• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica

  • Temu pokrenuo SUNRISE08
  • Datum prvog posta

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ja sam mislil da su ti indijanci(tecumseh) davno poizbacivali klipnjače. Najgori motor kaj znam.
Ne znam kakav je prihvat noža na kosilici, ali ako je onaj "zvijezda" prihvat kakav ima MTD, on ako dobije lufta pa nož klamatari kajle također pucaju.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Kosilica je Gutbrod, prihvat noža je kao elipsasti, sa jednim xijkom u sredini i sa svake strane prihvata je kao malo izbočenje i tu sjedne nož na ta izbočenja...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam mislil da su ti indijanci(tecumseh) davno poizbacivali klipnjače. Najgori motor kaj znam.
Ne znam kakav je prihvat noža na kosilici, ali ako je onaj "zvijezda" prihvat kakav ima MTD, on ako dobije lufta pa nož klamatari kajle također pucaju.
Zašto na taj motor ide zamaknuta kajla?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kosilica je Gutbrod, prihvat noža je kao elipsasti, sa jednim xijkom u sredini i sa svake strane prihvata je kao malo izbočenje i tu sjedne nož na ta izbočenja...
Na ovakav prihvat mislim
dfe8ae4c-089b-473e-b7b7-4a06ec17ef4a

Zašto na taj motor ide zamaknuta kajla?
Iskreno ne znam. Mislim si da je tecumseh napravio standardne utore, a onda prema aplikaciji i izvedbi mijenja kut paljenja odabirom kajle. Ja se drugačijom izvedbom tog motora osim na kosilici nisam susretao.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Da tako izgleda i kod mene, samo što je na mojoj ta zvijezda plitka možda je izbočena 2mm, kao da je od hrđe nestala...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Zamaknuta kajla je predviđena da se je lakše precvika, manje se oštečuje utor na radilici i volantinu.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Od kuda pak to? :unsure:
npr. Ja sam firma koja to radi i nije mi u interesu da se tak nešto dogodi, već da se sve razjebe jer ću prodati novu!:ppozdrav:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Evo kolege da javim , kajla je promjenjena ali ništa od paljenja.Iskru ima na svječici ali sviječica nakon pokušavanja startovanja bude suha. Ali primjetio sam još da kod pokušavanja startanja mi se ulje iz motora vrača na čep od ulja, kao da se stvara podkompresija u karteru.
Odlučio sam da rastavim motor da vidim kakvo je stanje unutra.
Konačno sam i našao neke teh. podatke motora, riječ je o modelu Centura E-62, Tip E62352A ,promjer klipa 66.6mm, snagu ne navode, sa uljnom pumpom.....
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Evo ekipa nešta se radilo, ali zapelo je na skidanju prihvata noža i remenice pogona.
Treba praviti radapciger a materijal neki tvrdi čelik i neide sa običnim svrdlima.
Čekam ova svrdla.
A evo i nekih slika, klip i cilindar mi se čine još dobri.
 

Prilozi

  • IMG_20230215_173900.jpg
    IMG_20230215_173900.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20230215_173755.jpg
    IMG_20230215_173755.jpg
    29.3 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20230215_171033.jpg
    IMG_20230215_171033.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 22

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ako je navoj klasika moglo se imbus vijak staviti koji bi poslužil kao centrir radapcigeru.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Nisam gledao dali je navoj klasika....
Ovakav prihvat nebi ni trokraki radapciger mogao uhvatiti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nije vijak "obični"..čuvaj taj vijak..istuci jw uokolo s dva čekiča..nema da ne ispadne...malo nafte okole ne moze naškodiri..ne troši na skupe sprejeve..mozeš malo podgrijati..
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ma probao grijati, kad neče brener da se upali izgleda da se čini mi se kondenzirala voda u njemu (nema ga puno u boci), neide ništa kako treba.
Neču trošiti na sprejeve, nisam još ništa uložio, jedino ova svrdla ću sad kupiti , to su neka elastična koja nepucaju lako....
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Evo ekipa nešta se radilo, ali zapelo je na skidanju prihvata noža i remenice pogona.
Treba praviti radapciger a materijal neki tvrdi čelik i neide sa običnim svrdlima.
😖 Ne radi se to na taj način.
Ne treba izrađivati radapciger. Ne trebaju ti ni svrdla za popravak.
Ne treba ništa bušiti, ostavi se brenera i takvih gluposti.
Nemoj si uništiti taj vijak jer ima colovni navoj, ne budeš ga drugog kupio kod HR trgovaca, makar se oni sad postavili na trepavice.

I da cilindar ne izgleda izgrebano, dobro izgleda.

Taj ti je nož pošteno lupio čim je otcvikao oba dva štifta na pogonu noža... a ti se čudiš precvikala se i kajla na ventilatoru, kaj god...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Da, zaboravio sam napisati.
Nož kad sam ga skinio nisam više ni gledao do neki dan. Prijašnji vlasnik je obrusio zvijezdu i štifte i stavio nož od neke druge kosilice i malo piknuo sa aparatom za zavarivanje sa svake strane da se nož ne okreće.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh