• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
560 ti je strašno velik potrošač, preslab motor za ta kola koja ima. To mu je največa mana, zatim kočnice, al to se da lako srediti i bude dobro, spor na kardanu...ovak sve ostalo je dobro.
Ja imam 565 isto takve linije i zadovoljan sam, kad je motor u odličnom stanju manji je potrošač od 560. sve ostalo je isto.
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Obadva traktora su u dobrom stanju,539 je čak i u boljem...
Ako vam netreba veći traktor nemojte mjenjati,jer nevrijedi trošiti više goriva za poso koji ova dva traktora jednako obave...to je moje mišljenje,a vi odlučite... ;)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Obadva traktora su sličnom stanju, samo je čudno to što dobijaš ovog 560 "ključ za ključ". Za transport su ti dobri i jedan i drugi, mislim da je čak ovaj 560 nešto brži ali je i veći potrošač. Naravno to je veći, jači i teži traktor pa je i potrošnja u skladu stim. Sve zavisi šta još radiš osim transporta ili šta planiraš raditi. Dali ti je ovaj 539 dovoljan, ako ti treba ili misliš da će ti uskoro trebati jači traktor onda uzmi ovog 560. Samo opet kažem, dobro pogledaj zašto ga daje tek tako "ključ za ključ".
 
S

Street_Fighter

Guest
Obadva traktora su sličnom stanju, samo je čudno to što dobijaš ovog 560 "ključ za ključ". Za transport su ti dobri i jedan i drugi, mislim da je čak ovaj 560 nešto brži ali je i veći potrošač. Naravno to je veći, jači i teži traktor pa je i potrošnja u skladu stim. Sve zavisi šta još radiš osim transporta ili šta planiraš raditi. Dali ti je ovaj 539 dovoljan, ako ti treba ili misliš da će ti uskoro trebati jači traktor onda uzmi ovog 560. Samo opet kažem, dobro pogledaj zašto ga daje tek tako "ključ za ključ".
Kada sam upitao ga sto daje kljuc za kljuc rekao je da mu je manji traktor mada on njega vjerovatno zeli ovako da zamjeni jer ne moze da proda ga a zna da 539 dana skupi sutra je prodaji i uvijek su na cijeni samo mi je sumnjivo da taj traktor nije radio sumu jer u dvoristu su mu bile 2 prikolice sumske i cekrk za izvlacenje drva ali cisto sumnjam da cu odustati od zamjene.Hvala vam sto ste mi malo rekli o toj masini jer doista je nisam poznavao :roll:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ako ideš gledati traktor onda obrati pažnju na mjenjač i hidrulik. Ako je radio u šumi onda pogledaj i stanje prednjeg trapa i centralni bolcn, vidi da nije šta lomljeno i vareno. Obrati pažnju i na zadnje poluge, vidi u kakvom su stanju kugle u polugama. Ako imaju mnogo lufta ili su popucale znači da je traktor puno radio i puno je izvlačio na trzaj.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
neznam što svi imate predrasude prema traktorima što su radili u šumi moji su samo u šumi i garantiram da su u boljem stanju nego mnogi što rade samo poljoprivredu.
Imo sam 565 bio sam jako zadovoljan mana kao što su kolege nabrojale potrošnja,kočnice,buka i po meni najveća mjenjač sa 3 brzine dakle dosta je spor u transportu
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ursus C-360

Planiram kupnju Ursusa C-360 ,zanima me ako netko ima iskustva kakav je taj traktor da mi kaže njegove mane??? Inače imam 2 ursusa 335 i prezadovoljan sam sa njima ,mali potrošači a sve sa njima možeš radit....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Prednji kraj, zadnji kraj i sredina ................
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ako se unutra ubace sklopovi od Zetora onda traju malo dulje.
Inače puni snage, ali od jako lošeg materijala, čitaj nedovršeni
 
M

Miško 007

Guest
Kada sam upitao ga sto daje kljuc za kljuc rekao je da mu je manji traktor mada on njega vjerovatno zeli ovako da zamjeni jer ne moze da proda ga a zna da 539 dana skupi sutra je prodaji i uvijek su na cijeni samo mi je sumnjivo da taj traktor nije radio sumu jer u dvoristu su mu bile 2 prikolice sumske i cekrk za izvlacenje drva ali cisto sumnjam da cu odustati od zamjene.Hvala vam sto ste mi malo rekli o toj masini jer doista je nisam poznavao :roll:

