• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Ja bi na njegvom mjestu kupil nekog novijeg Samea/Landinija/NHa/Zetora.

Sa Zetorom je najmanji rizik: jeftino ga se da dovesti u red, a i nije preskup. Ak ne valja, uvijek bu lako našel kupca, bez velikog gubitka vrijednosti.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Ali Zetor nema sve one đinđe koje su vrlo neophodne ako želiš lagodno delati. :(:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Za te novce kupiš Zetora koji ima svu opremu,osim možda elektro reverzera,ti su malo noviji.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Koliko dodje nova proksima 70-80 ks?
Bez el. reverzera nebi nikad vise uzeo traktor. Pogotovo koji bi mi sluzio za sve poslove.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nova s full opremom je oko 35 000e,u Slo sa njihovim PDV-om,koliko je kod nas,ne znam.
Ali ja sam mislio na rabljeni traktor novijeg godišta.
Elektro reverzer je fina stvar,no može se i bez njega.
S manjim traktorom smo radili 1000 sati godišnje bez toga,a sad i Proximu mogu šaltati naprijed-natrag bez stajanja,a zemlja ne zna kakvu opremu ima traktor,isto rađa... :)
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ja tražim po cijele dane NH t4 polovni al nemogu nać nikako, sad cu da pogledam i zetore, Kioti je trenutno najjeftiniji zbog akcije pa zato, jer sve drugo pasiva 200 000 (bez pdv-a).

u arkodu imam upisano 5ha, meni se cini da je i malo više ali nisam htio do kraja njiva jer ću ući u eko i jako su strogi po tem pitanju, bit cu u prelaznom razdoblju 20 posto veci poticaj, ima 4godisnju skolu (makar imam i faks i sada sam isao jos jedan) i tu da se dobije jos 40posto veći poticaj i sada kao dat ce mi ljudi jos 5 ha zemlje (dok se ne potpise ne govorim nista da je 10, 5 je sada)...

i znam si odraditi šumu i prodam tak oko 40m drva, dosad sam kamion hebo po šumi i kalao ručno sada bi to trebao traktor raditi

i da uzeo sam jedno brdo (3ha) tu ću na jesen staviti voćke
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Trazi i steyr kompakt i case farmall c posto su isti/slicni.

Radim svaki dan s mehanickim reverzerom, cijelu zetvu sam vozio mf- a s dynashiftom isto s mehanickim i razlika u voznji, a pogotovo u radu je ogromna. Kazem samo za novog, s starim bi se pomirio i ako nema. 'Briga' me za zemlju na prvom mjestu sam si ja.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
to sam prvo trazio, ali isto nema ovih novijih (znaci od 2012.g) i preskupo mi... da imam para uzeo bi novog steyr 4075kompakt (ne onaj low nego isti t4 ne) s svom opremom, ali takav je 50+pdv

