• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna kosilica - preporuka

bane1978

Član
Pridružen(a)
7 Velj 2012
Poruka
728
Re: Pogon od samohodne vrtne kosilice

Bok,
Daj mi pošalji jasnu fotografiju možda imam takav ispravan dio. Ovako samo "preko teksta" nije moguće idetificirati, ja sada imam u garaži 5 ili 6 takvih getriba za pogon, nema dvije iste...:frown::mad:
Budem poslikao kad rastavim i izvadim,uglavnom pogon je ovakav identičan http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php/showthread.php?t=27368&page=4
Znači ovaj plastični crni zupčanik iznutra bi trebao imati nekakvo ozubljenje ili konus kojeg kvačilo pritisne ili ozubi,uglavnom taj crni zupčanik se ne može povezati sa osovinom da ostvari pogon,a s vanjske strane su zupci kao novi
Već su mi u servisu dali jedan stari pogon kojemu je otišao taj plastični zupčanik tako da ako je nešto drugo otišlo imam dijelova,a i služit će mi kao pokusni kunić u rastavljanju :icon_eyes:

brgud

Aktivni član
Pridružen(a)
4 Lis 2013
Poruka
2,875
Ovo kolo sa kompletnom novom osovinom 800,00 kn, a ovo drugo je obnovljeno na staro kolo 400,00 kn.

bane1978

Član
Pridružen(a)
7 Velj 2012
Poruka
728
Evo stiglao je na red i pogon samohodna kosilice,na slikama se vidi glavni krivac
[/url] [/IMG]
[/url] [/IMG]
Na ovom plastičnom zupčaniku su tri štifta koji su se savinuliiz ovog metalnog dijela i više nema spoja

bane1978

Član
Pridružen(a)
7 Velj 2012
Poruka
728
Danas je bila reparacija plastičnog zupčanika
[/url] [/IMG]

Narezan navoj u metalnom dijelu gdje su bile rupice za štiftove,i u plastičnom dijelu izbušene rupe za vijke,rezultat je bolji od originala jer je spoj puno čvršći :(rofl):

Kawah123

Novi član
Pridružen(a)
9 Velj 2017
Poruka
11
Pozdrav svima .Nadam se da upit za pomoć stavljam na adekvatno mjesto .Naime ,dobio sam jednu manju kosilicu ,kompletnu ali rastavljenu .Sastavio sam je ,iskru ima odličnu ,čini mi se da bi i kompresija bila dobra .Evo pokušat ću staviti par slika s problemom kako povezati ove dvije polugice na rasplinjač i gdje zakačiti ovu malu oprugu koja visi ,mislim da je to kao neki regulator gasa .Kosilica je Tecumseh Vantage 55,isto rasplinjač .Ako ko ima nek' pukne par slikica da se ne mučim ,unaprijed zahvaljujem !

Attachments

Na vrh