• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šećerna repa 2006.-2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva šećerne repe 2008

ljepa trava u repi nema šta .... :rolleyess:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Sjetva šećerne repe 2008

E a kako je zemlja fine strukture za oranje nakon što se dobrano izmijesi :lol: :lol: :lol:
 
Z

zrine892

Guest
Re: Sjetva šećerne repe 2008

KRESO kaže:
ljepa trava u repi nema šta .... :rolleyess:

a ne smeta ta trava :) bitno je da repa imala dobar prinos :) :blackeye
 
J

jokapz

Guest
Re: Sjetva šećerne repe 2008

ak ima trave ima i repe..... ;) ;)
Još je to i dobro kak zna bit mi smo jedne godine plačali rabotu oni su sjekli ambroziju i nosili na vrpe na uvratne tog je bilo sinje more... ovo je super sam po gasu........
 
N

nanina85

Guest
Re: Sjetva šećerne repe 2008

bok svima,jel gotova sjetva?
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Šećerna repa 2012

evo jedna slikice od vađenja repe, natovarili smo prikolicu da je vagala 11400 neto repe. bude još slikica samog vađenja, vadimo sa dvorednim BARIGELLI EUROPA, a bude došao u pomoč 6-redni KLEINE.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Šećerna repa 2012

Snijeg se polako topi pa je vrijeme da se otvori i ova tema.
Za nekih 20-ak dana će krenuti sjetva šećerne repe, u istočnijim dijelovima Hrvatske čak i ranije. Otvaram ovu temu radi tog da bi pomogli jedni drugima oko agrotehnike, prvenstveno oko zaštite od korova koja je najbitnija u proizvodnji repe nakon njenog nicanja - time direktno utječemo na prinos, kasnije i na samu kvalitetu vađenja repe (to dobro znaju oni koji imaju imaju vadilice, kombajne), svi znamo koliko je to zahtjevna kultura, rekao bi druga po redu odmah iza povrća.
Evo ako ima proizvođača repe ovdje, neka se jave i napišu koliko hektara planiraju sijati, jesu li obavili jesensku gnojidbu i sa kojim gnojivom, koje gnojivo planiraju predsjetveno bacit, itd...
Za početak ja ću kratko napisati svoje podatke. Planiram posijati 24 ha repe, nešto malo više nego inače jer je tvornica digla cijenu repe na 300 kn/t, ujesen je zaorano 700 kg/ha NPK 5-15-30, sada čim bude moguće planiram baciti još 300 kg/ha istog gnojiva.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
203
ujesen je zaorano 700 kg/ha NPK 5-15-30, sada čim bude moguće planiram baciti još 300 kg/ha istog gnojiva.

oho, dobro si ti to nagnojio, zar ti neće faliti dušika,to ćeš u prihrani ili?
ja sam nakon 5 godina se ponovo vratio u proizvodnju repe, ali ne puno, posijano je 9 hektara. ja sam u jesen bacio oko 300kg/jutru 7-20-30 i onda u pred sjetvu 150 kg 3x15 i ~120kg uree po jutru.
sad je izniknulo oko 30 % repe,što me iznenadilo jer je velika suša.
sutra moram u suzbijanje Pipe, kod nas je to velik problem, ako zakasneš samo jedan dan sve što isklija odma i nestane tako da će biti velike borbe s pipom!
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Posijao sam 23.3. i 24.3. te je za 8 dana izniklo 80%! Inače treba oko 15 dana za takav rezultat. Sad je repa sva iznikla uspješno, bilo je dosta vlage-al dosta vlage samo za nicanje mislim. Ovaj tjedan sam je prvi puta poprskao nakon nicanja sa 0.5 lit/ha Bet. Exp. + 0.8 kg/ha Goltix, na neke parcele dodao lontrel 0.1 lit/ha, uz 150 lit. vode po ha. Drugo prskanje nakon 5-7 dana sa jačom dozom.
Bracika - dušik ću još dodati u prihrani, bacit kan, a još ću i folijarno sa borom.... I još da je složit navodnjavanje, kako je krenula godina, sve labavo nešto.....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh