• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

servis za balirke

B

Balirke

Guest
nazgul77 kaže:
Jedno pitanje za za ovog gosp. koji servisira balirke.
Naime kupujem rolo prešu pa jedan prekupac koji to dila iz Italije uskoro će uvesti neku Volvo prešu i to varijabilnu na lance ( mislio sam da su varijabilne isključivo sa remenjem), pa me interesira da li i tu marku servisirate. To mi je prilično važno u odluci jer me strah da bi moglo biti problema sa djelovima?
I još jedno pitanje za sve da li ima netko neka iskustva sa Volvo rolo prešama?

Poštovani,

iskreno nemam iskustva s Volvo prešama ali pokušat ću Vam objasniti da su preše (obične ili rolo) uvijek kopija nečega.
Tako kod rolo preša baš i ne vjerujem da je Volvo "izmislio" prešu već kopirao nekog poznatog proizvođača (ista stvar kao i Galignani = Deutz Fahr ili slično). Što se servisa tiče postoji nekoliko "osnovnih modela" pa nije problem servisa ni za navedenu prešu. Samo pripazite kod kupnje na stanje stroja što je važnije od same marke ili naziva.
Varijabilna preša s lancima nije najsretnije rješenje iako ne mora biti loše (lanci su stalno u prašini ...). Obratite pozornost na opće stanje stroja. Dijelovi su vjerojatno "nečiji" tj. nekog poznatog proizvođača preša.

<pozdrav,
 
B

Balirke

Guest
savoris kaže:
Balirke kaže:
Ima majstora koji rade prešu za 300 ili 500 kuna u susjednom selu, kad im se da i koliko im se da sa alatom u razrezanom karnisteru.
Pozdrav.
ja na vasem mjestu ne bih podcjenjivao ovakve majstore oni su pretezno svoje znanje krvavo stekli
to da ste vi mozda dobar servis naka kazu musterije vase ali niste JEDINI koji znaju da poprave presu (kako sam ja stekao utisak iz vaseg postanja)

Poštovani,

nismo mi ni najbolji ni jedini i točno je da o nama trebaju govoriti mušterije. Ja sam samo objasnio zašto nešto košta koliko košta a majstorima svih vrsta svaka čast. Ali ipak ne bih uspoređivao kruške i jabuke.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@balirke

Već kad ste tu,da vas nešto pitam..

Radi se o tome da imam welger ap 45 balirku,prvo me zanima kakav je to stroj po vama? čisto informativno pitam..

ja bi na nju stavio produžetak tunela i poteznicu,pa bi odmah balirao i vuko s njom prikolicu,a jedan bi na prikolici slagao bale..koliko je to dobro ili nije za balirku?

p.s.Ne mislim na katapult,nego čisto nastavak tunela koji ide do prikolice zakačene na balirku...


hvala
 
H

huki

Guest
Ovako dragi forumaši,
Kada se meni nešto potrga, a to ne mogu sam popravit onda je kod mene slijedeća uzrečica:
Ako znaš to popravit onda :
dođi, popravi, platim te i doviđenja. Jer kada je frka ja ne pitam za cijenu, samo ako čovjek zna svoj posel.
 
B

Balirke

Guest
abrkili kaže:
@balirke

Već kad ste tu,da vas nešto pitam..

Radi se o tome da imam welger ap 45 balirku,prvo me zanima kakav je to stroj po vama? čisto informativno pitam..

ja bi na nju stavio produžetak tunela i poteznicu,pa bi odmah balirao i vuko s njom prikolicu,a jedan bi na prikolici slagao bale..koliko je to dobro ili nije za balirku?

p.s.Ne mislim na katapult,nego čisto nastavak tunela koji ide do prikolice zakačene na balirku...


hvala

Poštovani,

Welger AP 45 je dobra preša ovisno o tome koliko je u dobrom stanju. Tako da nemam nikakve zamjerke na sam model preše ako je održavana.

Tzv. "katapult" odnosno "lojtra" ili "ljestve" ne smetaju preši uz napomenu da je onda neophodno smanjiti pritisak na izlasku iz tunela i paziti na brzinu vožnje s obzirom da preša za sobom vuče i prikolicu (ograničenje brzine na prešama je 12 km/h!?).