a i najveći problem je zasto bas te traktore, jer ja sam visok 190cm i na tim starijima mi glava ili udara u krov ili gledam u ona dugma i radio i to bi me prilično jako ljutilo, recimo Steyr 9100m da je kabina za 15cm višlja bi ga odmah uzeo, ovako meni glava ima mjesta sve ok je na sredini nema nista ali kad gledam u taj dio di su osigurači, radio itd...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam isto oko 190, i naučen sam na velike Zetorove kabine,kad sjednem u neki SDF na primjer,uhvati me klaustrofobija... :)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Računaj si povrat investicije bez poticaja,to nek ti dodje za crne dane,a bojim se da sa 5ha nebudeš otplatio 200 iljada za par godina(dao Bog da griješim).
Mlad si i nadobudan i cijenim to,samo kadkad realnost i praksa opale šamar,dok teorija sasvim slatko zvuči.
Ps. ako imaš keš ok,ako ideš u kredu,računaj i kamatu pa tih 200 tisuća ipak nije krajnja cijena...
Svakako držim fige da uspiješ i da ti se svi planovi poklope onako kako si ih i zamislio.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ja imam 23 hektara u arkodu plus nešto šume i do pred tri godine sam imao samo Torpeda 48 ks,sad imam i Fiata 85ks starog 23 godine i prije nego sam ga kupio razbijao sam glavu sta kupiti novo ili polovno i moram priznati da nisam pogrešio, jer kakva je sada situacija na selu teško da i Fiat ima neku ekonomsku racunicu, a kamoli neki novi traktor jer ljudi moji neradimo mi radi traktora i strojeva , nego radi naše egzistencije!
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Ma da to me hebe kod tih starijih, a neću da ne uživam dok radim snjim, da pizdim... tako su mi na kamionu, razbili su mi prednje staklo i stavili su mi drugo koje ima onako pri vrhu nekoliko cm kao zatamnjeno i kako meni oči dojdu baš do vrh stakla i sada ja gledam u to, po danu ok, al po noći pizdim jer slabo vidim, morat cu drugo staklo opet
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
na većini i sjedalo na najvišem mi je nekako nisko, problem mi rade i ovi noviji kombiji, ali tamo se ajde mores malo uvalit u sjedalo, jer tada moram previse dizati nogu i dolazi čak i do boli tako držati nogu... nisam kosarkaš al evo s nekih 191 cm mi sve to radi malo problema, najviše mi odgovara kabina na novom NH tada mi glava dođe do vrha ali ništa ne zaklanja pogled. A i taj kioti ima jako visoku kabinu, i odgovara mi ali malcice dođe mi koljeno jako blizu volanu, ne udara ali sigurno da bi bilo malo bolje da se moze podignuti volan po visini na njemu. mislim sjedalo na njemu je prenisko ali stavio sam neki jastuk i tada mi sve odgovara, gledao sam dalo bi se sjedalo podignuti za te centimetre,

sada samo kolika je razlika zračno ili ovo na neke opruge?

Jer kad sjednem u Steyr koji ima zračno to je daleko lošije nego ona u kamionima, neznam zašto.

ispada kompliciran ali treba biti neka udobnost ako ne bolje ne ni raditi, u proljeće sam sijao s imt 539 i nakon par puta sam odustao od stiskanje kočnica i motao oko njive na široko, požalili su se i drugi na njega ali meni su posebno radile probleme onako visoko papučice i nisko sjedalo
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Ja radim 10 ha sa 539 i velika je to muka.. I isto bi htio da si kupim neki udoban traktor, ali ne znam kad ce to biti, mozda nikad..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Zracno u kamionu i traktoru je velika razlika. Isto tako zracno i mehanicko u traktoru.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Zracno u kamionu i traktoru je velika razlika. Isto tako zracno i mehanicko u traktoru.

U čemu je najviše razlike?

to me i brine da, da dam tolike novce pa ima mehaničko... jo da poludiš da svi ti traktori imaju sve super onda jednu ne tako skupu stvar nema ni u opciji i sjebu sve, svaka marka tako neki k***c ili je naravno to cijena


p.s.
Ja znam da neki rade 10ha s 539 i s manjim netko možda ali to ne nosi novac a najvažnije treba da se malo i uživa u radu, ja imam vremena ali ne previše, ostalo idem odraditi turu s kombijem ili kamionom, ili idem na neki štand prodavati svoje proizvode itd... više toga možda donese nešto
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Opčenito u novijim traktorima sjedala ništa ne valjaju,Grammer se na 2000 sati sav rasklima. Ja imam u kamionu Grammer sic,hidraulični,nakon 450 tisuća km,udobniji je od večine siceva u traktorima.
Skoro svi trakori sad imaju prednju šajbu onako visoku u sredini,dolazi skoro do sredine krova,dugmad i radio budu sa strane,idealno za rad s utovarivačem i za visoke ljude.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Noviuposlu kupuje traktor već par godina.... :icon_rofl:

Još 2012, dok sam bil u Lindneru smo se nešto dopisivali. :icon_eyes:
A dobro je to, dok se on odluči već bude takvih rabljenih na tržištu. :(giggle):

:biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh