• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja (ZMAJ 142 tunning)

B

Bobo

Guest
Covijek je do sada napravio 3 ovakva stroja, od kojih je dva prodao, te mu se nitko ne zali...

Radi se o preradi zitnog kombajna ZMAJ 142, tako da je sve iz njega povadjeno van i stavljeni su komusaci, te veliki bunker na zadnji kraj. Stroj vrsi 4 reda kukuruza, te mislim da ima i "frezu"

Obrisan neispravan link.

Mislim da covijek zna sto radi, jer mi se stroj jako svidja.

Jedini mu je nedostatak sto nema zadnju vucu, no uz malo truda, nabave se ZMAJ gusjenice i nema mijesta na koje ovo cudo ne ide...
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , kočnica po običaju nema :lol:
Previše truda a postoje gotova rješenja . Tako što bih napravio jedino za sebe ( ako i to ? ) , nikako nekome drugom za prodaju .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ha pa to nije nista novo izmisljeno pa u Zmaju su radili takve samohodne berace sa 6 redi
 
B

Bobo

Guest
@Ratarko: Ovo je duplo jeftinije od nekog vec gotovog, tvornickog, rijesenja... Bio je taj kombajn u nekom foto oglasniku i pokraj njega New holland stroj koji nije imao frezu, ali je imao zadnju vucu, te jednake snage za samo DUPLO vecu cijenu, pa pricaj sto se ne isplati...

Zmaj original beraci su kod nas rijetkost, vecinom su ljudi kupovali Burgoin strojeve...

Sto se kocnica tice, kolega je imao 142RM i njemu takodjer kocnice nisu radile NIKADA... Kad ga je prodavao, rastavio je sve kompletno, i vidio da mu ulje curi na spoju crijeva sa diskom, jer nije bilo bakrenih plocica, nego neke gumice koje je ulje pojelo. Stavio je bakrene plocice, i okretao je kombajn pod kocnicom u obadva smijera na dodir papucice...

@Zvona: Prave ih jos i danas...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo pa naravno da se bolje isplati taj NH berač od toga Zmaja !
Sa NH beračem češ zaraditi za Mercedesa a Zmaj če ti pojesti Mercedesa .
 
B

Bobo

Guest
Ne znam bas, jer se tu nema sto puno pokidati... Sve kvarljivo je uklonjeno iz kombajna ;)

A sa NH sigurno neces zaraditi mercedesa, bar ne u mom kraju...
 
R

Ratarko

Guest
Na Zmaju se sve može pokvariti , kada poskidaš sve pokretne dijelove sa njega i kada samo lim ostane onda če ti se pokvariti/odlijepiti naljepnica " ZMAJ " :lol:

Tko je ovdje na mojem području kupio samohodni berač Bourgoin prije deset i više godina taj je fino profitirao . Ljudi su još uvijek za branje u klipu , jedino ovi malo napredniji vrše kukuruz u zrnu te ga suše i spremaju u silose ali za to ti treba dosta love , lakše je berač pa u koš , to skoro svi imaju .
 
B

Bobo

Guest
Pa pobogu, i ovaj bere u klipu... Samo kod nas nema vise toliko povrsina pod kukuruzom, koliko je prije bilo. Ovdje ljudi ot te kulture odustaju, nego samo sade za svoje potrebe...
 
R

Ratarko

Guest
Tko je rekao da taj Zmaj ne bere u klipu ?
Poanta je da sa Zmajom ne možeš ZARADITI , možeš samo RADITI .
Sa Burgoin samohodnim beračem kukuruza u klipu i dan danas se može fino profitirati na mojem području a ako kod vas nema kukuruza za branje onda si tek napravio pametan potez ako i toga Zmaja kupiš .

Catch my drift..?

Edit :

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Ja sam te krivo procitao...

Ma tko prica o kupovini ovoga, samo prikazujem sto je genijalan um spreman realizirati, ako mu se da na volju ;)

Cuj, kod vas su ipak melo veci poljoprivrednici, i malo vece table, tako da se tu isplati raditi bilo sto, jer ce se nekakva zarada pokazati. Ovdje su najvece privatne njive velike do 2 jutra max...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Za taj Zmaj berac bio je prije rata aktualan,ali ljudi su sada imali mogucnosti da kupuju kvalitetnije strojeve od IMT,Rakovice,Zmaja ( prije su bili prisiljeni kupovati samo to) i naravno da su kupovali nesto iz vana.Sa ovim o branju kukuruza ipak je jednostavnije da se ovrsi i preda u silos. Placas i kombajn i berac skoro isto, kukuruz kada berac bere kukuruz prolazi 5-6faza da bi dosao do cardaka da bi jos ostalo runjenje.a koliko ga uniste stakori.Manje uzimaju u silosu za susenje i skladistenje nego sto se orunji u ovih 5-6 faza
 
K

krx pozega

Guest
Usvakom slučaju bolje vršenje...tko ima uvjeta za to

Ja ga ne sadim ali ga kupim u polju dovezem ga kuči narukam pune sušare..osušim za dva dana te prodajem pod stari :wink: pošto nitko više nema starog a novi ni na vidiku..ove godine če biti para na kuruzu..samo kome je dobar u polju i tko ga ima gdje osušit odma poslje vršaja.. 8)
 
Z

zrine892

Guest
Drugo onaj tko ima šušaru pa moze blefirati kako god zelis...ako kukuruz bude dobar i ako oni seronje budu imali mozga pa da malo ulaze pare u kukuruz zbog goriva...mora tome doči krajj..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Kod nas je čovjek također napravil sličan berač, no čini mi se čak i bolje konstrukcije, jer nema uvlačni kanal.
 
Č

Čugi

Guest
zvona kaže:
Ha pa to nije nista novo izmisljeno pa u Zmaju su radili takve samohodne berace sa 6 redi

Obrisan neispravan link.

Ovo je 241, a kažu da se trebao proizvoditi poboljšani 242, (na sajtu njihovom ima podataka). Inače pričao sam sa čovekom koji je je godinama radio u Zmaju, mada je još uvek tamo i zadnjih 6 meseci nisu ni jedan šraf zavrnuli :? , on mi kaže da je 242 samo ideja na papiru, a i 241 nisu napravili mnogo.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
super je zmaj
 
Posljednje uređivanje:
T

tbakovlj

Guest
Zmaj neki stari može se kupiti za 2000 do 3000 €, da i još na njega potrošimo 7000€ za prenamjenu u berač u klipu 4 reda opet dođe duplo jeftinije nego burgoin 2 reda, a ono najbolje je da dijelova ima posvud i ako vam se nešto dogodi u sezoni možete mirno spavati, a kad za burgoni daš 20000€, pa kad crkne u sezoni moraš ga popraviti u roku odmah jer si u startu puno uložio pa puno gubiš, dok je sa zmajom druga priča, još da se na zmaj stavi hidromotor i pumpa bere se isto ako ne i bolje nego sa burgonijem. Jedino što ima puno posla, ali se isplati vjerujte i puno prije i brže se isplati nego burgoin.
 
B

Bobo

Guest
Ja da nisam nasao dobar berac ispod cjene, Vec sam imao u planu uzet jedan 133 koji je kisnuo od prvog dana i nije dobar za vrsidbu zita. Nadje se zmaj 222 za male novce i to se sve zajedno ukomponira i imas dvoredni samohodni berac koji bere ko lud.

Puno je tu posla, al ako imas stari kombajn koji mozes samo baciti, onda nije problem napraviti samohodni berac.
 
T

tbakovlj

Guest
Slažem se s tobom, slikat ću svoj zmaj berač koji je rađen doma, ali samo da se malo vrijeme proljepša :)
 
T

tbakovlj

Guest
Evo našel sam par starih slika od berača, tu još nije sređena kabina


A ovak izgleda pun bunker
 

Najnoviji postovi

Na vrh