Lijepi pozdrav,
 
L

Lamborghini R2

Guest
što se tiče Volvo-današnji Wolagri....
pričao sam s dilerom tih balirki u sloveniji i kao i svaki trgovac za njih ima samo riječi pohvale...Po meni su to isto jako kvalitetne balirke te si planiram uzeti u bliskoj budućnosti pony 100,...Isto od dvojice prijatelja koji imaju te balirke čujem samo najbolje...kako živim na granici sa slov. djelove je puno lakše nać tao nego kod nas..Jedino možda sada kad messis počinje uvoziti te balirke, mislim da je vec poceo. inace za hrvatsku bi trebao bit zastupnik lesko, ali o njemu nemam bas nekih informacija..
 
N

nazgul77

Guest
Balirke kaže:
nazgul77 kaže:
Jedno pitanje za za ovog gosp. koji servisira balirke.
Naime kupujem rolo prešu pa jedan prekupac koji to dila iz Italije uskoro će uvesti neku Volvo prešu i to varijabilnu na lance ( mislio sam da su varijabilne isključivo sa remenjem), pa me interesira da li i tu marku servisirate. To mi je prilično važno u odluci jer me strah da bi moglo biti problema sa djelovima?
I još jedno pitanje za sve da li ima netko neka iskustva sa Volvo rolo prešama?

Poštovani,

iskreno nemam iskustva s Volvo prešama ali pokušat ću Vam objasniti da su preše (obične ili rolo) uvijek kopija nečega.
Tako kod rolo preša baš i ne vjerujem da je Volvo "izmislio" prešu već kopirao nekog poznatog proizvođača (ista stvar kao i Galignani = Deutz Fahr ili slično). Što se servisa tiče postoji nekoliko "osnovnih modela" pa nije problem servisa ni za navedenu prešu. Samo pripazite kod kupnje na stanje stroja što je važnije od same marke ili naziva.
Varijabilna preša s lancima nije najsretnije rješenje iako ne mora biti loše (lanci su stalno u prašini ...). Obratite pozornost na opće stanje stroja. Dijelovi su vjerojatno "nečiji" tj. nekog poznatog proizvođača preša.
<pozdrav,

Još ću vas malo ugnjaviti s obzirom da nemam baš nikakvih iskustava sa rolo balirkama. Interesira me na što treba najviše obratiti pozornost, koji djelovi se najviše troše ili kvare?
Kolike su odprilike cijene tih djelova koji su najčešće predmet kvara ili istrošenosti.
Gnjavim ali ne bih volio da mi na kraju balirka bude dvostruko skuplja nego što ju platim.
Da li vršite uslugu pregleda i preporuke balirke na poziv i po kojoj cijeni.
Hvala
 
B

Balirke

Guest
nazgul77 kaže:
Balirke kaže:
nazgul77 kaže:
Jedno pitanje za za ovog gosp. koji servisira balirke.
Naime kupujem rolo prešu pa jedan prekupac koji to dila iz Italije uskoro će uvesti neku Volvo prešu i to varijabilnu na lance ( mislio sam da su varijabilne isključivo sa remenjem), pa me interesira da li i tu marku servisirate. To mi je prilično važno u odluci jer me strah da bi moglo biti problema sa djelovima?
I još jedno pitanje za sve da li ima netko neka iskustva sa Volvo rolo prešama?

Poštovani,

iskreno nemam iskustva s Volvo prešama ali pokušat ću Vam objasniti da su preše (obične ili rolo) uvijek kopija nečega.
Tako kod rolo preša baš i ne vjerujem da je Volvo "izmislio" prešu već kopirao nekog poznatog proizvođača (ista stvar kao i Galignani = Deutz Fahr ili slično). Što se servisa tiče postoji nekoliko "osnovnih modela" pa nije problem servisa ni za navedenu prešu. Samo pripazite kod kupnje na stanje stroja što je važnije od same marke ili naziva.
Varijabilna preša s lancima nije najsretnije rješenje iako ne mora biti loše (lanci su stalno u prašini ...). Obratite pozornost na opće stanje stroja. Dijelovi su vjerojatno "nečiji" tj. nekog poznatog proizvođača preša.
<pozdrav,

Još ću vas malo ugnjaviti s obzirom da nemam baš nikakvih iskustava sa rolo balirkama. Interesira me na što treba najviše obratiti pozornost, koji djelovi se najviše troše ili kvare?
Kolike su odprilike cijene tih djelova koji su najčešće predmet kvara ili istrošenosti.
Gnjavim ali ne bih volio da mi na kraju balirka bude dvostruko skuplja nego što ju platim.
Da li vršite uslugu pregleda i preporuke balirke na poziv i po kojoj cijeni.
Hvala