Dobar je 560 ja radio s njime.
Samo ovisi zašto ti treba dosta je jak ide ko mutav .
Ne kvari se i nije loš ni za sumu.
Sad ovisi 539 je jako dobar stroj a ako ti treba veći s 560 nećeš pogrijsiti...
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Ako se unutra ubace sklopovi od Zetora onda traju malo dulje.
Inače puni snage, ali od jako lošeg materijala, čitaj nedovršeni


e to me zanima .
Da li bi se u blok od c360 mogli staviti sklopovi od nekih novijih zetora npr. 4340, 5340, 6340 ?
Da li bi to radilica od c 360 izdržala na nekih 7000, 8000 radnih sati?
Znam da razlika u promjeru klipa ,4340 95 ili 100 mmm a 6340 105 mm, ali ako je vanjski promjer pikse isti trebalo bi pasati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Od svih kojima je promjer 95 paše, nemoraju biti od ovih novijih, a ako hočeš ugrađivati veči promjer potrebno je bušiti blok.
Radilica bi izdržala, ali nebi zadnji kraj
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Imam c 360 pa pitam, motor relativno loš.
Imam ideju nekad napraviti komplet generalku sa djelovima od 4340, kupiti glave i bosch pumpu( ili samo dizne s ulošcima) 0d 4340 .
trebalo bi biti izvedivo , ali koliko bi to otprilike koštalo?
Npr . okvirno cijena za 4 glave?
dobar c 360 ima snage , ali ovo bi bilo nešto sasvim drugo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Okvirno :scratch
Glave 4000- 5000 kn orginal Zetor
Sklopovi 2500-3000 kn orginal zetor
Ulošci 400 kn
Pumpa nemam pojma
Strojna obrada 1000- 2000 kn
Nepaše ti usisna grana, termostat, grana vode to ti je još 1500-2000 kn i još kojekakve sitnice budu sigurno trebale ................ kiler pod obavezno još 1000kn

Toliko ti ni traktor ne vredi :?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Pozdrav svima pisem vam iz Tuzle skoro sam kupio IMT 539 90 God i zadovoljan sam snjime mada sam razmisljao da uzmem veci traktor kao Npr IMT 560 nemam dosta iskustva sto se tice IMT masina.Traktor najvise koristim u transportu s prikolicom drva sijeno i itd da mi je da cujem vase misljenje dobijam imt 560 88 god za IMT 539 1 za 1.Mozel mi tko malo reci o tom traktoru 560 kakvi su inace jer se na razumijem bas puno dali bi mjenjao sta vi kazete vase misljenje.
Evo slike od mog IMT 539 i tog IMT 560:
http://www.zaslike.com/files/ibs26z37udj8q83y050.jpg
http://www.zaslike.com/files/mljujiy19uhcgw35ue.jpg
http://www.zaslike.com/files/yov3799rycrkrozl283b.jpg
http://www.zaslike.com/files/vei6a7c2ohk1mcigrf.jpg

Hitno mi je

560 ti je jako bučan u transportu,veći potrošač. ako ti tvoj 539 nije preslab NEMOJ MJENJATI.U transportu ti trebaju kočnice a na 560 ih zaboravi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedan od razloga zašto bi se mjenjali 539 i 560 "ključ za ključ" je taj da su ti traktori gotovo u istom cjenovnom rangu...ako pogledate malo oglase, dobar 539 košta iznad 30.000 kn, dok toliko košta i 560 nove linije.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Okvirno :scratch
Glave 4000- 5000 kn orginal Zetor
Sklopovi 2500-3000 kn orginal zetor
Ulošci 400 kn
Pumpa nemam pojma
Strojna obrada 1000- 2000 kn
Nepaše ti usisna grana, termostat, grana vode to ti je još 1500-2000 kn i još kojekakve sitnice budu sigurno trebale ................ kiler pod obavezno još 1000kn

Toliko ti ni traktor ne vredi :?

a sklopove od 5711 6011 6211? mozda jos najbolje od 57 11 mozda najmanje kemijanja?
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Jedan od razloga zašto bi se mjenjali 539 i 560 "ključ za ključ" je taj da su ti traktori gotovo u istom cjenovnom rangu...ako pogledate malo oglase, dobar 539 košta iznad 30.000 kn, dok toliko košta i 560 nove linije.


Pravo pitanje nije samo vrijednost dotičnog traktora nego njegova upotreba.
ako je 539 optimalno iskorišten, onda nema smisla mjenjanje za veći (kojem je sat rada daleko skuplji) a nemaš ni priključke za veći.
a ako ti treba imt 560, opet trebaš neki manji traktor (539, mali ursusu ili zetor) da za lagane radove ne nabijaš sate bez veze i trošiš gorivo).
nekako mi se čini da se vlasnik toga 560 želi riješiti pošto-poto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh