• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Neznam dal imaš ljepšu polovicu, al ako ne drz se ti te susjede, ak ništa drugo mislim da bi se prodaja pojačala za 100% ;-)
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Neznam dal imaš ljepšu polovicu, al ako ne drz se ti te susjede, ak ništa drugo mislim da bi se prodaja pojačala za 100% ;-)

fula si barem za još toliko, i tu je još skinula neku majcu koju je imala preko, ja sam njoj reka Marina ti ćeš mi morat prodavat i gotovo, dam ti proviziju i dobro tebi i meni...

Cjepidlačim da jer nemam traktor, vjerojatno kad bi mi netko dopeljal neki (bilo koji) kad bi sjeo i išao malo radit bi bi dobar garant pa skoro koji god bia (samo da mogu lijepo uspravno sjest u njega i ne udaram u krov) ovako ja to sve gledam preko papira ili videa i onda je to tako, to je istina da... Zasad nema bolje polovice, a najgore je šta je ne stignem ni tražiti :D

Sutra idem ko jedne konzultant kuće da vidim šta će reći dali bi mogli šta povuć itd. Sada sam došao kući i prvo sam tu došao, evo danas bio prodavao malo po Poreču.

Ak oreš brzinom 5-8 km/h, nema neke velike razlike u sjedalu. Ako kosiš s 12 ili 15km/h, onda se osjeti razlika. No to nisu brzine za male parcele.
Nejdeš istom brzinom, jer nemaš mjesta za to.

Gogo, sjedni u neki niži traktor a ne u te grdosije, pa buš videl da manje "droca" s mehaničkim sjedalom, nego visoki i uski traktor s najboljim sjedalom.

NH s 20+20 nema puzajuće brzine.
Iste ti trebaju za recimo kanalokopač, platforme za branje voća i sl.
Zračni sic moreš kasnije kupiti, brzine nemreš.

Pital si za brzine kardana. OVDJE i OVDJE ti je objašnjenje.

piše za NH da ima po slovenski plazeće brzine ovaj 20 x 20, to je 100 %
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Taj put nebu išlo :( heh

Sve vrtimo tu (brzine kardana proučim još) al ono valjda najbitnije nismo, je dovoljno 73ks (kioti) ili 75 (neka druga marka) konja da taj traktor se ne muči jako s prikljukčima, sada neznam ni ja dali bi 2m RB (da jedva prekriva traktor) ili neku malo širu, kako je to u praksi?
i za ostale priključke, poput malčera ?

kasnije bi kupio neku kosu ako to bude išlo koliko toliko i to šta treba u vezi toga
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,490
Moja politika je u startu bila drugacija, zemlju sam uzimao u najam ( vecinom besplatno ) a kupovao strojeve i mehanizaciju . Mislim da je to puno pametnije rjesenje za start up .
Kod mene je najam jutra oko 1500 kn, a zemlje ima na kapaljku tako da... Svaki kraj druga prica. Ali zemlja je trajna vrijednost. Traktor cim kupis ode mu pola vrijednosti.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
meni su rekli da moram platiti 8000 kn poreza za 1,5 ha koje sam uzeo u zakup (od svoje bake), pa im nisam predao ugovor, neznam koji k***c je njima
 

bazingaR

Član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
37
JD 2140 sa kockastom kabina, nije duplak menjac 8+4, turbo, kakva je potrosnja i koja cena se krece? Jedan iz oglasa trazi nesto pod 5000e, gume ni su naj naj ostalo je ok.
 
U

UNIVERZALL

Guest
pozdrav ljudi ,kupujem traktor imt 539,utb 445 bez prve vuče il ursus c335 ,koja su vasa misljenja :eek::
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ak si z Petrovskog, naj bez prve vuče. Hnadol glavu čuva.
 
U

UNIVERZALL

Guest
znam al trenutno bi bez prve vue ,pa koji bi bil od tih bolji
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Od tih kaj si nabrojal tu je univerzal gazda i , sam da ga najđeš što starijeg , u dobrom stanju nebudeš pogriješil.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Univerzala,po mogućnosti ak naletiš na jednog 445 DT jeftino
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tino, to sam mu i ja predložil, ali on bi ajnfošnoga.
Moj šuro je ima ferca 539 i kak je lanjsko ljeto bilo vlažno, malo se sklizal kad je vozil krmu niz brijeg. Ne znam kaj mu je onda bilo u gačama, :icon_scratch: ali ubrzo je našel novce za starog Samea Falcone (veličina otprilika kao Uni), a ferca je prodal. Veli da se je preporodil. :icon_fU:
Nažalost često nas penezi ograničavaju, :mur: ali ak se nemre posuditi, onda bolje pričekati i kupiti ono kaj ti treba. Ili jedno vrijeme voziti glavu u torbi. :icon_madu:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Čovijek je uzeo pred 3 tjedna traktor, malo nas isprobava ovdje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mane kolega je promašil temu njemu treba "savjet za popravak polovnog traktora "
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čovijek je uzeo pred 3 tjedna traktor, malo nas isprobava ovdje.

Meni to ne smeta. Neovisno jel on kupil traktor prije ili ga tek namjerava kupiti, ja o tome imam mišljenje koje sam iznesel. Ak kupil i nije siguran da je najbolje izabral, ja mu u tome nažalost nemrem pomoći.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Taj Dajc je traktor za paradu, a ne za delati. Onak, za izložbe oldtimera i to...kaj se vidi i po cijeni.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Ko kupi taki traktor za rad,očito se pozdravil s mozgom!
Za te pare kupim univerzala DTC,sebi passata i ocu još neki auto!
 

maestro91

Član
Tu od
9 Pro 2014
Poruka
48
pa normalno da je preskupo i da je tako sređen za izložbe, ali da je taj model u nekom srednjem stanju, cijene oko 5-6 tisuća eura bio bi idealan za malo gospodarstvo, osobito za naše brege, jer mi izgleda baš stabilno i moćno...
 

Najnoviji postovi

Na vrh