• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Noviuposlu kupuje traktor već par godina.... :icon_rofl:

Još 2012, dok sam bil u Lindneru smo se nešto dopisivali. :icon_eyes:
A dobro je to, dok se on odluči već bude takvih rabljenih na tržištu. :(giggle):

:biggrin:


Istina, svako toliko me nešto sjebe, tada je uletio jedan koji mi je radio usluge jakoooooooooooo povoljno i odustao sam od traktora, ali sada je problem naći bilo kog da to napravi i ostalo mi puno ne posijanog i popušio, dođi ti do Novog u poslu, pa ćeš vidjeti nešto šta nigdje nećeš vidjeti, vjerojatno ćeš vidjet i kojeg švabu koji dođe samo po moje proizvode iz njemačke, vidjet ćeš zemlju koja mi je uletila (za to sam i prodao dva motora i auto, sada s kombije izlazim i svi mi se smiju) i sam kupio to i izračunat ćeš si koliko je traktora tu moglo biti, slobodno prođi bilo kada i savjetuj me, posebno u vezi NH a lindner mi je preskup trenutno, a ja ću tebe kako se melje heljda, vjeruj mi ugodno ćeš bit iznenađen kvalitetom, navrati bilo kada si u Istri

evo da svi znaju još iman 150 000 kn za platit za zemlju, tako da nažalost bi traktor išao na kredu...

Ako sam otplatio (Hvala Bogu) novi stroj iz njemačke 35 000 Eura i tada novi mali kombi/kamion (još jedanput hvala Bogu), vjerujem da bi se i to (istina, treba se dobro naraditi)... ne uletavam samo tako u nešto, ko hoće radit nešto će i biti, samo treba znati da se 60% radi za državu ostalo za sebe (ako niste u politici, tada neznam, ja nisam)... Prošli mjesec sam imao pauzu od štandova, prošao sam cijelu sloveniju, uzduš i popreko i nudio svoje proizvode, a i usluge (usput gledao trakore, koje sam htio kupiti 2012 to je točno).

Iman jednu zemlju još koja je kupljena devedesetih di su moji počeli zidati kuću, pa su se rastavili pa to tako stoji sada, zemlja je 1/1 nema tereta, građevinsko zemljište površine 1,2 ha.... Mogu prodati ali mjenjao bi i za poljoprivredno jer želim raditi nije šala, slobodno Istrijani se mogu javiti i ponuditi njive (može biti i zarasla), od malog radim i nikad nisam bio na odmoru ali tu sam došao jer nažalost cijeli arsenal od mog djeda su uzeli neki ljudi i tako da nisam nikad imao traktor osim tomo vinkovića 18ks od drugog djeda koji je inače bio jako siromašan i dobro da je i to imao.

ja sam trenutno bez auta, imao sam i dva motora (novo sve kupljeno), ja bi bio sretan da zaradm za traktor je to volim (hebemu), inače da ja prodajem pšenicu kako pšenicu ili ječam to čovjek ne treba ni da sanja da će time zaslužiti 300 000 kn (s kamatama) ali ja to ne prodajem, prodajem proizvode od toga, jako kvalitetne proizvode koji nađu svoje zadovoljne kupce/mušterije/vlasnike i tako je upitno, ali ja mislim da bi uspio, eto
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
A kaj se zezaš. Kupi rabljenog Zetora, uvezenog iz Njemačke ili najdi nekaj malo rabljeno u Sloveniji.
Ne bacaj prevelike novce u novi traktor koji bu malo radil.
Tu grešku sam ja napravil pred 13 godina (pljunul 200t za novog Samea, koji se sad vrlo malo rabi), pa ti to zato savjetujem.
Netrebaš puno kerefeka. Od električnog reverzera važnije ti je da traktor ima dovoljno izvoda hidraulike s pumpom dovoljnog protoka, dovoljan broj brzina (računaj i na puzajuće ak ti budu trebale u budućnosti), 2, ili još bolje, 3 brzine kardana.
Zračni sic ti nije nužnost za male parcele. Gledaj da bude traktor čim niži, jer je udobniji za vožnju (manje te šamara lijevo-desno).
Neka se oprema može naknadno ugraditi, ali hidraulika i brzine ne.
 
Posljednje uređivanje:

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
A kaj se zezaš. Kupi rabljenog Zetora, uvezenog iz Njemačke ili najdi nekaj malo rabljeno u Sloveniji.
Ne bacaj prevelike novce u novi traktor koji bu malo radil.
Tu grešku sam ja napravil pred 13 godina (pljunul 200t za novog Samea, koji se sad vrlo malo rabi), pa ti to zato savjetujem.
Netrebaš puno kerefeka. Od električnog reverzera važnije ti je da traktor ima dovoljno izvoda hidraulike s pumpom dovoljnog protoka, dovoljan broj brzina (računaj i na puzajuće ak ti budu trebale u budućnosti), 2, ili još bolje, 3 brzine kardana.
Zračni sic ti nije nužnost za male parcele. Gledaj da bude traktor čim niži, jer je udobniji za vožnju (manje te šamara lijevo-desno).
Neka se oprema može naknadno ugraditi, ali hidraulika i brzine ne.


Al kažem da imam taj problem šta mi oči dođu u visini onog di ima za radio itd, i probao sam par traktora (same dorado, steyr 9100, same onaj stariji od 90ks) i kod svih me to hebe, a neću da pizdim stime, razmišljam si i neželim da pizdim stime a znam da bi, kupujem za sebe ne za nikog drugog...

pokušavam da nađem tu hebenu novu seriju NH-a (vjerojatno bi poslije ima i probleme s njima kao i svi ne) jer ta mi savršeno odgovara (sjedio u njemu u Bologni u 2mj na sajmu) ali nema polovnog da je star godinu, dvije.

A sada ono najvažnije kolika je ta razlika zračni sic ili ne, i di to najviše dolazi do izražaja, zašto ne na manjim parcelama?

A taj reverzer i to na onaj način pod volan kao ručica bi volio da ima da, rad treba biti i zadovoljstvo, ili ako nije tada da barem nosi dobre pare pa da zadovoljstvo dođe poslije a to znam da neće ni novi ni stari pa...

I gledam da ima te puzajuće da ako kasnije zatreba za nešto, pretežno ja nikad ne kupujem i prodajem, sve šta kupim to i držim dokle nije za otpad (ovi motori i auto to je prvo da je prodano nekog a ne metisu)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Dorado ima kabinu i sa staklenim šiberdahom, pa onda nemaš taj problem ;)

Mislim da obraćaš previše pažnje na manje važne stvari, a bitno zanemaruješ.
Evo ti opreme koju smo mi kupili na Sameu:
- 24+12 mjenjač, s puzajućim brzinama (0.2-40km/h), mehanički sinkronizirani invertor s underdriveom
- 3 brzine kardana (540/540E/1000)
- 6 izvoda hidraulike (jedan s plivajućim hodom)
- pumpa hidraulike 48 lit/min
- 85A alternator
- mehanički ogibljeno Grammer sjedalo
- mehanička prednja špera

Naknadno je dograđen ventil za hidraulično kočenje prikolice.

Zakaj netreba zračno sjedalo na malim parcelama? Zato jer nemreš raditi velikim brzinama (ko na komadu od nekoliko hektara).
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
I mehanicki sic ti je udoban vjeruj mi.
Ja imam v svojem mehanicki sic i udobnost nije upitna.
Nije ko zracni ali nije ni puno gori.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kakva je to logika za brzinu? Pa ja jednako brzo radim na svim parcelama,najkrača ima 60,a najduža 450m.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Zašto točno trebaju te pužne, ja sam isprobao taj kioti 24 x 24 ima tri pužne puta 4 još, piše 170m na sat najsporije, tih ,017 km/h i stvarno mjenjač me oduševio, možeš kako oćeš, ali NH ima samo u opciji 20 x 20 a i bez ikakvih opcija mi je skup, di trebaju te pužne, kod malčiranja ilI?

kioti ima sve to osim sica i zadnji para izvoda hidraulike, od ispred ima 4kom odiza 2 u seriji, i sada znači samo jedno mogu prikopčat to mi je malo malo možda da ali to se da nadoplatiti, može ići do 3 para ili 6 tih rupa ne,

ok ako i zažmirm na sic (nadam se da neću zažmirit na nešto šta će se poslije pokazati najpotrebnije), ostalo Kioti zadovoljava ali sada recimo di mi treba okretaji kardana 1000, ja sa gledao rotodrljače (doduše samo one Maschio) i do 2,5m, a vjerojatno bi išao i na manju za sve piše da rade na 540 i samo 540 ?

Jedino za malčere neznam, to mi je bitno ostalo neznam šta bi još od priključaka
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Ak oreš brzinom 5-8 km/h, nema neke velike razlike u sjedalu. Ako kosiš s 12 ili 15km/h, onda se osjeti razlika. No to nisu brzine za male parcele.
Nejdeš istom brzinom, jer nemaš mjesta za to.

Gogo, sjedni u neki niži traktor a ne u te grdosije, pa buš videl da manje "droca" s mehaničkim sjedalom, nego visoki i uski traktor s najboljim sjedalom.

NH s 20+20 nema puzajuće brzine.
Iste ti trebaju za recimo kanalokopač, platforme za branje voća i sl.
Zračni sic moreš kasnije kupiti, brzine nemreš.

