• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Kawah123

Novi član
Tu od
9 Velj 2017
Poruka
28
Evo ,ja ću ti dati prijedlog ,ali i osobno iskustvo u pronalasku takovoga traktora .Svojevremeno sam baš tu na forumu 1tražio neku sugestiju i mišljenje drugih u pronalasku baš takovoga tipa traktora . S obzirom da sam iz obiteljskih razloga tražio traktor do cca 2000 eura +-parsto eura ,a koristio sam do tad nazovimo ga obiteljski Td4506 k o kojem sam znao gotovo sve ,radeći s njim takoreći od djetinjstva ,zapravo od negdje moje petnaeste godine . Zbog trenutnog nedostatka sredstava ,izbor je pao ili na IMT 533,539 ili na manji Ursus ili takav Zetor ,ili ne znam što već ne tom rangu .Početna očekivanja su splasnula lani početkom zime ,kad sam pogledao par traktora ,koji ili nisu htjeli lijepo upaliti ,ili su bili masni do bola ili ili u većim segmentima upitno neispravni ili ispravni .Dakle ,umoran od traženja ,jer nemam dovoljno sredstava za kupnju ,lagano posustajem čekajući ne znam ni sam što . Koncem godine ,zove me jedan jako dobar prijatelj s informacijom slijedećega sadržaja :jutros u birtiji slušam razgovor par ljudi na ponudi IMT 533,četrdeset godina star ,cca 4tis radnih sati ,prva ruka,s ručno rađenom manjom prikolicom ,ralicom za snijeg ,navodno u dobrom stanju ,cijena za sve 2tisuće Europljana. Znam ja ,mnogi će se nasmijati na to i odmahnuti glavom .Odem ja te subote ,do čovjeka ,objasnim stanje stvari . Ukratko ,dogovorim iznos od deset tisuća kuna za sve uz objašnjenje vlasnika : ucjenjivali su me mnogi ,znam ,sutra bi ga prodali ,nije važno ali ja sam tražio čovjeka kao Vi ,nekoga ko će mu produžiti život i rad . I ,evo ga kod mene ,neću reći da je besprijekoran jer to nije ,ali je potpuno suh ,pali odlično ,troši malo ,ne dimi i obavio je ove godine sve njegove poslove bez i jednog kvara ,to sam i tražio.Dobio sam puno više Takav je kakav je i s njim sam zadovoljan bez obzira što netko mislio o tome .Čist je i uredan,a da i sutra kihne ,što vjerujem da neće ,meni se je u svim segmentima mojih potreba isplatio .Zato ,strpljivo i bez žurbe ,naći će se već .
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Čuj IMT pa suh 😁

Kupiš si nekog jeftinijeg, nakraju središ i imaš ovaku pilu.
 

Prilozi

  • received_2120369661315147.jpeg
    received_2120369661315147.jpeg
    99.7 KB · Pregleda: 30

Kawah123

Novi član
Tu od
9 Velj 2017
Poruka
28
Nemoj se odmah dizati na sve četiri.Naravno da ima površinskog zauljenja na pojedinim spojevima što je normalno za četrdeset godina star stroj.Ali ,kad stoji u garaži ,a ispod je čist i suh karton ,tu i tamo se vidi pokoja kapljica,nešto s dna kartera,nešto s vodne pumpe ,ali ništa nije iziskivalo intervenciju niti dolijevanje tekućine.Ako i uložiš u njega deset tisuća kuna onda više ne razgovaramo o rabljenom stroju za deset tisuća kuna ,kapisci signore !:cool:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Luka, u tom cjenovnom rangu se da najti pristojan mali Ursus 335, koji će te zadovoljiti u svemu, osim u ergonomiji.
Ali za uzvrat dobiješ moćan i robustan traktor, koji može povući i više od Torpeda kojeg spominješ, jedino sporije.
Nabavna cijena im je mala, dijelovi jeftini, potrošnja pristojna, mehanika jednostavna.
Neke stvari se daju poboljšati...ali to s vremenom, kad vidiš kaj ti smeta.

Poznanik je imal starog MF130, za kojeg nije više bilo dijelova, pa je nabavil solidnog IMT-a 533, nakon toga malog Ursusa za kojeg veli da je izvrstan za povuči i balirati (ne trese ga kao IMT-a), a sad ima i Zetora 5245, dakle ukupno tri.
S IMT-om većinom samo kosi i vuče pauk za sijeno, a za ostale poslove rabi ostala dva.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Est dobiješ mišiće koliko je težak volan i koliko je neokretan i voli dobro zakuhat na malčeru jedino ima kilažu i to mu niš ne znači kad nema motor za to.
Gramip 140 ga uništi dok 539 ide duplo jače s njime.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
@mali, ajde prestani srati više...

@lukavtc, moj prijedlog ti je da skupiš nekih 11-12 tisuća kuna i da tražiš nekakav 533. Traktor ti treba za raditi, a ne za sređivanje i izložbe. Nemoj gledati te stare Deutzeve ili Englezere, nema dijelova za to. Za 533 još uvijek ima i 99% dijelova ako ti treba odmah danas i nabaviš. 539 je priča za sebe i njih nema imalo solidnih ispod 20000 kuna.
Kad budeš u prilici kupi si takav za sređivanje i odmaraj dušu sa njim, sređuj koliko stigneš i želiš, a za posao si kupi traktor za kojeg ima dijelova i kojeg svaki majstor zna popraviti, a uz malo truda i nekog osnovnog znanja o mehanici možeš i sam popravljati.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
mali
To govoriš za ursusa imt-a ili zetora?

Za neke normalne stvari 533 u potpunosti zadovoljava, mi smo sa hednim 533 i mf 133 obrađivali oko 10ha ja i tata nešto maslina nešto vinograda a večina ratarstvo ječam zob pšenica...
i sve smo stigli na vrijeme ja sa 533 vrtim malčer na bate od 170cm zahvata u normalnoj travi čak i slamu malčira...
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
NARAVNO ZA URSUSA.
To što ti Marko nemaš kulture ja bi ti jezičinu skratio samo da se sretnemp u gudovcu bar.
Zetor je nešto drugo prema ursusu.
Ursus nemoj uzimat osim ako si bolestan na šarafanje i ako ti je dosadno.
Ja i prijatelj delamp nekad kod susjeda s ursusom on ima 5945 zetora pa govori kaka je to krama prema zetoru što i je.
Zato i ima cijenu lošu napisao sam ti nedostatke iz prve ruke.
Volan na malom je težak traktor trom.
I na malčeru ga zakuhaš za čas.
Prednost kile koje niš ne znače kad fali snage na 2 cilindra
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,412
Nemoj pisat neistine o ursusu, evo ti posla koji radi već drugu godinu redovito, i još jednu takvu livadu na ravnom još veću. Nema kuhanja a radi pod punim opterećenjem sa čekićarom 150. Danas završeno...
IMG_20190822_194403.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
Ja sam primjetio da u tom Ogulinskom kraju nema stroja koji je dobar i koji se ne kvari, od traktora do priključaka, a i guma bome.

Stalno spominješ tog Ursusa od susjeda kako se kvari, a onda napišeš kako ga ne pušta ispod 2500 okretaja. To me baš jako čudi što se stalno kvari, a po postovima sam skužio da ste i majstori malo jači...

Ako se ima vremena i ako će se raditi kada to uvjeti dopuštaju, 533 može sve poslove odraditi bez brige.
Ja sam ovih dana orao sa OLT Posavcem 2x12", strnjak koji je prošle godine samo tanjuran za sjetvu. Ide teško, moraš 2.sporom jer se teško ore, ali napravilo se. To sve sam kasnije potanjurao sa 24 i 28 diskova. Prvi trag idem u 3. sporoj, drugi trag prva brza. I posao odrađen.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,836
Ako jedan ili 2 ursusa nevaljaju,netreba generalno govoriti da su ursusi loši,kao ni imt,ili massey,john deere itd,kužite poantu.
Svatko zna nekoga tko ima problema s nekim traktorom,a isto tako znate nekoga tko s istim takvim nema problema.
Vjerovatno ćemo se složiti da je dobitak na lotu 25+ godina star traktor naći za male pare i još k tome ispravan skroz.
Ako se nađe nešto što ti se sviđa,za pare koje imaš,pregrizeš i dovezeš doma i to je to..kravovi se saniraju,kad se tu fušari onda imaš smeće od traktora i nerijetko takvi koji sfušaju popravak jer ili nemaju para za složiti kak se spada ili neznaju,pa pokrpaju i u oglas...
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,166
Ja sam primjetio da u tom Ogulinskom kraju nema stroja koji je dobar i koji se ne kvari, od traktora do priključaka, a i guma bome.

Stalno spominješ tog Ursusa od susjeda kako se kvari, a onda napišeš kako ga ne pušta ispod 2500 okretaja. To me baš jako čudi što se stalno kvari, a po postovima sam skužio da ste i majstori malo jači.
....

NEMOJ TI MENI OGULINSKI KRAJ.....ako mislis na @mali on je iz Karlovca...to ti je dan i noc😜😉
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Je Ursus je stroj za šarafat a livadu i bicikl može malčirat.
U ambroziji umire na gramipu.
Ja ne lažem delam s tim strojem kad pomažem susjedu a to što ne valja i zato mu i je cijena 2000 eura.
Da ga daš meni za 2 sata malčiranja ako izdrži moreš generalku radit na njemu odmah.
Ako što ostane od njega.
A i taj tvoj 533 i 2 druga sporu neću ni komentirat toliko o tvom poslu sjedit u gubit vrijeme dok dođedo kraja njive.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Oranje u 2 sporoj ne podržavam niti ja to je mrcvarenje...radije uzmi jednobrazni plug pa odradi u prvoj direktnoj ili trečoj sporoj ili sjedi doma i pijuckaj pivo...puno sam njiva izorao sa 533 jer je bio jedini traktor na imanju sad ima nekih 7000 sati i zadnjih desetak godina je na njemu utovarivač i odradi godišnje 50-100 sati ali nikad nismo orali u drugoj sporoj!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Dečki, tema je odabir traktora, a ne oranje.
A za prepucavanje imate pričalicu.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,290
Osobno za Ursusa ne mogu reći previše loših riječi, imamo ga preko 15 godina i za te novce je čisto dobar traktor. U mojem kraju ih ima dosta i ljude se ne žale na njih. Dijelovi nisu preskupi i daju se lako nabaviti. Malo je teži na volanu al zato nema straha od dizanja prednjeg kraja. Pored toga imam i Univerzala i znam dobro koji što može al treba biti svjestan kolika je cijena jednog a koliko drugog.
 
Na vrh