• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Ja imam rakovicu 65. Po meni je to ok traktor za ulozeno-dobiveno. Za rusa neznam,ali ako ti prednja vuca jako potrebna,onda bolje on. Za sto ti treba traktor? Obim posla?
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
2000-3000 bala,i nekih 150 m drva,nesto malo oranja...

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Da,u brdu sam. Iz tog razloga trazim veci traktor.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Prednja vuca dosta pomaze u brdima, stoga je LTZ u prednosti pred Rajkom bez prednje vuce. Ali ostaje pitanje stabilnosti ruskih traktora u brdima, jer svi su dosta visoki. Oni su napravljeni za nizinu i blato do koljena kroz koji idu kao od sale.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
daju se rusi i spustiti...al generalno idu di i svi drugi traktori mogu...
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Iako je nekvalitetniji od rajke, u tvom slucaju bolje rus. Prednja vuca puno znaci i kod vuce a pogotovo kad se spustas. Nije isto kad koci 1 i 3 tocka. To ti moze glavu spasit. Neke međuredne obrade nemas, tako da je sve na strani rusa..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
daju se rusi i spustiti...al generalno idu di i svi drugi traktori mogu...

Kako spustiti rusa kad osovine idu direktno iz difa nema bočne reduktore jedino mali ima.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
David79 meni rus odgovara iz vise razloga. Prvo zbog prednje vuce,dobar je za sumu. Imam Vladimireca t25 za lake poslove. Ali Rakovica mi je nesto draga pa zaro razmisljam.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ma ja za Rakovice imam samo rijeci hvale. Jedino zamjeram sto se prednji kraj lako dize.a sa ruskim traktorima imam dobro iskustvo,tako da sam malo u razmisljanju.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
Belarus, odnosno MTZ ima reduktore, ali na kućištu diferencijala, tak da poluosovine od njih idu ravno na kotače.
Tu nema mogućnosti podizanja niti spuštanja zadnjeg kraja.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Kupovina TD 9006A

Pozdrav :) novi sam na forumu, ali pratim već duže vrijeme forum.. ugl radi se o kupovini Torpedo traktora, duga devetka 89 g
ima nekakvih sitnica za popraviti koje ću sam riješit (kočnice i nešto oko el. instalacije)
Što vi kažete na to? Dali su ti traktori ičem? Traktor je od prvog vlasnika, nije uništen.. na oko izgleda oke, pali kao mina po ovoj hladnoći. Zanimaju me vaša iskustva sa TD traktorima LP
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Kupovina TD 9006A

Jedini problem je mjenjač jer je motor prejak za njega.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Re: Kupovina TD 9006A

Šta konkretno odlazi u mjenjaču? Traktor je korišten u ratarstvu i nije bio u repi.. nebi ni kod mene radio neke poslove di se po blatu radi a ni šumu.. većinom oranje i priprema za sjetvu, vuča prikolica i branje kukuruza
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Kupovina TD 9006A

Kandže koje ukapčaju zupčanike imaju jako malu površinu i čim se malo pojede iskače iz brzina,ne smije nigdje ni trun lufta biti baš zbog toga.To je mjenjač kojeg i 75-ica potrga kamo li 90-tka.Najgore je nedostatak kvalitetnih dijelova za reparirati isti,ovo što ima na tržištu sve mekano i loše.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Re: Kupovina TD 9006A

Hvala na info, vidit ćemo kada dođe toplije vrijeme kako će se pokazati, planiram kupit neki sjetvospremač od 3.3 m za njega i još ne znam uzet 2x16 plug ili neki 3 brazde sa stelanjem 12,14,16
 
Na vrh