Pital si za brzine kardana. OVDJE i OVDJE ti je objašnjenje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
S kamenjem ili nogometno igralište?
Ak je ono prvo, onda peš jako sporo. Ak je drugo, onda je ravno.
U oba ti slučaja netreba zračni sic :D:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Sjedim svaki dan u niskom doradu f i nikako ne mogu prezvakat mehanicki sic. Isto tako ni u nh td5.
Grammer je jedna velika razvikana tvrtka koja radi onako kako kupac placa. Pa i u kinezima je grammer. U kamionima je druga prica i stavlja se samo top kvaliteta. A tu bi izdvojio ISRI.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
S kamenjem ili nogometno igralište?
Ak je ono prvo, onda peš jako sporo. Ak je drugo, onda je ravno.
U oba ti slučaja netreba zračni sic :D:

tu čak i nema kamenja, ali ide malo u brdo :D

kakve parcele radiš ti NEWHOLLAND ?

Ja sam vozio par eurostara (koji su već dosta stari) i sic je pravi u njima baš udoban, a na mom viličaru still je mehanički s podešavanjem tvrdoće ali je šta je
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Zaboravljate da kamioni imaju ogibljenje između kotača i šasije, ogibljene kabine i siceve s velikim hodom. Osim toga ne voze se u istim uvjetima kao traktori, zato je i osjećaj udobnosti bitno različit. Pogotovo u malom i relativno laganom traktoru.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
sve to stoji, ali samo kad je kamion na mjestu kad se sjedne u sic, isto tako u traktor je razlika... ništa ići ću do čovjeka koji ima t4 s mehaničkim sicom da isprobam dali bi me zadovoljilo, makar on kaže da mu je žao da nije uzeo zračni
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Kod mene su sve velike i ravne [emoji3] salim se, ima svega. Vecinom su ok. Ali velike su i brzine. Dok su u vinogradima male brzine mali traktori, zemlja kao ravnalo i opet nisu udobni ni blizu.
Ako vec dugo gledas neznam zasto si propustio malog lindnera, oko 80 ks bio je 30ak tis. € jos dok je motohod radio. Meni je cijena odgovarala ali mi je bio previse komapktan.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Zadnjih godinu dana sam radio ko konj da uspijem tu zemlju kupiti, inače si uzmem predahe od vožnje i malo odmorim u nedjelje, od lani početkom 6mj, radio sam sve dane (nešto za sebe, pa nešto odvozim za drugog i tako) ali nisam samo ja, i brat je tu i on se naradio jer je kući radio za dvojicu pošto mene nije bilo, i ništa nisam gledao jer nisam imao ni za žvakaću, ali imam te sreće da imam odlične ljude oko sebe pa mi i knjigovođa išao na ruku i nijedan račun nije ispostavio godinu dana, jedino sam bio na sajmu u bolonji jer sam prolazio onuda, i čak i u gudovcu kad sam se vraćao iz Viljeva stao, 45 sati nisam spavao taj dan da bi si mogao priuštiti gudovac.

a sada da je meni znati di se može kupiti i lindner geotrac 64 (netreba veći) za te novce sigurno nebi glavu razbijao ??

Inače sve sam radim, idem naokolo, štandi, prijevoz itd, brat je doma isto radi svaki dan u tjednu, a ovo je jedini put (slika) di mi je susjeda uskočila pa sam imao pomoć

https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.ne...325_535705059916296_8483424428200550448_o.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Ja se nadam da ću kupiti nešto pa kako vratit to onda razmišljat će se možda kada bude kasno, stavim slike čim bude,

a i planiram ići za Austriju krajem mjeseca, pa za natrag u Gornju Radgonu možda po koji sajamski popust, slobodno se može javiti ko da platim ono skupo slovensko kafe hhahahahhaaa ili pivo (samo ja alkohol kad vozim nikad ne pijem), dan ja mislim da će biti moguće prilagoditi :(happy):
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Sad nema onda je bila akcija. A i bolje da si zemlju kupovao nego traktor.

Moja politika je u startu bila drugacija, zemlju sam uzimao u najam ( vecinom besplatno ) a kupovao strojeve i mehanizaciju . Mislim da je to puno pametnije rjesenje za start up .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Ljudi su nepredvidljivi tak da moreš sjesti i plakat kraj strojeva ako nemaš sa njima gdje raditi.
Bilo mi je malo blasavo što noviuposlu toliko ispituje oko traktora dok nije napisal kak je to sve išlo. Sad te podržavam u 99 % stvari i želim ti sreču.
Ispričavam se što sam te podcjenjivao ali ipak u nekim stvarima cjepidlačiš previše, a opet tvoji novci su u igri pa radi sa njma kako i šta očeš.
Sretno ! :icon_pidu:
 

Najnoviji postovi

Na vrh