• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Evo mene opet, mi smo se odlučili na novi traktor (a uvijek kupujemo novo pa...) i sada mene zanima dali ko točno zna dali ide plavi dizel u ove nove Tier 4 motore?

I još jedna anketica, dali bi vi rađe uzeli Steyr 9100m od prvog vlasnika s 2600h, gume 95% ostalo sve cijelo, radi, stvarno lijepo izgleda ili novi Kioti rx7320 garancija 3 godine neograničeni sat, proizvodi Korea (još nekih 1000€ manje) ili primjer NH t4.75 ali on je tada cca 2000€ više od Steyr.a

Uglavnom cijena za Steyr 30 000€, NH 33500, Kioti 28500 (gore su razlike kad je cijena bez pdv.a ugrubo).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tak su do prije par godina govorili za korjeske aute. A kaj sad ti isti pričaju?
Držim da su Kioti dobri traktori (3 godine jamstva uz neograničen broj radnih sati), ali traktor se ne kupuje samo prema imenu nego prema svojim potrebama. Neke marke su u prednosti na nekim poslovima, a na drugim su slabije u odnosu na drugu marku. Dakle bitno je kaj nam je glavno kod traktora. Prolazil sam to kod kupnje i znam da odluku nije lagano donesti.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
A po meni kina je jedno korea sasvim drugo, recimo ja da kupujem novo auto, izbor bi bio prelagan, odmah bi Kiu kupio....

Nekažem ništa da valja nit ne, zato sam tu, više nas više zna... 3 Kiotia da su prodana u HR, jel zna ko da ga ko ima? Inače probao sa traktor i jedino mi smeta malo šta je uzak i k to tome zadnji kraj je uži nego prvi (ako se to neda izjednačit neću ga uzimat), mjenjač mu je po meni neznalici jako dobar za tu klasu i cijenu, motor je njihov neki (ja mu mislim vjerujem), jedino mi šta nema zračno sjedalo i ehr al nema ni NH ehr. I da su mu druga kola i radialne gume (al to da se može dobiti).
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ja bi uzeo u SLO, pa se plati cijena ka je bez njihoveg DDV-a a prije bi se kod nas bilo tu platilo trošarine, pdv i carinu, sada pdv se samo prebije, carine nema a trošarine moram provjerit, svi govore da za strojeve su jako male, sada bo....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Kakve gume (mislim na sirinu) najbolji izbor za traktor 70-75 ks novi (cca 2500-2800 kg), za ono šta će meni služiti, oranje, rotodrljača i sijačica ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Ta kategorija mase, koju spominješ, imaju obično 12,4-20 naprijed 1,9-28 (30) otraga ili 11,2-24 naprijed 16,9-30 otraga (ili 12,4-36, ak moraju biti uske gume).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nema trošarina na traktore. Ja sam uvezel novi iz Slovenije, platil u Sloveniji njihov DDV (nisam u sustavu PDV-a pa mi je bilo povoljnije), a kod nas samo homologaciju i registraciju. Ak se dobro sječam, oko 1500 kn za 37 kW snage.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Radit ću samo (pšenica, ječam, zob, pir, heljda itd) znači s povrćem se ne bavim, nemam potrebu za one uske i visoke felge.

Recimo kada mi je sijao čovjek s lindner 103 ima prednji utorivač (bez kašike) nikakve utege plus sijačica od 2,5m ili nešto malo šira, i sada tamo di je prošlo kolo uvije je ostalo vani zrno, dali je do sijačice (koja nije bila baš u top stanju, amazone marka) ili je traktor bio pretežak? Zadnje gume su mu bile veličina 34 a širina 520 ili 580 nisam siguran
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Nema trošarina na traktore. Ja sam uvezel novi iz Slovenije, platil u Sloveniji njihov DDV (nisam u sustavu PDV-a pa mi je bilo povoljnije), a kod nas samo homologaciju i registraciju. Ak se dobro sječam, oko 1500 kn za 37 kW snage.

Koja marka
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Po meni od ta tri ili Steyr ili NH, Koreanac nije los ali je pre rijetki kod nas sta vredi garancija ako čekas dijelove i pitanje je samog servisa, zamjerka mi je kod njega sto se vrti na višim okretajima i jedna brzina kardana i pre lagan, neznam za sta je inače namijenjen ali ja bi ga stavio u grupu komunalnih traktora.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,493
Prvo se odluci sta ti treba. Kompakt, malo veci kompakt ili pravi traktor?
A cijene su vau. Za 30000 isao je t5000 naspram t4 koji je ipak dosta manji.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Po meni od ta tri ili Steyr ili NH, Koreanac nije los ali je pre rijetki kod nas sta vredi garancija ako čekas dijelove i pitanje je samog servisa, zamjerka mi je kod njega sto se vrti na višim okretajima i jedna brzina kardana i pre lagan, neznam za sta je inače namijenjen ali ja bi ga stavio u grupu komunalnih traktora.

To sam i ja vidio da se vrti na već okretajima, možda jer mu je motor samo 2500 ccm3 ili?

a on mi je upa u oko jer je najjeftiniji (trenutno je s 33 spiusten na 28 pa zato) a osim točno toga šta si nabrojao mi se učinio ok, makar i NH t4 ima samo jednu brzinu kardana, teži je nešto sitno više pa zato sam uzeo koreanca u obzir, a za dijelove vjerujem da s njima nema problema.

Pa rekao sam za šta mi treba, a Steyr je upao jer je na firmu pa isto si vraćam pdv, ali nekako novo je novo, tu mislim na taj KIOTI jer ima 3 leta garanciju a sada NH novi ili polovni u jako dobrom stanju Steyr, vjerojatno je steyr bolji izbor, pojma nema... Recimo da kupujem NOVI od 70 - 75 ks, a to su svi težine tu i tu 90% mi treba za oranje, rotodrljača i sijačica... Raspolažem s 200 000 kn
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,921
Kupi traktor za 100,ostatak priključke i nek ti ostane za nekakav normalan servis,kupiš repromaterijal i deri i nadaj se da ćeš izvući neku lovu...
Koliko zapravo zemlje imaš?
Ja da imam tu lovu,definitivno bih uzeo traktor do 100 tisuća kn,da se tu naći dobrih primjeraka,a i koji su u sustavu PDV-a pa imaš nešto i povrata...o priključcima isto tako.
Ako kupiš novi traktor i za 5 dana ćeš si sav posao napravit,onda ti baš i netreba tako velika investicija koja će stajati 360 dana u godini...
Ali to je samo moje mišljenje!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Nema ljepšeg osjećaja nego kad prvi put prdneš u novom sjedalu :)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,921
Sve 5 ako traktor bude imao posla...pa nek prdi danima po novom sjedalu,inaće će za par godina prodavat novi traktor i moći će napisati,nikad prdnuo u njemu :D
malo Off!

ps. svakako uzmi u obzir ne/mogućnost prodaje traktora za par godina..prije će prodati nh ili steyera nego kiotija!
 

Najnoviji postovi

Na vrh