• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna kosilica - preporuka

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Stari bi za vinograd i vikendicu kupio još jednu samohodnu kosilicu. Trenutno ima Husqvarnu DB51 i R152SV.

R152SV bi dao meni za oko kuće, a on bi si uzeo nešto novo.

E sad, ja osobno nisam oduševljen s ovom DB51 s obzirom koliko je koštala - očekivao bih više za te pare. Ova 152-jka mi se pokazala bolja kad pogledam omjer uloženo-dobiveno.

Bitno je da kosilica može raditi na nagibu, da je samohodna, benzinska (odnosno da nije električna) i da može kositi visoku travu.
Jednom kad je db51 bila na servisu (ošo motor) su mi rekli da kosimo preveliku travu.... da ono što oni smatraju visokom travom je 20-tak cm..... mi kosimo i pola metra tako da nam treba stroj koji to može progutati bez problema.

Ima ko kakvu preporuku?
 

Bara

Novi član
Tu od
3 Tra 2017
Poruka
3
Trebala bih savjet u vezi kosilice. :confused:
Obzirom da je ponuda kosilica takva da boli glava a ja se kuzim u to ko kokos u matematiku, internet mi je ponudio ovaj forum kao rjesenje problema koju odabrati.
Kosilica bi trebala biti lagana za upotrebu jer bi je po potrebi koristila i starija osoba. Samohodna mi se cini privlacna vec i imenom.
Onak, sama hoda i kosi. :)

Ono sto me zanima je kakva su iskustva sa samohodnim kosilicama kod kosnje terena koji je ravan ali ne kao nogometno igraliste ravan pa da se ide gore-dolje, nego ima vocke, lijehe cvijeca, grmove i slicne dvoristu pripadajuce stvari.
Dakle, da se moze lako manevrirati kosilicom oko takvih mjesta.
Trebala bi biti benzinska i po mogucnosti sto kvalitetnija.
Na sto bih trebala obratiti paznju kod kupovine?

Ili je nesamohodna prakticnija za kosnju takvih seoskih dvorista?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Da je samohodna,pogon na prednje točkove,veči zadnji kotači,Briggs ili Honda motor i po mogučnosti pocinčano kučište.Veličina neka srednja oko 50cm nož a koš zavisi kak očeš.
 

Bara

Novi član
Tu od
3 Tra 2017
Poruka
3
Hvala na brzom odgovoru. :)

Znaci, te samohodne nisu teske za okretanje oko vocaka i ostalog.
Mislim da bi sa kosem bolje odgovarala.

Citala sam nesto i o jacini / snazi motora ali sad ne mogu naci gdje je to bilo na ovom forumu. Jos se ne snalazim bas.:icon_eyes:
Na sto da tu pazim?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Prednji pogon sam napiso baš zbog toga jer na takvoj u momentu prekineš vuču-samo sa ručkama malo podigneš prednji kraj i nema vuče dok kod zadnjeg traje malo duže i ode cveče.Oko jačine motora pogledaj u podatce i da ima barem 150ccm kubika,ks i kw obično lažu.
 

Bara

Novi član
Tu od
3 Tra 2017
Poruka
3
Hvala jos jednom, sad bar okvirno znam sto gledati kod guglanja.
Zapisujem u tekicu... prednji pogon, motor, kubikaza, veci straznji kotaci.:(think):
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Kosilica strižna, Gorenje Muta AL 330WB

Preporuka, ako netko želi kupiti dobru samohodnu kosilicu:

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=35126

Na prodaju je samohodna kosilica, strižna, Gorenje Muta:
- model AL 330WB,
- motor ACME,
- zapremina motora 327 cm³,
- COD A11870.
Ispravna je, vrlo je malo korištena, ima nove gume na kotačima i rezervnu kosu.
Cijena - po dogovoru.
Radi davanja ponude za kupnju, ili dobivanja više informacija, pitati i zvati na mobitel: 091 580 4210, ili 042 641 116, gospodin Stjepan.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Re: Trimeri

Ima netko da je popravljao pogon od samohodne vrtne kosilice,ima unutra jedan plastični zupčanik koji se iznutra istrošio,ali dijelova nema,prodaju samo komplete.Alpina je kosilica talijanska širine 53 cm,ako neko zna di bi se to moglo nabavit,napravit,inače puž pokreće taj zupčanik)pužno kolo :icon_idea:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: Trimeri

Popravljal je kolega PLUS.
Njegov rad možeš pogledati OVDJE.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Sviđa mi se prerada PLUS-a
Ja sam isto razmišlao o nekoj preradi,
Malo mi se smiješno čini dati za pogon 700 kn,arecimo kutni reduktor rasipača novi 300 kn
Pa sam si nešto razmišljao uzet reduktor rasipača,jedan dio sa lancem povezati sa osovinom,a dugi remenicom na osovinu,i stavit zateznu remenicu za kvačilo
Znam da je tu puno zafrkancije i kemijanja sa prenosnim omjerima,možda me na kraju dođe i skuplje,ali bar ču imat nepoderiv pogon :(wait):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Pred par dan san bi puli njih, su mi delali ova pužna kola.

IMG_20180825_160344_1.jpg


A čuj za cijene treba pitati njih, za svako delo (zavisi od zupčanika, ravni, kosi, pužni itd...) razni zupčanici (razne izvedbe) različit cijene.

Koliko ja znan mi se pera da su oni jedini u Istri ki to delaju, i ku ti rabi neki zupčanik a nimaš ga za kupit, ča unda ?:icon_cool:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Ima još tih firmi po Hrvatskoj, pa se treba raspitati, ako nikaj drugo, radi cijene, da se onda može pregovarati :)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Pogon od samohodne vrtne kosilice

Ima netko da je popravljao pogon od samohodne vrtne kosilice,ima unutra jedan plastični zupčanik koji se iznutra istrošio,ali dijelova nema,prodaju samo komplete.Alpina je kosilica talijanska širine 53 cm,ako neko zna di bi se to moglo nabavit,napravit,inače puž pokreće taj zupčanik)pužno kolo :icon_idea:
Bok,
Daj mi pošalji jasnu fotografiju možda imam takav ispravan dio. Ovako samo "preko teksta" nije moguće idetificirati, ja sada imam u garaži 5 ili 6 takvih getriba za pogon, nema dvije iste...:frown::mad:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Pred par dan san bi puli njih, su mi delali ova pužna kola.

IMG_20180825_160344_1.jpg


A čuj za cijene treba pitati njih, za svako delo (zavisi od zupčanika, ravni, kosi, pužni itd...) razni zupčanici (razne izvedbe) različit cijene.

Koliko ja znan mi se pera da su oni jedini u Istri ki to delaju, i ku ti rabi neki zupčanik a nimaš ga za kupit, ča unda ?:icon_cool:
Koliko su ti došla ta pužna kola?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Re: Pogon od samohodne vrtne kosilice

Bok,
Daj mi pošalji jasnu fotografiju možda imam takav ispravan dio. Ovako samo "preko teksta" nije moguće idetificirati, ja sada imam u garaži 5 ili 6 takvih getriba za pogon, nema dvije iste...:frown::mad:
Budem poslikao kad rastavim i izvadim,uglavnom pogon je ovakav identičan http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php/showthread.php?t=27368&page=4
Znači ovaj plastični crni zupčanik iznutra bi trebao imati nekakvo ozubljenje ili konus kojeg kvačilo pritisne ili ozubi,uglavnom taj crni zupčanik se ne može povezati sa osovinom da ostvari pogon,a s vanjske strane su zupci kao novi

Moram najprije sve raskosurat da vidim što točno treba?
 

Najnoviji postovi

Na vrh