• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja trobraznog pluga

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
pa bila je reč o trganju a ne kaj buš nekaj zgulil,zgubil ili zamazal ili opal u blato,i kakve to se veze ima z trobraznim plugom
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Da, trebale bi biti traktorskog profila, ili bar industrijske (za bager), iako ni one baš nejdu v blatu.


Krumpironja, pa zakaj si ne napraviš takvu prikolicu?
Na običnu prikolicu dodaš diferencijal od Tamića ili Zastave, te s dimenzijama guma i eventualno getribom prilagodiš prijenosni omjer.
Da mi treba, ja bi to tak napravil.

A ima pogonskih i za traktorskim gumama ima kod mene par komada, moj ac ima sve prilagođeno za pogon neda mi se nista dirat nit radit neke preinake kad postoje original pogonske za njega ko i sta je ova sa slika prikolica je zakon,nadam se ove zime da cu i ja stavit slike od mooje hehe

vidim krcas ne stedis je ali kud ides po onom blatu u sumu hehe sad mi je sve jasno ali da nisam sliku vidio nebi vjerovo jer 6x6 moras bit specijalac za ukopat hehe
 
Posljednje uređivanje:

Oskarr

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
67
inače ovaj put je bio tako tvrdi da se za svakim đipom moglo u šumu,
a pošto je ovo ljeto svaki drugi dan kiša,jednostavno se je put rastmočio
i iz njega teku izvori,sve je na vodi auzbrdica ko da ideš na krov kuće,hahaha

A gume su takve kakve su ,to su mi druge,orginalna mi je jedna pukla,nisam mogao
odma nabaviti sličnu bile su sa velikim trapezima ripne,onda sam uzeo ove
od cisterne,a inače vozim večinom po cesti i tvrdim putevima,ovo se prvi puta desilo da stvarno nije išlo,jer se put jednostavno rzjedao pod traktorskim gumama,

Da su otraga traktorske bilo bi super,a i nije dobro sto ova prikolica nema šperu
kao od Goldonija,špera je super za takav teren.
 

Najnoviji postovi

Na vrh