• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ursus c-360

Našao sam ursusa C-360 u lošijem stanju,potrebna je odmah generalka motora,pa me zanima dali je netko možda radio i koliko koštaju komplet novi djelovi za taj trakotor ... Čovjek me za njega u takvom stanju traži 1700 eura ,traktor je 84 godina ,znam kako se kreću cijene traktora sa takvim godištem,pa me zanima dali se to isplati kupit...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Da traži 700 eura možda...
Ispravni idu po 2500.

Ispravne sam vidio da idu od 3000 do 3500 čak i više 84 godište nisam niti jednog vidio da ide za 2500 ,barem ne na njuškalu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
e to me zanima .
Da li bi se u blok od c360 mogli staviti sklopovi od nekih novijih zetora npr. 4340, 5340, 6340 ?
Da li bi to radilica od c 360 izdržala na nekih 7000, 8000 radnih sati?
Znam da razlika u promjeru klipa ,4340 95 ili 100 mmm a 6340 105 mm, ali ako je vanjski promjer pikse isti trebalo bi pasati.
Tam sam ti zaboravil napisati da je borug 102 ;)
a sklopove od 5711 6011 6211? mozda jos najbolje od 57 11 mozda najmanje kemijanja?
Takav je bil i moj odgovor. 95 bez ikakvih kemija.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Našao sam ursusa C-360 u lošijem stanju,potrebna je odmah generalka motora,pa me zanima dali je netko možda radio i koliko koštaju komplet novi djelovi za taj trakotor ... Čovjek me za njega u takvom stanju traži 1700 eura ,traktor je 84 godina ,znam kako se kreću cijene traktora sa takvim godištem,pa me zanima dali se to isplati kupit...
Ako ide ful generalka sa kvalitetnijim dijelovima oko 4 do 5 tisuča kn. + boš pump + kvačilo + majstor.
Pripremiš još soma eura i možeš krenuti, a ako kaj ostane ..........bal :drinkers:
Ako fušariš (kaj na tom traktoru nije problem) dost ti bu 2 da 3 tisuče kn.
 
A

agroenogastro

Guest
da

Hvala svima na savjetima za kupnju polovnog traktora...
Kupili smo mf 250 86 godište..generalno sređen, jedan poznanik ga je prodao, sredio ga je za sebe...i za sada sam više nego zadovoljan...nadam se da će i u buduće biti tako..
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ako ide ful generalka sa kvalitetnijim dijelovima oko 4 do 5 tisuča kn. + boš pump + kvačilo + majstor.
Pripremiš još soma eura i možeš krenuti, a ako kaj ostane ..........bal :drinkers:
Ako fušariš (kaj na tom traktoru nije problem) dost ti bu 2 da 3 tisuče kn.

ako je generalka full sa bosch pumpom oko 1000 eura to mi se bolje isplati uzet ovoga za 1700 eura onda znam što imam nego uzet ovoga za 3000 eura sa oglasa,pa navjerojatnije budem i na takvom morao raditi generalku.. Hvala muhaničar na info,mislio sam da je generalka skupla za njega...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Pazi, ako je na tom traktoru prednji kraj loš (mislim na motor) nije ni zadnji u bajnom stanju. Getriba, hidraulik, kočnice.......... tu su bolesni
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Pazi, ako je na tom traktoru prednji kraj loš (mislim na motor) nije ni zadnji u bajnom stanju. Getriba, hidraulik, kočnice.......... tu su bolesni

ak je prednji bude i zadnji tesko da ovo otraga je ok...
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Bok društvo. trebam vaše mišljenje i iskustvo. Što se bolje isplati (trajnost, kvarovi, mane , i sl.) uzeti od navedenih traktora: Štore 402, Univerzal 445 ili IMT 540 f fijatovim motorom? Hvala.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Moja preporuka je universal jer ima jako živahan motor i dosta kila da povuče i dijelovi su dostupni i nisu skupi.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
445U je novije godište. Kakav se pokazao u radu? Zašto ga prodaješ?

Je, 96.g., prodajem ga jer sam kupio veću miksericu pa mi je premali..
Pokazao se odličan, od kak je novi mijenjao sam jedino anlaser i sad reparirao bosch pumpu.. Nikad nisam ključ stavio na njega.. Svakih 100rh ulje i to je to.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Univerzal je masivnije izrade i dosta teži, ima kvalitetniji mjenjač od Štoreta. Imao sam Univerzala U 445 i što se mene tiče mogu slobodno reći da je kvalitetniji i od Štoreta i od IMT-a
 

Najnoviji postovi

Na vrh