• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ekipa kakva je kvaliteta ovog stroja? Da li bi takav zamijenil moj Štore 504? kabina mi ne treba, imam landini s kabinom čak je i poželjno da je nema da imam zraka :)

Cijena je doduše paprena za tu igračku, ili ne?

1662982947120.png
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ne bi za plug, tanjurače i tak...
Ima manjie kotače i nježniju prednju osovinu od Štorea.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad sam kupoval traktor pred 8 godina pogledal sam i takvog (novi). Odlučil sam se za Goldoni Star 3050 uglavnom zbog 500 kg veće težine i dual power getribe (8/8 + 16/8). I položaj za volanom mi nekak baš nije sjel, ali to je individualno.
Kaj se tiče kotača. ZJ je u pravu. Da su kotači 28" i 20" bil bi vredniji barem 10% , ak ne i više.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Slažem se sa @ZJ i @iwanho, to je igračka za trsja...
E da napomenem, Goldoni me iznenadil, neki vinogradar kojeg ima bratić od tasta... trga sve pred sobom i mala raketa ima 75 kS.

@Lee Champa ova cijena ti je u Eurima i to još bez PDV, kontaktiral sam preko fejsa čovjeka koji prodaje
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Za tu lovu, u kunama, prodam TV419 + neki priključci!
Znanac ima FENDT farmera vinogradarsk i nije ga toliko platio
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
@Lee Champa ovo je paprena cijena, znam ja to... a i tvoj znanac je valjda kupil prije koju godinu Fendt kad su bili sbvi traktori osjetno jeftiniji... sad su cijene otišle u nebo...
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Da li neko zna u Same explorer 70 ps 90 godina mi "masti" kraj dizne- čaure. Da li treba kupiti novu čauru i kako se ova postojeca vadi? Ili se moze nekim alatom obraditi?
 

TOSO

Član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
43
Jel zna netko kako se ručica broj 2 s oznakom 'Float' prebacuje u slobodan (plivajuci) polozaj?
Mogu ju pogurati samo naprijed, nazad i vratiti u neutralni polozaj.
Problem je ako hocu da je npr. kod rotodrljace sa hidroliftom omogucen slobodan rad cilindra, mora biti neka mogucnost da se ručica prebaci u slobodan polozaj (Float).

1668531964309.png
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Gurneš ju dalje od spuštanja.
Tak je bar na našem.
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
202
Jel zna tko sta bi moglo biti da Same Silver 100.6 nece da upali..gorivo dodje do filtera ali onda kad treba da dodje do ulaza u motor kao da nema dovoljan pritisak nece da dimi i nece da upali??Mjenjao ac pumpu i crijeva ali opet nece.Vergla ali ni dima na auspuh.

97.godina je .zrakom hladjen motor.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
97.godina je .zrakom hladjen motor.
Jel regulacija goriva (governer) elektro il mehanicki? pogledaj da ti poluga za gasenje nije ostala u off polozaju...ujedno nekako provjeri da ti se gorivo nije smrzlo u injektorima tj dizama...zalij vrucom vodom il nekako to ugrij...mozda ti je voda usla u filter pa smrzlo istomoze biti...

uglavnom redom gledaj...
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
202
Governer je elektro.Da li znas da li ima veze sa grijacem sta?Gledao sve ali ne ide mi?Kakav je to ventil prije grijaca i da li on ima veze sa tim sto nece da pali?
 

markotokic123

Novi član
Tu od
11 Tra 2022
Poruka
12
Pozdrav kolege,
Imam pitanje. Same Silver 90 2000god i zanima me koje ulje se koristi u prednjem mostu i koliko ga staje unutra.
 

Mika555

Novi član
Tu od
6 Lip 2021
Poruka
20
Pozdrav
Imam same dorado 80 2022 godiste i ima motor 4 cilindra...motor je naravno talijanski a traktor je sklapan u turskoj. zanima me jel ima neko iskustva s potrosnjom goriva kakva je kod vas? Čini mi se da troši previše i jel bi se moglo to kak sredit?
 

Mika555

Novi član
Tu od
6 Lip 2021
Poruka
20
Makni nogu s gasa
Bez brige nije mi teska noga... orem rotiram na 1700 1800 okretaja motora... sve radim u radnim brzinama. U transportu ga vozim nekih 1600okretaja motora i to je i vise nego dovoljno brzo za naše krpane ceste...
 
Na vrh