Poštovani,

iz iskustva Vam mogu reći da su najveći "problem" pogonski lanci i lančanici te sistem okidanja i raspodjele mreže. Uglavnom ne treba gledati godinu proizvodnje i proizvođača već stanje stroja.
Cijene lanaca (ako ih mi nabavljamo, inače su dosta skuplji) je od 80 do 150 kn po dužnom metru a prešu koja ima potrošene lančanike treba izbaciti iz liste za kupnju.
Vršimo uslugu pregleda i preporuke (znači napravimo cijelu dijagnostiku i Vi znate što ste kupili i koliko Vas košta eventualni servis prije početka rada). Cijena je 6 kn/km u jednom smjeru (znači brojite km od Ivanić Grada ili Delnica - ovisno gdje se nalazimo trenutno) plus 550,00 kn za defektažu.

Lijepi pozdrav,
 
N

nazgul77

Guest
Ma i moje je mišljenje da generalno dobar majstor nije preskup ako ima znanje i alat, te ako čovjeku popravi stvar kad mu je potrebno.
Problem je što većina nas ima staru mehanizaciju pa samim time se skupi puno novaca za servise, pa je teško sve to pokriti. Sve to navodi nas da radimo neke kompromise koji nekad donesu uštedu a nekad dodatni trošak.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868




a ovo je dodatna oprema kad trebas nešto složit na balirki
ja servisere ne zovem u svoje dvorište, radije i zeznut koju tisuću kn i koji dan i poslije toga krvavo to naučit i sredit stvar

jos jedna sitnica oni vole stavljat nove djelove bez obzira u kakvom stanju bio neki dio i to je 100%
 
B

Balirke

Guest
markach kaže:




a ovo je dodatna oprema kad trebas nešto složit na balirki
ja servisere ne zovem u svoje dvorište, radije i zeznut koju tisuću kn i koji dan i poslije toga krvavo to naučit i sredit stvar

jos jedna sitnica oni vole stavljat nove djelove bez obzira u kakvom stanju bio neki dio i to je 100%

Pozdrav,

svaka čast ali dijelovi i razni katalozi i ostale gluposti baš i nisu od koristi. Mi dijelove stavljamo samo kad se stvarno moraju ugraditi i to ako ih sam korisnik kupi. Znači da mi nije u interesu stavljat nove dijelove...?!

:)

A zaje... par tisuća kuna se može i bez da se išta nauči drugi dan!


Pozdrav!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
ajme koje sranje mi se dogodi tu pišem min.pol sata i kad trebam postat pukne veza pa sad moram skratit koja šteta :madmana:

poz "Balirke"
nemoguće je da ipak sve ispočetka pišem al nist lose ne mislim o vama čak sam i nekim ljudima koji imaju problema sa balirkama uputio na www balirke.net(ak se ne varam)
jednim slučajem odtrgnul ni se komad kontra noža na koji dolazi nož sa batom kupio nove al mi stoje a ovi stari jos i danas idu to jest na stari sam navario komad neke pločevine i sve fino pobrusio i bilo ko novo al ovaj serviser mi reko da će puknut ko papir al ne puca
a imal sam već svega i sa balirkom,traktorima,roto kosom i rotodrljačaom i puno toga po prvi put vidio i rastavljao i uvjek neku sitnicu zeznem al ne odustajem i ponekad možda i nebi bilo loše da nekom platim al radije radim sam i nema mi ko pokazat ili naučit i nemam od koga ukrast malo znanja bilo je i toga da zbog neznanja sam dobil po džepu a tek mi je 22g a bit svega je da imam VOLJE volje na izvoz uz koju treba i živaca ali jedno je sigurno da ako ne drugi ali treći dan ipak iz toga se nest rodi a to ZNANJE koje ti više niko ne može uzet (a danas se to dobro prodaje)


zato pozdrav i sretno s balirkama
 
B

Balirke

Guest
markach kaže:
ajme koje sranje mi se dogodi tu pišem min.pol sata i kad trebam postat pukne veza pa sad moram skratit koja šteta :madmana:

poz "Balirke"
nemoguće je da ipak sve ispočetka pišem al nist lose ne mislim o vama čak sam i nekim ljudima koji imaju problema sa balirkama uputio na www balirke.net(ak se ne varam)
jednim slučajem odtrgnul ni se komad kontra noža na koji dolazi nož sa batom kupio nove al mi stoje a ovi stari jos i danas idu to jest na stari sam navario komad neke pločevine i sve fino pobrusio i bilo ko novo al ovaj serviser mi reko da će puknut ko papir al ne puca
a imal sam već svega i sa balirkom,traktorima,roto kosom i rotodrljačaom i puno toga po prvi put vidio i rastavljao i uvjek neku sitnicu zeznem al ne odustajem i ponekad možda i nebi bilo loše da nekom platim al radije radim sam i nema mi ko pokazat ili naučit i nemam od koga ukrast malo znanja bilo je i toga da zbog neznanja sam dobil po džepu a tek mi je 22g a bit svega je da imam VOLJE volje na izvoz uz koju treba i živaca ali jedno je sigurno da ako ne drugi ali treći dan ipak iz toga se nest rodi a to ZNANJE koje ti više niko ne može uzet (a danas se to dobro prodaje)


zato pozdrav i sretno s balirkama

Pozdrav,

samo se vi učite i to je najbolji put ka znanju. A znanje ... košta.


Sretno!
 
M

micko

Guest
Imam balirku Bautz 460 zna li iko zbog cega dolazi do lomljenja igala, palenje nastelovano dodavaci konca ne dohvacaju igle. Igle krenu dodju do pola svog hoda tu ostanu i klip ih lomi. Unaprijed hvala.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
micko kaže:
Imam balirku Bautz 460 zna li iko zbog cega dolazi do lomljenja igala, palenje nastelovano dodavaci konca ne dohvacaju igle. Igle krenu dodju do pola svog hoda tu ostanu i klip ih lomi. Unaprijed hvala.

okidanje nije dobro naštelano i ako kažeš da ti dojdu igle sam do pola, onda nije ni približno dobro naštelano :scratch ,jer dok igle kreću bat mora ići prema nazad da bi one stigle podići špagu do petljača i vratiti se a da ih bat ne lupi...uglavnom ta štelanja bi trebal delati ipak netko ko je koliko toliko stručan i isprobavanje se ne radi sa traktorom,nego ručno okretanjem zamašnjaka tak da ako nešto nije dobro uštelano nemože doći do daljnjih oštećenja i kvarova ;)
 
M

micko

Guest
Ako ima ko katalog balirke Bautz da mi se javi ili ako ima ko takvu balirku. Unaprijed hvala
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
micko je napisao/la:prijatelju sva stelovanja su odradjena kao sto si ti opisao ona ispresa stotinjak bala i najedanput ostavi igle na pola i polomi ih.
mislim da znam kaj te muči...imam ja takav sistem na svojoj,iako nije Deutz...
naime kaj se desi...igle krenu vezat,ali preša se zaustavi jer idem okretat i na novu brazdu sijena,onda dok ponovo uključim kardan usred okretanja zamašnjak se vrnul par okretaja u nazad,te bat udara u igle,tj.udaril bi u njih da nema jedne zaštite koje se podigne dok igle krenu i onda bat nemre lupiti u igle,a Deutzove preše tu zaštitu nemaju,(barem mislim da ih većina nema)pa se događaju pizdarije
e sad ta zaštita nije nikakva mudrost naknadno složiti,ak hoćeš morem ti to poslikati kak je kod mene pa si složiš i više nebudeš imal takve probleme :mrgreen:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
evo kak zgleda ta zaštita kod mene dok je u "mirovanju" :!:
p6230476.jpg

p6230482.jpg


između prednjeg i stražnjeg dijela je jedna šipka(vidi se na slici)koja se također može štelati i ovdje se pokreće dok igle krenu
p6230481.jpg


ovak zgleda dok igle "krenu" :!:
p6230483.jpg

p6230484.jpg


evo jedna slika iz tunela ovo crveno zaokruženo je taj dio gdje bat udari umjesto po iglama :lol:
p6230485.jpg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
jel to tako funkcionira u normalnom radu balirke ili je samo zaštita pri štelanju?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
abrkili kaže:
jel to tako funkcionira u normalnom radu balirke ili je samo zaštita pri štelanju?
kod svakog okidanja se ta zaštita diže i spušta :mrgreen:
 
Na vrh