• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Karlo1231223

Novi član
Tu od
12 Ruj 2019
Poruka
5
Pozdrav trebao bih pomoc oko kupnje traktora.Kupujem traktor oko 60-70ks.molim vas preporucite mi koj kupiti.
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Koliko love imaš?što imaš od priključaka i koliko zemlje radiš?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ako kupuješ neki univerzalni, onda jednog od modela zetora sa zadnja dva broja 11 za maks budzeta, ili velikog ursusa za minimum budzeta. Ako trebaš nešto specijalizirano onda malo bolje elaboriraj svoje želje.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, da li se bolje isplati kupiti Univerzala 445 ili Štorea 404? Cijene su otprilike tu negdje, pa me zanimaju prednosti i mane jednog i drugog. Traktor bi bio korišten za vožnju kiperice i roto malčer 150cm. Većina parcela za malčiranje je u brijegu pa treba biti traktor s prednjim pogonom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,621
Universal 445 koji: DT ili DTC?
Generalno je bolji izbor od Štorea, masivniji, bolje kočnice, djelomično sinkronizirani mjenjač, jači na kardanu, širi i niži.
Štore je viši, okretniji, brži, ima brži kardan (bolje za lakše priključke), kvalitetnije komponente (hidraulika je talijanska, npr.), manje snage i niže potrošnje goriva.
Izbor je tvoj.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
DT, DTC su vecinom dosta skuplji. Po svemu što si mi napisao Universal je puno bolji izbor za ovo što meni treba. Puno hvala. Jos jedno pitanje, da li je na 445DT jako tezak volan ako nije hidraulicni?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Nema duplaka koji je lagan na volanu ako je mehanički. To moraš u startu znati. U vožnji je ok al na mjestu ga okretat je već malo teže.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,621
Između Universala običnog i Štorea dupljaka, svakak dupljak.
Štore 404 uopće nema tvrdi volan, niti odbija. Jedino je tvrd na mjestu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Pozdrav, da li se bolje isplati kupiti Univerzala 445 ili Štorea 404? Cijene su otprilike tu negdje, pa me zanimaju prednosti i mane jednog i drugog.
Vodi računa da su za oba vitalni dijelovi problem za nabaviti. Potrošnog materijala ima ali ako rikne nekaj ozbiljnije možeš se samo osloniti na rabljeno jer tvornica ni za jednog više ne postoji odavno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Blok motora još za 3 cilindra se i nađe, ali za 4 problem. Glava nema, samo kemija koja košta da boli glava. Neki dijelovi mjenjača su pomalo problem.... još uvjek se dosta stvari da riješiti kemijanjem ali Traktor uniiverzal i Dom imaju sve više mjesta na policama u skladistima. Baš sam nedavno imal priliku posjetiti oba i uživo vidjeti.
A ti traktor najvjerojatnije kupuješ za neko vrijeme da imaš pa ja samo na glas razmišljam.... sreča pa je taj Univerzal stvarno dobar i kvalitetan traktor koji se rijetko kvari.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
IMT vs. Zetor. Za kojih od njih ima kvalitetnijih rezervnih dijelova za kupiti?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ma nema više kvalitetnih dijelova ni za jednog ni za drugog, ali ipak Zetor je malo bolji traktor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Za Zeksa se još nekaj da i kupiti, ali za IMT nema više skoro nikakvih dijelova.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Universal 445 koji: DT ili DTC?
Generalno je bolji izbor od Štorea, masivniji, bolje kočnice, djelomično sinkronizirani mjenjač, jači na kardanu, širi i niži.
Štore je viši, okretniji, brži, ima brži kardan (bolje za lakše priključke), kvalitetnije komponente (hidraulika je talijanska, npr.), manje snage i niže potrošnje goriva.
Izbor je tvoj.

Kakvi su radijusi okretanja tih traktora u odnosu na 533, kažeš da je Store okretniji od 445, a koliko je to veće od 533? I koliko recimo prednji pogon na nekom modelu povećava radijus? I sam gledam neko vrijeme nabaviti nešto veći traktor uz 533, ali ovoga mogu natjerat svuda i okrenut se, što mi se ovaj 445 baš i ne čini. I kakva im je raspodjela težine
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ništa ne možeš usporediti sa 533/539. još ako ima donekle dobre kočnice. ja sam vozil štoreta 402 i nikak mi se ne sviđaju one pedale. puno lošije nego na 533. pedale su jako nespretne. vozil sam neki dan universala 640 dtc sa prednjim pogonom. ne sječam se koliko je okretan ima servo. samo dosta je spor. ali motor je prejak. znači u 4 brzoj na jakoj uzbrdici ne osječa ništa.
 
Na vrh