• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SDF- probijanje zica

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Hurliman (h305 xe), znači ist ko Lambo Crono i slični modeli.
Kad dam kontakt, i kad okrenem kotač za svijetla na poziciju kresne mi anlaser.
Znači na taj način ga mogu zapaliti.
Zanima me od kud da počnem istraživati?
Bravica? Prekidač za svijetla?
il nešto treče.
Napomena, ponekad oče tako ponekad neće, znači da se onda negdje žice dodirnu il nešto...

Unaprijed zahvlajujem
 
B

Bobo

Guest
Nisam strucnjak ali logika nalaze da kreces s mjesta koje se najvise trosi, dakle bravica, pa zatim i prekidac. Ako nista ne iskopas, testiraj zicu po zicu da vidis na kojoj imas smetnju kakvu, ili cisto "odokativnom metodom" ustanovis sto nije u redu ako se koja zica i zajela na neki lim (masu)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
prati žicu koja ide sa automata alnesera i prati žicu od pozicije koja ide sa prekidača. Pogledaj takođe osigurače da ti nešto ne pravi spoj, možda neka navrtka, pločica ili nešto slično što je moglo odnekud upasti među osigurače...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hmmm...imam isto jedan čudan problem.
Lijevi prednji žmigavac na Sameu mi ne radi, odnosno dešava se to da kad dam lijevi žmigavac da mi napred blica pozicija umjesto žmigavca, a straga ubrzano radi žmigavac, raskopam prednju lampu s pozicijom i žmigavcom, sve uredno spojeno, sve čisto, nema korozije, struju ima i na žmigavcu i na poziciji ovisno kako što upalim, žaruljice ispravne, al žmigavac jednostavno neće.
Izvadim žaruljicu od žmigavca i dam žmigavac ne radi ništa, a kad vratim žaruljicu odmah krene žmigati pozicija...čista bedastoća, napominjem, sve uredno spojeno.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
provjeri spoj mase (-) u toj prednjoj lampi!
 
Posljednje uređivanje:

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
šanana,explorer ima prekidać za svetla na onoj ručici od žmigavci kaj ne?
ak ima,probaj njega raskopati malo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
šanana,explorer ima prekidać za svetla na onoj ručici od žmigavci kaj ne?
ak ima,probaj njega raskopati malo

Bolje nek ne rasklapa nikaj.
To je samo loša masa u lampi, baš kak mu je Cowboy rekel.

Skladištar, imaš li shemu instalacije?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
šanana,explorer ima prekidać za svetla na onoj ručici od žmigavci kaj ne?
ak ima,probaj njega raskopati malo

Je, tu je cjeli snop...


ZJ...

Budem mu i komplet drugu masu provukel, valjda bude funkcioniralo.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Bolje nek ne rasklapa nikaj.
To je samo loša masa u lampi, baš kak mu je Cowboy rekel.

Skladištar, imaš li shemu instalacije?

Rijeseno! :D

Unutra kak je ona kutija sa osiguračima i kak je to sve nagurano, došlo je prašine i u kombinaciji sa vlagom je malo oksidiralo oko te kutije i oko osigurača.
Stari se poigral i raskopal je, spuhali s kompresorom i sve super.
Skužil je stari da kad malo lupis po kutijici i okolo onda se dogodil spoj, pa to počistio i sad sve ok.
Al da je bilo sve svega oko te kutije bilo je... :)
Makar ja to uvijek pocistim kolko mogu, al nutra malo dalje ispod nemreš ništ napravit ak nejdes raskapat i onda se dogodi tak bedastoća. :D

Usput neki dan zmenili i ulje u getribi i filter ulja tak da sad ni traktor nebu znal delati ;)
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Rijeseno! :D

Unutra kak je ona kutija sa osiguračima i kak je to sve nagurano, došlo je prašine i u kombinaciji sa vlagom je malo oksidiralo oko te kutije i oko osigurača.
Stari se poigral i raskopal je, spuhali s kompresorom i sve super.
Skužil je stari da kad malo lupis po kutijici i okolo onda se dogodil spoj, pa to počistio i sad sve ok.
Al da je bilo sve svega oko te kutije bilo je... :)
Makar ja to uvijek pocistim kolko mogu, al nutra malo dalje ispod nemreš ništ napravit ak nejdes raskapat i onda se dogodi tak bedastoća. :D

Usput neki dan zmenili i ulje u getribi i filter ulja tak da sad ni traktor nebu znal delati ;)

Skladištar , drži " starog" ko kap vode na dlanu !!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Rijeseno! :D

Unutra kak je ona kutija sa osiguračima i kak je to sve nagurano, došlo je prašine i u kombinaciji sa vlagom je malo oksidiralo oko te kutije i oko osigurača.
Stari se poigral i raskopal je, spuhali s kompresorom i sve super.
Skužil je stari da kad malo lupis po kutijici i okolo onda se dogodil spoj, pa to počistio i sad sve ok.
Al da je bilo sve svega oko te kutije bilo je... :)
Makar ja to uvijek pocistim kolko mogu, al nutra malo dalje ispod nemreš ništ napravit ak nejdes raskapat i onda se dogodi tak bedastoća. :D

Usput neki dan zmenili i ulje u getribi i filter ulja tak da sad ni traktor nebu znal delati ;)

Hehe...eto vidiš, tak sam i ja riješio banalni problem s žmigavcom, probilo je na masu, provukel sam novu i radi bez greške :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo opet imam isto sranej s tim lijevim prednjim žmigavcem. Opet je probio na masu negdje i zajebava, umjesto žmigavca žmiga mi pozicija, sve sam živo raskopao i provjero, sve uredno spojeno, sve čisto, a on neče.
A več sam lani povukao dodatnu masu na tu lampu i opet zeza, pa to je nevjerojatno!

Sad budem opet povukel jednu masu direkt od šasije na tu lampu pa da vidimo.

Imali ko možda kakav predlog??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nađi na šasiji pocinčani vijak uzmi žicu za masu zalotaj ju i stavi pod vijak i onda zalotaj za grlo od obje sijalice i masa mora biti imel sam slučaj kaj točkasti var ni je vodil ampere a vodil volte napon ima kad mjeriš ali kad mjeriš ampere nema tak kad sam mjeril otpor sam to skužil -.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
slaba masa bi zezala i poziciju?
kako se ponaša kad izvadiš žarulju od pozicije?
probao si zamijenit žarulju?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Riješeno, povukel sam novu masu na pravo mjesto i sad sve radi dobro!
 

Najnoviji postovi

Na vrh