• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,647
Naravno...a kod mene u ravnici mislim da bi islo 2x14 bez problema..tako da je usteda na vremena i onda samim time nebremo raspravljati bas o potrosnji goriva... a sad kaj se ajnsluga tice..ionak bi se 560 koristil za oranje i neke teze poslove...a za sve ostalo je 539 sasvim dovoljan..spricanje, kultivacija itd.

Al sve je to neka buducnost koja je na kraju i upitna dal bude se dogodila...poljoprivreda mi nije primarna djelatnost i kak bude se sve to dalje razvijalo je upitno...
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
841
Decki moji, mislim da je svako ulaganje u poljoprivredu pod ovim trenutnim okolnostima na granici s ludilom. Pogledajte cijene repromaterijala, strojeva, usluga i na kraju cijenu proizvoda. Jednostavna, ali za nas porazavajuca matematika.
Jedino za svoje potreba, tu nema racunice, to se ne mpze platiti novcem. Ovo ostalo je na rubu ludila delati, posebno za nas koji skoro pa nista nemamo pod poticajem. Jebes ti taj posel, kad ja od place uzimam za financiranje poljoprivrede.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,647
Pa zato i sve to pricam sa.nekakvom rezervom. Jer mi nije od zivotne vaznosti raditi poljoprivredu. Imam dobro placen posao, a ovo sto sada obradujem radim vecinom za vlastite potrebe (ishranu zivotinja) i neki visak koji se proda da pokrije troskove, ali sve to je polako pod velikim upitnikom jer sa ovakvim cijenama moze generirati samo veci trosak a ne.pokrivanje troskova.
Ionako me vecina gleda ko ludaka koji sve to radi za sebe. Uz to imam kravu doma, sto je polako raritet (a zivim na selu). Radim najvise zbog toga da znam sto jedem. Da si napravim svoje domace proizvode jer kvalitetnu svinju ne mozes kupiti. Sve je to tovljeno za prodaju. Nafilano u kratkom roku, vecinom puno vode.
A da ispadnem jos veci ludak, uzivam u tome. Dok imam volje radit cu. Dok necu vise uzivat cu prestat.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
@damirko, da si me poslušal, sad bi imal dupljaka;)
Koliko sam se ja puta predomislio u zadnjih 6 mjeseci, mogao bih se i sa ženama počet uspoređivati...
Evo sad opet novi plan i zaokret u proizvodnji, ako uspijem u naumu, idem na ozbiljnu investiticiju: Traktor 4x4 reverzibilni, korpa sa hidro otvaranjem na hidraulik, prikolica kiperica 4t... Sve skupa neznam da će 17t eura bit dovoljno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ak mora biti reverzibilni…ne znam kaj buš našel za takve novce.
Ono kaj bi ti odgovaralo po veličini i svojstvima, je Same Aster 70, mali traktor, velike snage.
Bilo je reverzibilnih, samo su jako rijetki.
.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Pusti ga par dana,bude se opet predomislio😁
Zašto baš reverzibilni?
 
  • Haha
Reactions: ZJ

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
To mi se čini najjednostavniji način za razbacivanje stajnjaka sa korpom oko sadnica...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,750
Vjeruj mi... Nema jednostavnog načina razbacivanje la stajnjaka u voćarstvu.

Za sada je najjednostavnije niska prikolica puna stajnjaka i jedan čovjek s vilama koji hoda za njom.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Tog čovjeka sa vilama nemam. Plan je kipericom rasporediti na više mjesta i onda sa korpom oko sadnica. Dosad sam radio sa tačkama, 1 tačke na 3 sadnice, 90min za 50 kom...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Prvi korak je riješen. Zetor je našao novog gazdu a ja ovih dana ode žicati u banku još novaca. Gledam malo i nove strojeve, jedino što sam našao da je blizu onom što tražim je pasquali sa 36ks i 20t eura. Koliko sam vidio da novo sa barem 40ks za 20t eura se više ne može kupit. Ne znam što na se na kraju bolje isplati uzeti, AC 5500 i sl, same fruteto ili lamborghini neki voćarski... Želja mi je AC ali rekao bih da drugi više nude za iste pare...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
AC je igračka u usporedbi s Fruttetom. Pogotovo ako najdeš zrakom hlađenog 4-cilindraša.
Njemu ne smeta pelud ni zrnje od trave dok malčiraš.
Nema zglob u sredini, ali niti duple komande.
 

Najnoviji postovi

Na vrh