• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
na universalima je isti motor,samo neki imaju 3cil a neki imaju 4cil motor,jedino ako si ti na nešto drugo mislio

Universal U 445 ima trocilindrični motor i on je otprilike u rangu sa IMT 542. Motori su im jako slični, mada ipak postoje neke manje razlike.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Univerzal je masivnije izrade i dosta teži, ima kvalitetniji mjenjač od Štoreta. Imao sam Univerzala U 445 i što se mene tiče mogu slobodno reći da je kvalitetniji i od Štoreta i od IMT-a

A koja je razlika (ako je uopće ima) između crvenog i narančastog Štore 402/404?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Neznam kakav je taj crveni Štore :confused:
Al ovako na prvi pogled razlika je valjda boji :p
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nisam 100% siguran koja je razlika ali mislim da je razlika u godištu,da je crveni štore mlađe godište ko što su mali ursusi žuti i naranđasti a razlika je samo mlađe i starije godište. štore 402 je bez prednje vuče,a štore 404 je sa prednjom vučom
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Nisam 100% siguran koja je razlika ali mislim da je razlika u godištu,da je crveni štore mlađe godište ko što su mali ursusi žuti i naranđasti a razlika je samo mlađe i starije godište. štore 402 je bez prednje vuče,a štore 404 je sa prednjom vučom

Znam ovo za oznake: "402 i 404" međutim ovo za boje nisam znao. :scratch: A ako ćeš pravo i ne sjećam se da sam negdje vidio crveni Štore. :p
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ima kod mene u selu jedan crveni štore 502 a sad neznam kojeg je godišta:confused:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Nisam 100% siguran koja je razlika ali mislim da je razlika u godištu,da je crveni štore mlađe godište ko što su mali ursusi žuti i naranđasti a razlika je samo mlađe i starije godište. štore 402 je bez prednje vuče,a štore 404 je sa prednjom vučom

A da li su Slovenci u crvene štorete serije 40X ugrađivali svoj ili rumunjski motor?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
A da li su Slovenci u crvene štorete serije 40X ugrađivali svoj ili rumunjski motor?
Meni se čini da slovenci nikad nisu imali svoj motor :scratch
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
A da li su Slovenci u crvene štorete serije 40X ugrađivali svoj ili rumunjski motor?

To sa motorom neznam i ovo mi je sad prvi glas o tome,stvarno neznam
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ma ovi naranđasti serije 402-404,su sa fiat motorima,a crveni su serije 502-504 sa imr motorom
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
ma ovi naranđasti serije 402-404,su sa fiat motorima,a crveni su serije 502-504 sa imr motorom

A crveni serije 402-404 imaju isto FIAT ili rumunjski motor?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Negdje sam pročitao da nema baš svaki Štore FIAT motor, večinom rumunjski ko na Univerzalima.
Zapravo neznam ni sam na kraju, meni je osobno interesantan Štore 404, a neznam na što se može naletjeti, dal samo na Fiat motor ili na rumunja?!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
A da li su Slovenci u crvene štorete serije 40X ugrađivali svoj ili rumunjski motor?
Meni se čini da slovenci nikad nisu imali svoj motor :scratch
Imaju Slovenci TOMOS-ov motor, samo neznam dali su ih kad ugrađivali na Štorca? :lol: :lol:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Bok društvo. trebam vaše mišljenje i iskustvo. Što se bolje isplati (trajnost, kvarovi, mane , i sl.) uzeti od navedenih traktora: Štore 402, Univerzal 445 ili IMT 540 f fijatovim motorom? Hvala.


Svejedno kojeg, niti jedan zimi ne pali:drinkers::D:D Ja bin Štorea, ali nisam objektivan jer ga sam imam:) S druge strane, probaš sjesti na Štorea i Universala i odmah skužiš koliko je na Štoreu bolja ergonomija. Universal je vjerojatno nešto robusniji, teži je. Govore da Štore puca, uvijek se toga sjetim kad vozim nešto teže, ali mislim da ako ga se koristi nan način na koji se treba koristiti traktor od 45 KS i 1800 kg, neće biti problema. IMT mi nije zanimljiv isto zbog loše ergonomije, najgore od ova 3, osim toga traktor bez prednjeg pogona za mene nije traktor.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Svejedno kojeg, niti jedan zimi ne pali:drinkers::D:D Ja bin Štorea, ali nisam objektivan jer ga sam imam:) S druge strane, probaš sjesti na Štorea i Universala i odmah skužiš koliko je na Štoreu bolja ergonomija. Universal je vjerojatno nešto robusniji, teži je. Govore da Štore puca, uvijek se toga sjetim kad vozim nešto teže, ali mislim da ako ga se koristi nan način na koji se treba koristiti traktor od 45 KS i 1800 kg, neće biti problema. IMT mi nije zanimljiv isto zbog loše ergonomije, najgore od ova 3, osim toga traktor bez prednjeg pogona za mene nije traktor.

Kolega moram te ispravit u vezi paljenja traktora zimi,imam universala 530 i ove god kad je bilo vani -18 moro sam ič po rolobalu,dao sam mu grijač i od prve je upalio. Moj universal ima 53ks i 2400kg i nama je odličan,za sad nismo imali nikih problema sad ima cca 5000rs a na cca 3500rs smo mjenjali lamelu i sad radi ko singerica.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
To je drugačiji, ja govorim o ovima 45 KS Fiat motor, ne znam ni jednog Štorea ni Univerzala da zimi pali dobro:lol:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Neznam za starije tipe ali ovi noviji universali dobro pale naš uni je 97g a rođak ima 445 98g i nežali se da teško pali zimi,i oni imaju rumunjski motor a ne fiatov
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Svejedno kojeg, niti jedan zimi ne pali:drinkers::D:D Ja bin Štorea, ali nisam objektivan jer ga sam imam:) S druge strane, probaš sjesti na Štorea i Universala i odmah skužiš koliko je na Štoreu bolja ergonomija. Universal je vjerojatno nešto robusniji, teži je. Govore da Štore puca, uvijek se toga sjetim kad vozim nešto teže, ali mislim da ako ga se koristi nan način na koji se treba koristiti traktor od 45 KS i 1800 kg, neće biti problema. IMT mi nije zanimljiv isto zbog loše ergonomije, najgore od ova 3, osim toga traktor bez prednjeg pogona za mene nije traktor.

potpisujem.
iako imam traktore bez prednjeg pogona , traktor bez prednje vuče za mene nije traktor.
posluže i ovi , ali nije to to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh