• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica

  • Temu pokrenuo SUNRISE08
  • Datum prvog posta

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Nešto ne štima, otpusti ručku za aktivaciju pogona kotača i svaka kosilica MORA postati obična guralica. Ako držiš pritisnutu ručku onda naravno ide samo naprijed.
Probao sam i sa otpuštenom ručicom pogona.
zoran89 probat ću ovo što si predložio.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Pa novo je i u garanciji, ne smiješ dirati. Mora u konačnici iči lepršavo i lagano naprijed, nazad, lijevo desno. Da ti sajla nije previše napeta?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Skinit ću poklopac u ponedjeljak da vidimo kako to izgleda. A prije toga izljevanje benzina i ulja, uh. Kod mene sve ide na teži način.....
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Evo da se javim. Kosilica je na putu prema prodavatelju. Raskinio sam ugovor nakon razgovora sa serviserom koji kaže da je to normalno kod kosilica sa prednjim pogonom da prednji kotači su zablokirani kad se vuče kosilica unatrag, treba kod vuče kosilice unatrag malo dignuti prednji kraj kosilice. U tom slučaju neradi se o kvaru pa sam trošak transporta (20 eura)platio ja.
Ali stigla je nova "igračka", biće slike kasnije, pukla je sajla(žica) gasa, pa kad ju sastavim biće slike.......
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,350
Imal sam gardol samohodnu kosilicu sa prednjim pogonom. Kad se isključi pogon,normalna guralica naprijed-nazad. Tak da mi ovaj sistem nije jasan da nejde v rikverc sa isključenim pogonom.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Ne kužim, kakva je to onda pogonska getribica?
Imam Husqvarnu s prednjim pogonom i nikada nikakvih problema s manipulacijom, naprijed, nazad, lijevo desno. Naravno da ju nazad vučeš dok prethodno isključiš pogon kotača, nadam se da to razumiješ. Ako je pogon uključen onda kotači vuku naprijed.
Ovu imam, slikano dok sam popravljao pogon kotača:
IMG_20190317_121117.jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Razumijem ja sve. Kažem šta je rekao serviser. A i motor jeftini kinez nije me baš oduševio, trokirao je tokom rada, tako da i bolje što se ovako završilo.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
IMG_20200716_134642.jpg
Evo našao sam sliku svoje Husqvarne u goricama. Vide se drukčiji prednji kotači, jer sam originalne poderao. Stavio sam ove, jer su originalni bili dramatično skuplji. Vidi se i da sam za cca 30% povečao otvor za bočno izbacivanje trave i zato ugradio drugi, širi usmjerivač. Ali nikada nije došlo do problema da ju ne bi mogao lagano gurati, vuči natrag, ili skretati.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
U jebate, iz koje si ti godine?🤭
Nekad su ovce "pokosile" dvorište ili voćnjak, onda si mlatio ručnom kosom, kasnije dolaze trimeri i gurajuće kosilice. To je nekome bilo preveć pa je kupio samohodnu. Inovacije je bila da si takvu kosilicu zavezao za ular i ona se vrtjela oko stupa dok si trusio pivo u hladu.
Ali kako ima onih automatskih metli za stan ........ :unsure:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Pogon na kosikici..kome to treba..malo fizikalije ne skodi ni starcima
Pa možeš dojti kositi k meni po goricama i guraj v brijeg koliko te volja. Ne moraš uključiti pogon. Samo dođeš, guraš i kosiš.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Je, al ni tak!
Ponudiš jest i pit onda težak veli "daj gazda nam i ručak"....a poslije... tko je vidio raditi poslije ručka? 😛
 
Na vrh