• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna kosilica - preporuka

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,981
Ma te prodaje 15 njih u hrvatskoj. Nebo i zemlja razlika od ove sa slike.

Ova ima inox kućice. 224 CCM Kohler motor s uljnom pumpom. 4+2 mijenjač. Ručke se mogu zamicati u stranu itd.

Samo nažalost je moj motor bleknuo do kraja tako da svoju ne mogu prodati. Nego sam naručio novi motor pa ću je ostaviti još 2 godine.

Imam sličan model. Tj. Jeftiniju verziju jer takve nije bilo.

Sad sam uzeo isto 224 CCM motor za svoju pa ćemo vidjeti kako će raditi
.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,733
Ima li netko iskustva sa Tomo Vinković /Hittner kosilicom?
S obzirom na cijenu, zanima me samo rabljena.
Moj susjed u vinogradu kosi s Hitnerom, a njegova supruga s Husqvarnom (4x4). Na Hitneru je diesel motor i ide to kao sam vrag, ali unaprijed računaj da je održavanje nešto skuplje.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Moj susjed u vinogradu kosi s Hitnerom, a njegova supruga s Husqvarnom (4x4). Na Hitneru je diesel motor i ide to kao sam vrag, ali unaprijed računaj da je održavanje nešto skuplje.
Kakvi se kvarovi mogu očekivati kad spominješ "skuplje održavanje"?
Razmišljam o rabljenoj jer su nove skupe a nemam baš dovoljno površine da bi mi se nova isplatila.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ovo je teza "par exelance". Ma kupio bi rabljenu kosilicu jer nove su skupe i nije mi isplativo! Kupiti rabljenu kosilicu koja je bila održavana n a način da se je natočilo gorivo i pali - gas (dok ima goriva) i onda se natoči i tako cijele travnate sezone. Dođu prvi mrazevi i n a sreću treva više ne raste kao po ljeti, naravno kosilica više ne treba za ovu sezonu. I tako ona odmara u nekoj šupi, konobi, štali, garaži ili ako i u nekoj garaži sa centralnim grijajem, do proljeća. Pa dođe proljeće i travurin a narasla, u jbt treba kositi, a di je kosilica, ima li čorbe a nema moram po gorivo . Vraćam se sa benzinske sa kantom benzina , natočim i paljenje za napad na travicu. Eventualno pogledam ulje (ako ???) i upali ona nekako , istrese hrpu nakupljene travu (od prošle sezone), a dobro to ću počistiti kasnije samo da pokosim itd.....
Najisplativij je kupiti neku kosiljic za nešto sitno europljana ! Da li je to tako najbolje ? :rolleyes: :unsure::coffee:
 
Na vrh