina su dosta slični pa mi to nekako najbolje odgovara.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
E baš zbog toga kaj je simpatičan i jeftin sam ga ja uzeo al sam kasnije shvatil da nije za ozbiljne radove. Ja sam reparirao pumpu hidraulike i mjenjača zamijenio ulje i filtere i bilo je bolje al na kraju sam ga prodao i evo čovjek najnormalnije radi al on radi s njim 30 rali zemlje i dosta kosi a kod mene je bio na oranju i pripremi cca 100 rali i za to nije. A ako imaš masseya onda uzmi neku stariju mrcinu da je sve na mehaniku i da ti ga nije previše žao u malčiranju
 

kron

Novi član
Tu od
25 Kol 2020
Poruka
9
pozdrav,jel netko zna kako se skida kardan sa pumpom na same laseru 90
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Kolega ima problem sa same silver 100.6
Hidraulik ne diže nikako, i grije mu se kocka hidraulike. Iskustva?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ne znam za Explorera, ali Dorado postoji.
Ima bubanjske kočnice u prednjim kotačima, pa po tome možeš vidjeti da je 40km/h.
 
Na vrh