• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
potpisujem.
iako imam traktore bez prednjeg pogona , traktor bez prednje vuče za mene nije traktor.
posluže i ovi , ali nije to to.

Potpisujem u potpunosti.
Ko jednom okusi duplaka, kidise na njega kao macka na ribu :rolleyess:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Potpisujem u potpunosti.
Ko jednom okusi duplaka, kidise na njega kao macka na ribu :rolleyess:

Slažem se sa tobom za duplaka,ali ako ti traktor treba samo za prskanje,razbacivanje umj. gnojiva,zgrtanje,košenje onda traktor bez prednje vuče je za to zakon,to govorim iz iskustva.Lakše se okrene na kraju polja.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Slažem se sa tobom za duplaka,ali ako ti traktor treba samo za prskanje,razbacivanje umj. gnojiva,zgrtanje,košenje onda traktor bez prednje vuče je za to zakon,to govorim iz iskustva.Lakše se okrene na kraju polja.

Ma i za takve poslove je dupljak zakon..
Lakše je s njim pratit ravninu,znači precizniji si kod sjetve i takvih poslova.
Udobnije se vozit po grabama i svim neravninama kaj postoje..
A za okretanje,ma koji pokret naprijed nazad s traktorom i problem rješen..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zato postoje veliki i mali dupljaci, svaki ima svoju namjenu :)))
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Jedina operacija u poljoprivredi (klasicnoj) gdje bi solac imao prednost u odnosu na duplaka je zgrtanje sijena, jer jedino je tada sigurno suvo i nema gdje proklizavati, a ovo ostalo, tipa prskanje bacanje djubra, kultiviranje kukuruza, recimo bas u kultivaciji vec par godina se desi da IMT 539 nemoze odraditi posao, a Kinez duplak sa lakocom, da nenabrajam ostale situaciji, a vjerujte mi ima ih milion, od bezazlenog vracanja prazne prikolice u rikverc pa nadalje....
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Jedina operacija u poljoprivredi (klasicnoj) gdje bi solac imao prednost u odnosu na duplaka je zgrtanje sijena, jer jedino je tada sigurno suvo i nema gdje proklizavati, a ovo ostalo, tipa prskanje bacanje djubra, kultiviranje kukuruza, recimo bas u kultivaciji vec par godina se desi da IMT 539 nemoze odraditi posao, a Kinez duplak sa lakocom, da nenabrajam ostale situaciji, a vjerujte mi ima ih milion, od bezazlenog vracanja prazne prikolice u rikverc pa nadalje....

A da li onda ta vuča vrijedi dva traktora? Pitam, jer na oglasniku štore s prvom vučom je u pravilu dva puta skuplji od "solca" :scratch
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa nekad skoro i vrijedi, npr oranje po blatu, solac ne može sam sebe vući i zakačiš još jednog nekako bi jadno orali, a dupljak bi to sam odradio, prednja vuča je od velike pomoći.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
A da li onda ta vuča vrijedi dva traktora? Pitam, jer na oglasniku štore s prvom vučom je u pravilu dva puta skuplji od "solca" :scratch

Uzmi neki drugi traktor, Štore je ionako precijenjen. :mrgreen:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Uzmi neki drugi traktor, Štore je ionako precijenjen. :mrgreen:

A što bih ti preporučio? Gledao sam Torpedo 4006 i 4506. Što mislite o njima u odnosu na Štore i Unia?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
A da li onda ta vuča vrijedi dva traktora? Pitam, jer na oglasniku štore s prvom vučom je u pravilu dva puta skuplji od "solca" :scratch

Kada imas duplaka imas traktor koji vuce kao naj manje dva solca, a trosi manje nego jedan sam solac, pa ti sad vidi vrijedi li ili ne vrijedi ;)

A što bih ti preporučio? Gledao sam Torpedo 4006 i 4506. Što mislite o njima u odnosu na Štore i Unia?

Znam samo da se u Storeta vjedva ulazi i to mi je dovoljno :mrgreen:
Nedo bog da trebas brzo iskociti iz njega :rolleyess:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
A što bih ti preporučio? Gledao sam Torpedo 4006 i 4506. Što mislite o njima u odnosu na Štore i Unia?

traktorek Torpedo TX 55 je lijepi mali dupljak, ali vidim da ih jako skupo cijene na oglasima:( no valjda se more nekaj i dogovoriti
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa imaju cijenu kao 90tke,i nema ih puno,dali netko zna šta je na tim torpedima poboljšano kad su rađeni za vanjsko tržište
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Kakvo je stanje sa rezervnim dijelovima za Torpedo traktore?
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Kakvo je stanje sa rezervnim dijelovima za Torpedo traktore?
To je pitanje na mjestu. :scratch Možda dijelovi motora pašu od Deutza, ali ostalo ne znam. A tko proizvodi rez. dijelove za Štore i Universal? Obje tvornice više ne postoje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma djelova ima za sve traktore koje ste nabrojali, ima ih u izobilju, sve to danas rade privatnici i kvaliteta je svuda upitna, ali ko nas pita, staviš novo pa koliko potraje, pa opet i tako krpaj svoju sirotinju....
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Za Universal znam sigurno da ima i za motor ali i za mjenjač. Za ove ostale neznam kakvo je stanje.
Uglavnom za motor je relativno lako naći dijelove ali mjenjač je problem. Dok sam imao Universala do prije 2 godine, pred prodaju sam mu radio mjenjač i našli smo sve dijelove bez problema :gitarist: tako da za njega znam da ima.
E sad ostaje pitanje kvaliteta al bitno je kad traktor stane da ima dio, o kvaliteti razmišljamo kasnije - kad stane ponovo :mrgreen:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ima djelova za torpeda ali ako mislite uzimat original od deutza onda četoskupo izač jer deutzovi djelovi su jako skupi u odnosu na torpeda ai kvaliteta je puno bolja.
za univerzala ima djelova u svakoj trgovini ili ako nema mogu vam ja dati broj od trgovine u križevcima gdje je nekada bio zastupnik za universala ai imam i broj trgovine iz zagreba.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Trgovina u Sesvetama kod Zagreba ima sve za Universala. Imao sam negdje i broj telefona :scratch
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Vjerojatno misliš na AGRIMAR.
AGRIMAR d.o.o.
REZERVNI DIJELOVI ZA TRAKTORE ZETOR I URSUS
Adresa:BJELOVARSKA 15
10360 Sesvete
Tel/Fax:01 / 2008670
01 / 2008814
 

Najnoviji postovi

Na vrh